Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

Подобные

Podobne

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  •  
   Foox
  • 2009-06-15
  # 31
  MIWO też kupuje z belgijskiej fabryki, spytam kolegi jaką stronę wew, bo kupil sobie mundur w M/05 od MIWO.
 1. # 32
  Autor cytatu: Raddarm/05 robiony dla Finów, jest od wewnątrz zielonkawy..


  Nie zawsze :) Ćwiczenia Amber Hope 2007, dwóch Finów obok Polaka i (chyba) Łotysza. Jednemu z Finów podwinęła się bluza uchylając rąbka tajemnicy;)
  http://img134.imageshack.us/img134/5369/finowieamberhope2007zro.jpg
  Jak widać "prawie biały" od spodu..a odcieni samego kamuflażu w M/05 widziałem naprawdę sporo, także na samych Finach.. EDIT: kolejne zdjęcie w temacie, tym razem tkanina ripstop, również "prawie biały" spód a przy okazji inny, nieco zimniejszy odcień zieleni:
  http://img151.imageshack.us/img151/7195/finripstopbialyspod.jpg (razem z Czechem w ramach KFOR)
  ..ale ogólnie jakiś diametralnych różnic między tym co jest dostępne a allegro czy w Miwo a materiałem akceptowanym przez armię fińską nie ma. Wzór i rozkład plam zgadza się w 100%, kolorystyka właściwie również (bez problemu znajdziemy wierne odpowiedniki barw na zdjęciach fińskich żołnierzy). Z "przesunięciem wzoru" też różnie - mam jedną bluzę od Miwo z materiału typu twill, składu nie znam, ale na oko więcej tam nylonu niż bawełny..i zero błędów, ideał. Druga bluza z ripstopu i tam już widać parę przesunięć, na granicach między plamami prześwituje jasny kolor surowego materiału ("prawie biały"). Ale to nie jest tak, że cały wzór jest przesunięty, to są nieliczne błędy w druku.
 2. # 33
  Ja mam mundur UP w Finie z Miwo Lubliniec.Wewnętrzna strona jest oliwkowa (jasna zieleń).Wygląda identycznie jak na tych zdjęciach z ćwiczeń
  Amber Hope 2007.Te wzory w Rip Stopie są jaśniejsze.Bo po piewsze różnią się materiałem.Ja ma Całoroczny materiał gruby ,wytrzymały.
  Letnie to cienki materiał rip stop,lekki,przewiewny.Więc są różnice w kamuflażu itp.Ogólnie kamuflaż dobrze sprawdza się w naszym klimacie ja jestem zadowolony.Kolory są dobrze dobrane a cały wzór dobrze przemyślany
 3. # 34
  A to nie Estończyk?
 4. # 35
  Autor cytatu: SPECNAZ 2K9Ja mam mundur UP w Finie z Miwo Lubliniec.Wewnętrzna strona jest oliwkowa (jasna zieleń).Wygląda identycznie jak na tych zdjęciach z ćwiczeń


  Widać co się komu trafi i dotyczy to też samych Finów - jak widzisz na zdjęciu z Aber Hope jest fiński żołnierz ubrany w bluzę całoroczną (twill) i ma ona prawie biały, jasno szary spód. Sam ma dwie bluzy z Lublińca i jedną z Praszki, żadna nie ma jasno-zielonego spodu, te prezentowane aktualnie na stornie Lublińca również jasnoszare wew:

  http://miwomilitary.pl/?p=img.pGB.185

  ..ale fakt, spotyka się takie zielone spody także na fotach fińskich żołnierzy.

  Autor cytatu: SPECNAZ 2K9Te wzory w Rip Stopie są jaśniejsze.Bo po piewsze różnią się materiałem.Ja ma Całoroczny materiał gruby ,wytrzymały. Letnie to cienki materiał rip stop,lekki,przewiewny.Więc są różnice w kamuflażu itp.


  Nie, różnic w kamuflażu nie ma (rozkład plam i ogólna kolorystyka), są różnice w odcieniach, czasem nawet bardzo znaczne i nie tylko między ripstopem a twillem ale także na tym samym typie materiału. Porównaj sobie widoczną niżej fotkę z tą z Aber Hope albo z wklejonym wyżej mundurem tropikalnym - przy okazji zielony spód :)

  http://img251.imageshack.us/img251/6171/55087425.jpg

  Co do wrażeń organoleptycznych ;) z porównania ripstop vs twill pełna zgoda, potwierdzam :)
 5. # 36
  Wznowienie ruchu w tym temacie akurat się zgrało z publikacją tekstu o Finie i Jegerze / Yegerze na stronie głównej:
  http://rus.mil.pl/main/pl/artykuly/54/finski_kamuflaz_m_05_oraz_jeger_yeger.html
 6. # 37
  MVD operations in Nalchik:

  http://i.imgur.com/4wvtzYT.jpg

  Źródło: http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?99988-Russian-Photos- (updated-on-regular-basis)&p=6675112&viewfull=1#post6675112