• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam! Mam pytanie do wszystkich bowiem rozważam kupno repliki u nich, ale co mi chodzi po głowie:
    Czy jest ktoś mi w stanie powiedzieć jak oni stoją jakościowo? Jak wiadomo taka repliczka u nich nie jest tania, a wydać kasy w błoto mi sie nie uśmiecha :)
    Może macie do nich ewentualnie jakieś zastrzeżenia?
    Każde info się przyda :)
    Pozdrawiam!
  2. # 2
    Na razie nie popisali się M79, które wygląda "prawie jak M79"...
  3. # 3
    Współpracują z Madonion, więc może tam warto też zapytać? Również jestem zainteresowany opiniami nt GH, gdyż w niedalekiej przyszłości zamierzam kupić u pana Bogdana konwersją rpk.
  4. # 4
    Dobra skusiłem się. W poniedziałek wysłałem swojego ak47 na przeróbki do rpk. Jak już wszystko będzie u mnie ( pewnie pod koniec stycznia) to zapodam fotki coby puryści ocenili zgodność z oryginałem:D
  5. # 5
    Witam
    http://www.madonion.eu/RPK74_p573.html
    Teoretycznie tutaj są zdjęcie tejże konwersji. Nie wypowiadam się bo to kwestia gustu :).
    Dosiego roku ! Urra ! Urra ! Urra! :)
  6. # 6
    Na pierwszy rzut oka: kolanko i pokrywa komory zamkowej są nie takie jak trzeba.
  7. # 7
    Ja chce u nich zamówić PKM. Ale ze względu na cenę chcę idealnego odwzorowania.
    I stąd moje obawy czy zrobią wszystko tak jak należy.
    Wszystkiego naj w 2009 :)
  8. # 8
    @Iwanow, PKM czy RPK ? bo w Razwiedce role strzelca PKM z tego co wiem ma Yakarow - w takim wypadku RPK (ale 74) ma dla ciebie wiekszy sens
  9. # 9
    Dzięki za info Snail :)
    Inaczej bym się nieco mógł wypuścić...
    Ale nie zmienia to faktu że temat można kontynuować :)
  10. # 10
    Zdjęcia na wmasg pokazują rpk na bazie ak74 ics'a, więc może dlatego kolanko i pokrywa komory zamkowej jest inna. Nie zmienia to faktu, że się nie znam:D Laik ze mnie kompletny. Jak już będzie karabin gotowy za zapodam zdjęci i wtedy sobie pokomentujemy:D
  11. # 11
    Autor cytatu: GooseWitam
    http://www.madonion.eu/RPK74_p573.html
    Teoretycznie tutaj są zdjęcie tejże konwersji.


    Oprócz kolanka i pokrywy, widzę jeszcze że cała komora zamkowa jest niewłaściwa. 2 tysie za coś takiego - śmiechu warte.
  12. # 12
    Dudek jak tam rpk-74 dotarło?
  13. # 13
    Dotarło, i wraca do Gołdapi:/
    Nie jestem purystą i moje rpk jest raczej rpkpodobne gdyż bazuje na ak47 TM i generalnie nie zależy mi na 100% odwzorowaniu oryginału.

    Wykonanie jest dobre, w moim mniemaniu. Jednak nie miałem do czynienia z innymi rpk ( CA, chinolem czy konwersją inokatsu/guarder/rmw).
    Całość waży 4,2kg, bez maga i baterii.

    Jednak bardzo zawiodłem się na osiągach. AK, na którym bazuje RPK, miałem podkręcone do 350fps. Wymieniona zostałą tylko lufa, z 450mm na 600mm, a to pociągnęło za sobą drastyczny spadem mocy...na oko, jakieś 100fps. Najprawdopodobniej problem tkwi w źle spasowanym GB z komorą hopka, dodatkowo cylinder powinien być typu O.

    I tu pytanie do znawców gb TM. Co najlepiej wsadzić aby przy lufie 600m uzyskać około 350fps?

    Oto zdjęcie. Nie wykluczam przerobienia tego i owego, aby choć o krok zbliżyć się do oryginału.
    http://img218.imageshack.us/my.php?image=50463686eu6.jpg
  14. # 14
    Pytanie ile za to zapłaciłeś?
  15. # 15
    Za dużo, nie chcę tego pisać na forum, bo cena jest ustalana indywidualnie. Powiem tak, gdybym sprzedał ak47 i dołożył to co włożyłem w konwersję GH, kupiłbym sobie rpk od CA.
  16. # 16
    Jestem ciekaw bo sam chciałem to u nich zamówić i póki co ustalają mi cenę.Dzięki za fotkę.
  17. # 17
    Moim zdaniem wygląda lepiej niż CA, ale mogę się mylić, bo zdjęcie nie jest zbyt wyraźne ;)

    Aczkolwiek wielka szkoda z tymi bebechami...
  18. # 18
    Też spodziewałem się że będzie gorzej. Chociaż jak to mówisz, "za dużo" bym za to nie dał ;)

    A co do RPK CA... Aż żal tego nazywać "RPK"...
  19. # 19
    Dziś wysyłam do GH i mam nadzieję, że niedługo wszystko będzie działało cacy.
  20. # 20
    W sumie przy dłuższej lufie - do standardowego cylindra moc spada, ale aż 100 fpsów?
    Bore up musisz mieć przy lufie 590-640mm. Nic innego nie da rady. Sprężyna 120 da ci w tym wszystkim jakieś 430 fpsów.
    Ja w GB od CA włożyłem właśnie bor-up'a Guardera 120 i 600mm lufę i jest ok 430 fpsów.
  21. # 21
    Mam nadzieję, że ten dwójnóg ma regulowane nogi, bo inaczej będzie można strzelać tylko na klęczkach ;)
  22. # 22
    Nie ma:D
  23. # 23
    http://www.machinegun.pl/
    zakładka "technika"/następnie "Lufy"
    opisane dokładnie, od jakiej długości lufy jaki cylinderek podchodzi. Jeśli gb nie był ruszany, a sam masz trochę doświadczenia, spróbuj "skonstruować" jakiś klocek, który by tą komorę dociskał do GB. Ale to oczywiście, jeśli panowie z G&H nic nie poradzą.

    machinegun- Portal i sklep jest ogólnie znany z braku kultury, jakiegokolwiek szacunku do klienta. Oczywiście sam się przejechałem i nie polecam tego sklepu.
  24. # 24
    http://www.repliki-gh.home.pl/main.html?src=%2Findex2.html#2,1

    Pan Bogdan zamieścił w galerii więcej zdjęć mojej konwersji. Sprawa spadku mocy wyjaśniona. Za tydzień lub dwa zamieszczę lans foty w odpowiednim temacie.