• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,
    W Olsztynie powstała nowa grupa airsoftowa wzorująca się na jednostkach rosyjskich.
    Jesteśmy częścią dużej grupy AMOK JASTRZĄB OLSZTYN, w skład której wchodzą 4 podgrupy: polska, niemiecka, amerykańska oraz rosyjska. Regularnie na naszych spotkaniach spotyka się 30/40 osób. :D

    Od rekrutów do grupy Omega wymagamy:

    Kandydat
    Nie ma określonych wymagań wyposażenia, ale zaleca się posiadanie własnego munduru w kamuflażu flora. Po odbyciu 10 strzelań w regulaminowym czasie i pozytywnej ocenie dowódcy uzyskasz awans do stopnia rekruta.

    Rekrut
    Rekrut zobowiązany jest do pozyskania następujących elementów wyposażenia:
    - Mundur w kamuflażu flora
    - Błękitny beret WDW
    - Patrol Cap OD/FLORA/PARTIZAN i Bandamka OD
    - Tielniaszka
    - Oporządzenie w zależności od funkcji:
    1)szturman - kamizelka M21
    2)zwiadowca - chestrig
    3)operator km - Smersz-P

    Po kolejnych 10 strzelaniach (łącznie 20) i skompletowaniu wymaganego wyposażenia następuje promocja na strzelca.

    Strzelec
    Od strzelca wymaga się skompletowania następujących elementów wyposażenia:
    - KZM-M Partizan w kamuflażu dębowym
    - Maskalat zimowy- dodać jaki(klyaksa lub inny)
    - Hełm
    - Broń boczna
    - PMR (np. Puxing)

    Repliki:
    Rodzina AK

    Chciałbym jeszcze zaznaczyć iż od stycznia 2009, w Amoku obowiązuje zakaz używania hicapow oraz midcapów. W karabinach wsparcia można używać wyłącznie drumów z ok.500 kulkami. Te restrykcje mają nadać naszym rozgrywkom bardziej milsimowy charakter.

    Zainteresowanych zapraszam na stronę: www.amokj.pl do działu rekrutacja.


    ps. jeśli temat został założony w nieodpowiednim miejscu proszę moda lub admina o przeniesienie w odpowiednie:D
  2. # 2
    Miło, że powstają takie grupy :)
    Moim zdaniem strasznie restrykcyjne są te wymagania, szczególnie jeśli chodzi o kamizelki, kzmy, hełmy i broń boczną. Nie widziałem też drumów na 500 kulek (miałem na około 2200kulek), nie widziałem również low capów do AK.
    Broń boczną noszą tylko oficerowie więc strzelcowi mało przydatny gadżet ;)
    Jeśli zamierzacie biegać w prawdziwych hełmach to wyrazy współczucia - można kark złamać - dosłownie.
    Niemniej taki Wasz oddział musi wyglądać na zbiórce imponująco.
  3. # 3
    Dzięki za odp. Regulamin jest w zasadzie w fazie roboczej, jednak ustalenia to ustalenia:D
    Drumów na 500 kulek też nie widziałem. CHodzi o to, ze do normalnego druma sypiesz 500 kulek i tyle, a low capy się znajdzie:D Bron boczna, kwestia do uzgodnienia.
    Restrykcje mundurowo/sprzętowe dotyczą wszystkich grup w Amok'u...i naprawdę wyglądają chłopaki imponująca:D
  4. # 4
    Jak będziecie mieli już paru ludzi to zapraszam do tematu lansowego na ... lans, oczywiście ;)
  5. # 5
    Na razie jest na 7 i jesteśmy na etapie ulansawiania się:D
  6. # 6
    Autor cytatu: DudekRekrut
    Rekrut zobowiązany jest do pozyskania następujących elementów wyposażenia:
    - Mundur w kamuflażu flora


    Autor cytatu: DudekOd strzelca wymaga się skompletowania następujących elementów wyposażenia:
    - KZM-M Partizan w kamuflażu dębowym

    Hmm, nie wiem ile osób będzie chciało dokupować jeszcze partyzanta po 10 strzelankach, jeśli wcześniej np. musieli kupić florę...

    Autor cytatu: DudekChciałbym jeszcze zaznaczyć iż od stycznia 2009, w Amoku obowiązuje zakaz używania hicapow oraz midcapów. W karabinach wsparcia można używać wyłącznie drumów z ok.500 kulkami.

    Jak już Grzesiek wspomniał, lowów do 74ki nie ma. A jedyny KM (a właściwie LKM) dostępny na rynku to RPK, a on przecież może być bez problemu zasilany ze zwykłych magów do AK, więc wariant "drum only" jest mało realny (nie wspominając o tym, że do RPK-74 drumów nie ma) ;)

    Autor cytatu: grigorijJeśli zamierzacie biegać w prawdziwych hełmach to wyrazy współczucia - można kark złamać - dosłownie.

    Zależy w jakim hełmie. Jeśli w Skacie czy czymś podobnym to pół biedy, blaszaki w stylu M60 czy M68 to już tragedia :)

    A tak poza tym, życzę powodzenia :)
  7. # 7
    Jak już tacy restrykcyjni jesteście, to brakuje jeszcze wymagań na buty ;)
    Z wymagań na strzelca proponowałbym wyrzucić maskałat zimowy - przydatny raz na 5 lat ;) i broń boczną.
    W zamian wprowadziłbym funkcję snajpera z karabinem wyborowym i bronią boczną oraz jakiegoś oficera z bronią boczną i np lornetką i mapnikiem.
    W końcu regulamin ma być dla ludzi, a nie ludzie dla regulaminu.
    Takie moje luźne sugestie i tak jak Kazik czekam na lansiarskie fotki :)
  8. # 8
    Na początek wyrazy uznania za zdecydowanie w działaniu i wyrazy radość z tytułu obrania przez Was formacji rosyjskiej jako wzór do stylizacji.

    Rygoryzm wymagań pozwala mi sądzić, że mamy do czynienia z młodymi gniewnymi ;-) To żaden zarzut, ot taka uwaga.

    Wydaje mi się – podobnie jak Kamilowi - że nie powinniście narażać się na koszty i kazać ludziom po 10 spotkaniach zmieniać sort mundurowy. Lepiej byłoby wypisać zestaw minimum jakie musi mieć rekrut i listę dodatkowego wyposażenia wymaganego jakie musi dokupić jako pełnoprawny członek.

    Również zagadką jest dla mnie różnicowanie oporządzenia zależnie od funkcji w oddziale. Czemu każdy nie może obrać sobie tego co mu najbardziej pasuje z listy kilku modeli?

    Poza tym taki rozdział umundurowania i wyposażenia jasno wskazuje kto jaki ma staż i jaką funkcję w oddziale sprawuje, co ułatwia przeciwnikowi który was zna eliminowanie kluczowych osób, tych najbardziej doświadczonych, czy też pełniących wybrane funkcje – np. zwiadowcy.

    Hełm daje dużo punktów lansu, ale nawet 700-gramowy Skat tylko przeszkadza. I to już nie chodzi o jego wagę, ale o budowę, która sprawia że jesteś prawie głuchy. Maskałat zimowy i broń boczna to też IMHO czysty lans, ale przynajmniej nie przeszkadzają.

    Raz jeszcze życzenia wszystkiego najlepszego dla całej ekipy i, mam nadzieję , do zobaczenia na jakimś zlocie.

    Grigorij, Kamil – Star i CA robią low’y do AK74, są przynajmniej teoretycznie do dostania np. na madonion (przy czym chwilowo brak w stocku – co nie dziwi, bo większość osób jakie znam bierze mid’y MAGa ew. G&P).
  9. # 9
    Autor cytatu: baju123e tam. Ja biegam w m60 i nic mi nie jest nadal ;P

    Strzeż się :D
    ---------
    A teraz na temat
    Czyli jak rozumiem, mając KZM-M, muszę dokupić flore, żeby potem i tak biegać w KZMie? To dla mnie troche dziwne/zbyt rygorystyczne - ale daleko mi do Olsztyna, więc co ja mam do gadania ;)
  10. # 10
    Gratulacje :). Przepisy i wymagania... będą i tak powoli kształtowane przez rzeczywistość :).
    Do zobaczenia na którymś z zlotów.

    Pozdrawiam.
  11. # 11
    Równierz gratuluje pomysłu . A przepisy same sie pozmieniają z czasem :)

    Btw kazik , może by zrobić coś w stylu mapy i pozaznaczać na niej ''pinezkami'' w jakim mieście jaka grupa się znajduje , ot taki lansik :)
  12. # 12
    Dzięki za komentarze! Na 100% weźmiemy sobie do serca. A pomysł z mapką i pinezkami jest bdb.
  13. # 13
    Jest już tyle tych grup, że trzeba pinezkami zaznaczać? ;)
    @baju - gratuluję mocnego karku :D
    •  
      ADi
    • 2009-01-01
    # 14
    Jestem z Dudkiem z jednej grupy i chciałbym powiedzieć...
    "Witam" ;)

    Co do hełmów... nie jest tak strasznie jak to przedstawiacie. Niektórzy z innych podgrup Amoku noszą hełmy(np.niemieckie Shuberty) i nie narzekają.
    •  
      Foox
    • 2009-01-02
    # 15
    Autor cytatu: SemenCo do hełmów... nie jest tak strasznie jak to przedstawiacie. Niektórzy z innych podgrup Amoku noszą hełmy(np.niemieckie Shuberty) i nie narzekają.

    Schubert jest bardzo wygodny, ja go nosiłem bez bandamy czy czapki pod spodem, ale już blaszaki to muszę, bo szkaczą mi po głowie. Każdy hełm jest ciężki, mi się nie chce gonić cały czas, ubieram go na budynki tylko :).
  14. # 16
    No ba, hełmy tylko na budynki, w lesie nie są specjalnie wygodne. Już lepiej patrol capa, boonie, bandamkeD:
  15. # 17
    Kolejna grupa się pojawia ;) Na początek gratuluje :P
    Koledzy z forum już wypomnieli pare błędów, a mi nic lepszego na myśl nie przychodzi ;) Z tą zmianą mundurów, restrykcją na kamizelki trochę przesadzone ;)

    Jak na razie z bardziej niewykonalnymi wymaganiami niż u mnie w teamie się nie spotkałem :P

    Życzę powodzenia :P
  16. # 18
    Ja też z tej grupy.

    Z tymi mundurami to po prostu tak, że od rangi strzelca trzeba posiadać te 2 zestawy.

    Czy takie niewykonalne ... hmmm na razie tylko z bronią boczną problem, reszta do dostania.
  17. # 19
    Szukamy ludzi do ekipy, najlepiej z Olsztyna lub okolic. Szczegóły rekrutacji http://www.amokj.pl/grupy/omega/zasady-rekrutacji-omega.html
  18. # 20
    Ciągle szukamy ludzi z Olsztyna i okolic .


    wymagania z pierwszego postu uległy drastycznej zmianie :]