• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.

    Naszło mnie na zakup kałaszka z „wyższej półki”. Nie zdecydowałem się jeszcze na konkretny model (może będzie to siermiężny klasyk w drewnie a może coś bardziej taktycznego). Tu pozostaje pytanie, którą firmę polecacie - E&L czy LCT? Na zdjęciach czy filmikach wygląd zewnętrzny kilku replik E&L wydaje mi się ciekawszy (np drewienka), ale w tym temacie chciałbym zapytać o ogólne wrażenia użytkowania replik, awaryjność , wytrzymałość, kulturę pracy itp. Liczę na pomoc i czekam na wszelkie sugestie!

    (Jeżeli zdecyduję się na replikę AK 12, problem zniknie ;-P)
    •  
      Maza
    • 2019-10-23
    # 2
    Cymę.
  2. # 3
    Trefniś
  3. # 4
    Miałem i to i to, i solidniejszą konstrukcją wydaje mi się E&L.
  4. # 5
    Dzięki za odpowiedź! Teraz mam paraliż decyzyjny gdyż podoba mi się właściwie większość modeli.
    Z E&L podoba mi się: AKM, AKMS, AK 74, AK 74S, AK74 M i AK 105.
    Z LCT: AK 12 i coś co nazwali „STK 74”.

    Jedna z tych replik będzie moja. Jak widać E&L wygrywa w kategorii: Klasyk
  5. # 6
    Taka moja mała sugestia, od E&L miałem AK-74S oraz AK-74M i tu proponował bym raczej preferował bym pełne kolby. Ze składaniem kolb jest wszystko w porządku zarówno w AK-74S jak i 74M nic się nie lata mimo ciężkiego traktowania jednak w 74S kolba się zdeformowała podczas jednej wyprawy i miałem problem z jej zatrzaśnięciem.
  6. # 7
    Najbardziej kusi mnie AKM i AKMS (do tego tłumik PBS-1) ale gdy przeglądam pozostałe warianty, zmieniam zdanie, i tak w kółko.