• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    W końcu zakupiłem KLMK

    Co o tym myślicie i co radzicie?
  2. # 2
    Zawsze mi się wydawało (czy gdzieś usłyszałem... nie pamiętam), że są to przelotki na "krzaczki", które obsadzić sobie można.
    Ale na ile to jest prawda w stosunku, do ich prawdziwego przeznaczenia... nie wiem :).
  3. # 3
    Te na tyłku (na klapie) faktycznie są chyba na pasek. Reszta na roślinki.

    Temat wydzieliłem ...
  4. # 4
    Do KLMK wszystko pasuje.
  5. # 5
    Zasadniczo co masz na myśli mówiąc "pasuje"? Bo ludzie biegają w KLMK i kamizelkach Miwo, więc co komu pasuje ;)
    Edit.
    Szlufki z tyłu są na pasek. Ale raczej nie opłaca się go przewlekać za każdym razem. I raczej zaszyj sobie klapę na tyłku.
  6. # 6
    Smersza nie przewleczesz, bo "comfort pad" na to nie pozwoli.
  7. # 7
    Przy okazji, jeśli zaszyjesz klapę to pozbawisz się dostępu do kieszeni na spodniach pod maskałatem.
  8. # 8
    Klapę na tyłku dopiero jak guziki (razem z tkaniną pourywałem) zaszyłem, no ale jestem bogatszy o doświadczenie, a co do tych szlufek to ja tam "elementy runa leśnego" wtykam
  9. # 9
    Jesli komus nie chce sie zaszywac to np. do chesta zakladamy jakis pas i przewlekamy przez szlufki i nie ma uja zeby sie guziki pourywaly.

    W Smiershu to raczej nie przejdzie... :)
  10. # 10
    Niby nie, ale dupa wystaje ;) Tzn. jak materiał na tyłku nie jest naciągnięty to przez szpary po bokach widać zadek (bez podtekstów).
  11. # 11
    ;D Właśnie dzięki paskowi materiał jest naciągnięty a tak btw. to KLMK to chyba maskalat zakładany NA mundur :) albo chociaż na spodnie .

    No i jeszcze ma on takie "zakrywki" do przelotek po bokach .
  12. # 12
    Czołgał się ktośw tym? ja po 3 godzinach podkradania pod stado sarenek( w celu zrobienia zdjęcia) odczuwałem mega dyskomfort, mimo wzrotu ok 182cm, a posiadania maskałatu w rozmiarze 3 (z przewleczonym pasem) strasznie ciężko było się czołagać. Fakt miałem naciągnięty kaptur na głowę, ale każdy ruch czułem, wydaje mi się, że 2 częściowy kzm lepiej by się spisał, bo kamuflaż na łącę o tej porze spisuje się na prawdę dobrze;)
  13. # 13
    Ktoś się orientuje jaka jest oficjalna nazwa dwuczęściowego KLMK? KM? KM-L?
  14. # 14
    Na ogół figuruje pod nazwą KLM... ale jak to się ma do oficjalnej nazwy - nie wiadomo.
  15. # 15
    Jak ktoś ma czy to KLMK, czy to KM-L , to byłbym wdzięczny gdyby mógł sprawdzić dwie rzeczy:
    - datę produkcji,
    - jakie ma guziki (takie "emaliowane", czy jakieś plastikowe?)
    I napisać tutaj w temacie ;)

    Osobiście mam KM-L (czy jak tam nazwać KLMK dwuczęsciowy): 1989 - guziki "emaliowane"
  16. # 16
    KLMK, rocznik '86 guziki plastikowe
    •  
      ADi
    • 2010-10-30
    # 17
    KLMK, nie mogę znaleźć pieczątki , guziki emaliowane
  17. # 18
    ja miałem w kolekcji dwa KM-L - obydwa z 1989 z guzikami metalowymi emaliowanymi z jakimś napisem.
    •  
      ADi
    • 2010-10-30 *
    # 19
    Też na guzikach od KLMK mam jakiś napis , więc mogę założyć ,że też ok. '89.
    •  
      Foox
    • 2010-10-30
    # 20
    Ja mam emaliowane, ale wafel wie jaka data produkcji. Podejrzewam, że ze 20 lat temu go wyprodukowano.
  18. # 21
    Jaśniejszy z 1978 r. guziki emaliowane
    ciemniejszy z 1986 r. guziki emaliowane.
  19. # 22
    Kacperix co rozumiesz przez "jaśniejszy" i "ciemniejszy"?
    Pytam bo mam 2 KLMK, jeden ciemniejszy, drugi zaś zieleń ma w odcieniu jabłuszka - świeżej papierówki, ale miejscami odbarwienie jest w 'tradycyjną' barwę.
  20. # 23
    te które posiadam mają jednolity kolor
    dodatkowo nić użyta do szycia też jest w różnych kolorach na poszczególnych modelach
    foto w różnych programach bo nie chciało mi się wychodzić na dwór
    /lh/photo/_3CqPfS-nzAYf0biuRqlXQ?feat=embedwebsite

    /lh/photo/KWwszeygQ_ZOs-9ydtw6XQ?feat=embedwebsite

    /lh/photo/XxG1Q9tbB-A-uawNB6LoVA?feat=embedwebsite

    /lh/photo/A5Mg0hlTDOos55lxO6NUqg?feat=embedwebsite
  21. # 24
    Mam 2 KLMK
    1) brzoza - '79 guziki metalowe emaliowane na zielono (oliwkowo)
    /lh/photo/dOg3xR1C68nKKwIpzH42ww?feat=embedwebsite

    /lh/photo/oPViqSYwXYN_LPdlL27fQg?feat=embedwebsite

    2) wzór którego nazwy nie znam:) - '68 guziki metalowe emaliowane na czarno
    /lh/photo/jkPhsbNgfD8VZH5JsKcdHA?feat=embedwebsite

    /lh/photo/QGk1O-cRxNCV4nNhUY-Kzw?feat=embedwebsite

    /lh/photo/_fkyIheibBzA-qdFUmnRXg?feat=embedwebsite

    Jeżeli robisz jakieś porównania to różnica w kroju między '68 a '79 jest tylko taka, że guzik na piersi/brzuchu w '68 jest kryty, a pozostałe odkryte, jak wszystkie w '79.

    @potfur - mój klmk jest raczej z "normalnego" odbarwiony miejscami w "jabłuszkowy". Może masz więcej odarwień niż "normalnego" koloru:)

    ...i sorki za upośledzony "tajming"
  22. # 25
    Co prawda porównania na razie nie piszę, ale byłem bardzo ciekaw kwestii tych guzików, bo pierwszy raz jak kupiłem KLMK to trafiłem na plastikowe. Przez co myślałem, że zawsze takie były (do momentu trafienia na egzemplarz z emailiowanymi) ;)
  23. # 26
    Hej, gdzie można znaleźć rozmiarówkę do KLMK?

    a i na mnie (~~188cm wzrostu) jaki rozmiar wejdzie na mnie :D
  24. # 27
    Sa trzy rozmiary (1, 2, 3). Z nich wszystkich raczej trojka. A ile w masz w klacie?
  25. # 28
    Arturro 1 rozmiar trzeci będę miał za dwa trzy tygodnie
  26. # 29
    w klacie dużo nie mam, Normlanie ? noszę 56 flora i jest git

    @dexter nie wiem czy się zmieszczę, a i jakie to koszta będą ?
  27. # 30
    Ja mam 189 cm wzrostu i dla mnie 3-ka jest przykrótka w nogach. Nosić się da, ale bez przesadnego komfortu.