• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    z tymi 3-kami to różnie bywa. U mnie w ekipie jest ich 10, bo wszyscy ponad 180cm. Facet o wzroście 197cm ma taką, że nogawek na buty nie spuści, ale też nie ma tragedii. Znowu moja (180cm) ma diabelnie długie nogawki- gdyby nie buty to bym szurał nimi po ziemi... Jeszcze inny przy takiej samej trójeczce ma nogawki krótsze
    ot, sowieckie standardy...
  2. # 32
    Ja miałem trzy trójki i wszystkie za krótkie.
  3. # 33
    Musiałbym pomierzyć tą którą ma Dexter, tzn długość od ramienia aż do nogawki i tak mniej więcej zobaczyć na jakimś materiale w domu jak to wygląda :D

    Póki co kupiłem Lifczika więc powoli zbieram komplet.
  4. # 34
    Witam!


    Pierwszy mój post więc moze się przedstawię - Jestem Adrian z Rzeszowa, zaczynam dopiero zabawę ze "wschodnią stroną mocy" i na początku szukam czegoś do stylizacji nie reko - bardziej na strzelanki.

    Miałem doczynienia z oryginalną KLMK i używałem jej w terenie. Stwierdzam, że jest niesamowita. Gdzie mozna kupić i w jakich cenach oryginalną KLMK. BArdzo zależy mi na oryginale i na kombinezonie (chociaz nie musi być na "mus"). Macie dla mnie jakieś wskazówki jako dla "leszcza świerzaka" w tej dziedzinie? :)


    Pozdrawiam
  5. # 35
    Moje porady:
    1. Jeśli akurat trafisz na okazję (i swój rozmiar), to kup dwuczęściowy KLMK, czyli KML (lub KLM).
    2. Jeśli kupisz KLMK to zaszyj klapę na dupie.
  6. # 36
    to z klapą zauważyłem :D właściciel od którego pożyczałem już to zrobił :P Do srania w lesie trzeba sie praktycznie rozebrać :D

    wiecie moze gdzie szukać tych maskałatów?
    Jaka jest "częstotliwość" występowania tych fantów i w jaich cenach :)


    Dzięki wszyskim za radę!
  7. # 37
    Na allegro pojawiały się regularnie, czasami tutaj w komisie. Cena zazwyczaj w granicach 150-200zł. Dawanie więcej raczej mija się z celem (lepiej poczekać ten miesiąc, czy dwa).
  8. # 38
    A te z frontowca to są oryginały czy kopie?

    http://frontowiec.com/index.php?p1558,maskalat-kzm-srebrny-lisc-wspolczesny-52-170-176


    Jak je oceniacie?
  9. # 39
    Siema, też jestem z Rzeszowa - jesli chodzi o te maskałaty z Frontowca, to mamy przynajmniej dwóch kolegów na miejscu, którzy to mają (jeden chyba w partizanie, drugi w flecktar d), to możesz obadać / obmacać na jakiejś strzelance.
  10. # 40
    Oryginał, ale KZMy są zazwyczaj z innego materiału niż KLMK. Polecałbym wpierw obmacać u Musleya i kolegów przed zakupem.
  11. # 41
    Musley to ja Randall :P

    obmacane bardzo dokładnie. nawet sprawdzone w boju :D dlatego się tak jaram. Niedługo do ASG wracam i chciałem własnie w rosyjskim systemie.


    Ogólem to pionka Mysley. Troche się nie widzieliśmy :) miło spotkać znajomego w nowym miejscu :)
  12. # 42
    Randall a ten, w którym biegałeś na Kaukaz 2 to nie był Twój?
  13. # 43
    no niestety nie. Był Ubra ale chciałbym sobie sprawić identyczny a nie wiem gdzie szukac i jakiego
  14. # 44
    O siemanko! :)

    Ja mam oryginalny KLMK, kupiłem onegdaj od Czarnego. Niestety rozmiar 2 a jako że trochę urosłem, to wyglądam w nim jak duża żaba. Gdyby był rozmiar 3, to na bank bym w nim śmigał na strzelankach, a tak to leży w szafie.
  15. # 45
    A nie myslisz o opyleniu ? ;)
  16. # 46
    Nie jest w zbyt dobrym stanie. Na najbliższą strzelankę wezmę, obadasz i zdecydujesz :).
  17. # 47
    Witam. Niedawno kupiłem KLMK roz. 3 i o ile po założeniu nawet pasuje, to gdy założę pas i zrobię przysiad lub skłon to nogawki podwijają mi się prawie pod kolana. Myślałem żeby kupić trochę materiału i przedłużyć nogawki. I teraz pytanie - czy posiada ktoś taki materiał lub zniszczony maskałat do pocięcia?
  18. # 48
    Jezu- ile Ty masz wzrostu skoro przy trójce nogawki Ci wychodzą za krótkie ?
    Materiału nie dostaniesz oryginalnego- nigdzie.
    Jedyna rada to zakup drugiego, takiego samego i wykorzystanie go na "części".
    To co zostanie też Ci się przyda, na reperacje, maskowanie replili itp.
  19. # 49
    Mam 190 cm.
    Tylko że mam długie nogi. Gdy maskałat ,,wisi" na mnie to pasuje idealnie, gorzej gdy założę pas lub kamizelkę to wtedy nie pracuje całość tylko połowa no i nogawki podchodzą w górę. A że na końcach jest gumka to nie wracają w dół tylko zostają pod kolanem. Po kilku przysiadach wyglądam jak w krótkich spodenkach. Bez pasa nie ma tego problemu.

    Kupować drugi "nowy" to trochę za drogo wyjdzie, wolałbym jakieś zwłoki na pocięcie - stan i rozmiar w tym wypadku nie grają roli.
  20. # 50
    Możesz też rozważyć zrobienie z KLMK "kurtki" (ucięcie dołu) i dokupienie większych, pasujących spodni :)
  21. # 51
    No właśnie z tymi spodniami jest zawsze problem. Kupiłem KZS roz. 3 - góra idealnie pasuje a dół wygląda jak obcisła pidżama. KLMK to samo - góra dobra, dół nie. Przymierzam się do kupienia jakiegoś anoraka, gorki lub (jeśli kasa pozwoli ) partizana ale nie wiem czy nie musiałbym zamawiać w rozm. 64-7 (przynajmniej jeśli chodzi o spodnie)
  22. # 52
    Akurat KLMK i KZSy mają dziwne kroje i rozmiarówki. Normalne mundurowe spodnie (przy dobraniu normalnego rozmiaru, czyli bez zawyżania lub zaniżania) będą dobrze leżeć.
  23. # 53
    Autor cytatu: cziozoNo właśnie z tymi spodniami jest zawsze problem. Kupiłem KZS roz. 3 - góra idealnie pasuje a dół wygląda jak obcisła pidżama. KLMK to samo - góra dobra, dół nie. Przymierzam się do kupienia jakiegoś anoraka, gorki lub (jeśli kasa pozwoli ) partizana ale nie wiem czy nie musiałbym zamawiać w rozm. 64-7 (przynajmniej jeśli chodzi o spodnie)


    W Sumraku czy Partizanie nie ma problemu z obcisłością :)
  24. # 54
    To poluzuj gumki lub je usuń :-)
  25. # 55
    Siemka.
    Mam 185cm, wzrostu i szukam KLMK.
    Jaki mam wziąć rozmiar, czy trójka to jest maksymalny?
    Bo według tabeli na frontowcu dla mnie to rozmiar 5.
  26. # 56
    w KLMK są tylko trzy rozmiary 1-3
    Przy Twoim wzroście szukaj 3
  27. # 57
    Dzięki za pomoc!
  28. # 58
    Jak wygląda w praktyce rozmiarówka KLMK?
    Mam 186 wzrostu i zastanawiam się czy rozmiar 2 nie będzie na mnie za mały (bo o 3 ciężko w kraju).
    Chodzi o samą górę, po i tak go rozetnę i przerobię na 2 częściowy a zależy mi na górze głownie.
    Jaka jest długość rękawa w rozmiarze 2 od pachy po mankiet? Ktoś kto ma mógł by zmierzyć/wypowiedzieć się?
  29. # 59
    To nie lepiej poszukać KLM?
  30. # 60
    2 będzie na Ciebie za mały. Góra ok, ale nogawki będą za krótkie.
    Sprawdziłem to kilkakrotnie, a mam 178 wzrostu.