• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o tej naszywce, bo inne naszywki WDW jakie widziałem miały sierp i młot w gwieździe.

    Załączniki:

    • vdv.jpg
    •  
      Foox
    • 2009-01-08
    # 2
    Ten temat chyba średnio pasuje do działu wiadomości ;).

    A co do naszywki to masz tam logo WDW - spadochron i dwa samoloty, a w środku gwiazda. Oraz błękitny kolor z beretów WDW. Tyle co ja na ten temat wiem.
  2. # 3
    Naszywka pochodzi prawdopodobnie z ok. 91-92r. wzór "stary" poza tym że znikną sierp z młotem, wtedy zmieniła się chorągiewka :).
  3. # 4
    Takie wyszywane to mi się kojarzą z suwenirami.
  4. # 5
    Wg tego, co się dowiedziałem na forum (bardzo ciekawym, polecam) http://russiamilitaria.ru jest to naszywka pamiątkowa, wyprodukowana przed laty na Białorusi (w czterech wersjach)
  5. # 6
    Były 2 rodzaje, spadochron i samoloty po bokach oraz spadochron i skrzydła, oczywiście z gwiazdami, 2 2 kolorach, błękitny i zielony.

    Tu pierwsza z nich. 2 pierwsze po lewej. Do tego były odznaki skoczka, również w 2 kolorach, gdzieś mam i niebieskie i zielone.

    Załączniki:

    • 000_76862.JPG
  6. # 7
    Ja mam jeszcze takie pytanie:
    Jakie naszywki, w jakich okresach były stosowane w WDW? Sam mam w domu komplet naszywek żółtych, na czarnym tle. Z tego co się orientuję, to w Gruzji już ich nie było...
  7. # 8
    Naszywki w obecnym "systemie" zmieniły się ponoć już w 2002r.* i wyglądają następująco:
    http://ra.spetsnaz.su/wiki/Patches

    * - co oczywiście nie oznacza ich automatycznej i natychmiastowej wymiany w całym wojsku, zapewne jakiś czas zajęło ich całkowite wdrożenie

    Naszywki w tym "systemie" były właśnie używane w 2008r przez WDW działające w Gruzji i Osetii.

    edycja: Ale też nie do końca, ten Pan ma np. nieco inne:
    http://picasaweb.google.com/magdalen22/WOJNAWGRUZJI2008?feat=content_notification#5493043804027711986
    (naszywka na prawym ramieniu ma napisane, coś w stylu "Rosyjskie siły pokojowe")
  8. # 9
  9. # 10
    Jakie formacje w Rosji używają naszywek MWD ?
  10. # 11
    Sam sobie odpowiedziałeś ?

    Czy ja nie rozumiem pytania ?
  11. # 12
    Pod ministerstwo spraw wewnętrznych podlega np. milicja, wojska wewnętrzne tyle wiem ale i tego nie jestem pewien czy ktoś mnie w tej kwestii mógłby oświecić ?
  12. # 13
    Są dziesiątki różnych jednostek i służb podległych MWD, więc nie wiem o co Ci konkretnie chodzi.
  13. # 14
    Ministerstwo spraw wewnętrznych Rosji ma rozległą strukturę .Źródło rosyjska wikipedia nie wiem czy jeszcze czegoś nie pominięto :)
    DOBDD ,Wnutrynyje Wajska ,Milicja, OMON -Prawochronitielnyje Organy

    Структура

    * Главное командование внутренних войск
    * Следственный комитет
    * Департамент обеспечения правопорядка на транспорте
    * Административный департамент
    * Департамент государственной защиты имущества
    * Департамент кадрового обеспечения
    * Департамент обеспечения безопасности дорожного движения
    * Департамент обеспечения правопорядка на закрытых территориях и режимных объектах
    * Департамент охраны общественного порядка
    * Департамент по противодействию экстремизму
    * Департамент собственной безопасности
    * Департамент тыла
    * Департамент уголовного розыска
    * Департамент экономической безопасности
    * Организационно-инспекторский департамент
    * Правовой департамент
    * Финансово-экономический департамент
    * Главный информационно-аналитический центр
    * Экспертно-криминалистический центр
    * Государственное учреждение «Всероссийский научно-исследовательский институт МВД России»
    * Национальное центральное бюро Интерпола при МВД России
    * Российский национальный контактный пункт по взаимодействию с Европейской полицейской организацией (Европолом)
    * Управление «К» МВД России
    * Управление по обеспечению безопасности лиц, подлежащих государственной защите
  14. # 15
    jeżeli nie obrazisz sie to przetłumaczę twój post, bo jestem pewien ze nie kazdy wie o co tu chodzi.
    Ok?

    Структура

    * Главное командование внутренних войск= Dowództwo wojsk wewnętrznych
    * Следственный комитет= Komitet śledczy
    * Департамент обеспечения правопорядка на транспорте= Departament zabezpiczenia praworządności na transporcie
    * Административный департамент= Departament administratywny
    * Департамент государственной защиты имущества= Departament państwowej ochrony mienia
    * Департамент кадрового обеспечения= Departament zabezpieczenia kadrów
    * Департамент обеспечения безопасности дорожного движения= Departament zabezpieczenia bezpieczeństwa ruchu drogowego
    * Департамент обеспечения правопорядка на закрытых территориях и режимных объектах= Departament zabezpieczenia praworządnosci na zamknietych terenach i objęktach rygorowych (nasza słuzba więżienna)
    * Департамент охраны общественного порядка= Departament ochrony porządku w spoleczeństwie
    * Департамент по противодействию экстремизму= Departament przeciwdziałań ekstremizmowi
    * Департамент собственной безопасности= Departament własnego bezpieczeństwa
    * Департамент тыла= Departament logistyki
    * Департамент уголовного розыска= Departament biura śledczego
    * Департамент экономической безопасности= Departament ekonomicznego bezpieczeństwa
    * Организационно-инспекторский департамент= Organizacyjno-inspektorny departament
    * Правовой департамент= Departament prawny
    * Финансово-экономический департамент= Departament finansowo-ekonomiczny
    * Главный информационно-аналитический центр= Główne centrum informacjiono-analityczny
    * Экспертно-криминалистический центр= Centrum ekspertyzy kryminalistycznej
    * Государственное учреждение «Всероссийский научно-исследовательский институт МВД России»= Państwowy zakład "Ogólnorosyjski bdawczo-naukowy instytut MSW Rosji"
    * Национальное центральное бюро Интерпола при МВД России= Centralne biuro Interpola przy MSW Rosji
    * Российский национальный контактный пункт по взаимодействию с Европейской полицейской организацией (Европолом)= Rosyjski punkt kontaktowy do współdziałań z Europolem.
    * Управление «К» МВД России= Kierownictwo "K" MSW Rosji
    * Управление по обеспечению безопасности лиц, подлежащих государственной защите=Kierownictwo po zabezpieczeniu bezpieczeństwa osób, podlegających ochronie przez Państwo[/quote]
    No to mniej więcej tak brzmi po polsku.Mam tylko problem z przetłumaczeniem "kadrów". Kompletnie wyleciał mi z głowy polski odpowiednik tego słowa
  15. # 16
    dzięki chłopaki teraz wszystko jasne, teraz nasuwa mi się pewne pytanie czy żołnierze służący w wojskach wewnętrznych nosili naszywki MWD ?
  16. # 17
    Zalezy o jaki czas wstecz pytasz? Kiedyś wojskowych WW ciężko było odróznić. Tylko kolor czerwony na częściach munduru był lekko inny czerwony. Tzn że w piechocie, czyli jednostkach motostriełkowych obowiązywal na patkach pagonach i czapkach kolor czerwony. W wojskach WW również, ale się róznił odcieniem. Natomiast emblematy na patkach i rękawach były identyczne wzorem. Naszywki prawie takie same lecz róznila ich jedna rzecz (u WW był napis Внутренние войска) Potem , gdy przyszedł wz 88 a za nim VSR i Flora to emblematy zostały takie same jak u motostriełkow ale naszywki sie zmieniły. Jak jest teraz ,nie wiem. Bo za szybko sie zmienia.
    Najlepiej zapytac u Siergieja, on jest w temacie.
  17. # 18
    Witam szanowni towarzysze koledzy !!! Mam do was takie pytanie, bo tak się składa, że od dłuższego czasu szukam pewnych naszywek i pagonów z epoki ZSRR , więc czy ktoś z was powie mi gdzie takie znajdę ??? Oto poszukiwane przedmioty :

    !) Naszywka na rękaw Wojska Pograniczna KGB w charakterystycznym zielonym kolorze ;
    II ) Pagony z literami BB czyli Внутренние Bойска a na nasze : Wojska Wewnętrzne w charakterystycznym bordowym kolorze
    III ) Pagony z literami ГБ czyli Государственной Безопасности a na nasze : Bezpieczeństwo Państwowe w charakterystycznym niebieskim kolorze i wspomnę iż chodzi mi tutaj o instytut zwany KGB. Do pagonów dochodzi tez naszywka rękawowa !!!
    IV) Gdyby nie było pagonów z pkt. III to czy znajdę same niebieskie i naszywkę na rękaw radzieckiej kawalerii ???
    V) Naszywka radzieckich albo rosyjskich Wojsk Kosmicznych ....

    Wszelkie pomoce proszę kierować na e-mail : jason_m@o2.pl. Wspomnę iż pagony mogą być w stopniu szeregowego albo innego ważne aby widzieć wymienione wyżej litery !!! Z góry wielkie dzięki ...

    Zamieściłem dodatkowo naszywkę Wojska Pograniczna KGB !!!

    Załączniki:

    • 1450683_614106865293644_44196853_n.jpg
  18. # 19
    oferuję naszywkę kgb i kawalerii, napisz do mnie na priv.