• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      ADi
    • 2009-01-19 *
    # 1
    Witam,
    Zastanawia mnie jak ma się sytuacja choćby w jednostkach WDW co do regulaminu.
    Czy jest tak ,że żołnierze mogą zaopatrywać się w sprzęt własny o ile ich nie spełnia postawionych mu wymagań?
    W końcu armia FR ma dość dużo "kontraktorów" jak np. SPOSN czy SPLAV(mam nadzieję ,że nie zrobiłem literówek w nazwach).
    -"Jak to to jest naprawdę?"

    Od jakiegoś roku zajmowałem się "reko". BW i np. u nich była taka możliwość zaopatrywania się w sprzęt własny.
    (Nie wspominając już nawet o misjach BW w ramach ISAF gdzie to występowało na dość dużą skalę)

    Pozdrawiam,
    ADi
  1. # 2
    Autor cytatu: ADiw jednostkach VDV

    (mam nadzieję ,że nie zrobiłem literówek w nazwach)


    WDW ;)
    •  
      ADi
    • 2009-01-19
    # 3
    Dzięki bardzo,
    już poprawione.
    Ale to nie odpowiada na moje pytanie. ;)
  2. # 4
    Pytanie wydaje mi się być z gatunku "nikt tak na prawdę nie wie" (na tyle by tworzyć jakieś teorie), więc nie zdziwię się, jeśli ci nikt nic nie odpisze.

    zmieniłem tytuł tematu na więcej mówiący
  3. # 5
    Nie sądzę żeby w regulaminie było coś na ten temat. Ta typowa dla Rosjan różnorodność w sprzęcie i umundurowaniu to rzecz raczej umowna (żeby nie powiedzieć - tradycyjna).
  4. # 6
    Akurat 76 Gwardyjska w Gruzji prezentowała się całkiem ładnie. Bez większych kombinacji. Jako, że jest zawodowa i "ulubiona" pchają tam sprzęt lepszy. Jako, że śledzę poczynania 76 i 106 Gwardyjskiej WDW to w zasadzie korzystają z kontraktów i bez jakiejś większej samowolki. Ale parę zdjęć się znajdzie gdzie wyglądają jak zbieranina airsoftowców (zdjęcia raczej obozowe, dowolność mundurowa raczej wynikiem założenia czegoś innego niż w "boju")
    Dostają sprzęt lepszej klasy ale tak jak Sergei napisał warunki bojowe to co innego a rzeczywistość co innego. Zresztą jest to normalne w prawie każdej armii.
    Jednostki specjalne to inna historia. Gdzie jest dowolność i panuje "moda oddziałowa"
    •  
      ADi
    • 2009-01-20
    # 7
    Dzięki bardzo za odpowiedz.