Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  „Trzy pokoje melancholii” to piękny i poetycki obraz świata ogarniętego wojną, w której biorą udział dzieci. Wyjątkowy paradokument tylko w TVP Kultura 24 stycznia o 21.35.

  Bohaterami „Trzech pokoi melancholii” są kilkunastoletni mieszkańcy Petersburga, Groznego i Inguszetii. Wraz z nimi poznajemy realia wojny rosyjsko-czeczeńskiej. Tytułowe trzy pokoje to trzy poetyckie podróże w głąb świata emocjonalnego małych Rosjan i ich muzułmańskich sąsiadów - Czeczeńców. Każda z części-pokoi ma własny klimat pozwalający widzowi przenieść się w intymną rzeczywistość bohaterów.

  Kadeci z Kronsztadu i mieszkańcy sierocińca Hadizhaty w Inguszetii oglądają ten sam dziennik telewizyjny relacjonujący terrorystyczny zamach na moskiewski Teatr na Dubrowce. Jakie emocje towarzyszą im podczas projekcji? Czy mali bohaterowie filmu są skazani na to, że wkrótce spotkają się na wojennym froncie po przeciwnych stronach barykady?

  Zdjęcia do filmu były kręcone przez cztery lata w Rosji, Czeczenii i Inguszetii, nierzadko z narażeniem życia członków ekipy. Wystudiowanym kadrom towarzyszy sugestywna muzyka Sanny Salmenkallio, w której wykorzystano motywy chórów cerkiewnych.

  źródło