• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    wydzielone z tematu do lansu - k.

    Krinkov??? Czyżby w takim razie te okładziny zaprojektował ten sam kolo (gen.Krinkov) co opracowywał rosyjski styl walki wręcz Systema (lub Russian Style) na bazie Sambo czy czegoś tam...?
  2. # 2
    Znam dwie teorie na temat "Krinikova":
    1. Tak AKS-74U nazywali Mudżahedini.
    2. Tak sobie wymyślili w USA i się "przyjęło". Głównie w amerykańskim hobbystyczno-militarnym światku ;)

    U mnie ta nazwa wywołuje zimne dreszcze, nawet mocniejsze niż "Beta Specnaz" :D
  3. # 3
    Krinkow wzięło się od nazwiska konstruktora; nie Krinkov. Inaczej też może być AKMS-U, lub AKR.

    Źródło: "Broń systemu kałasznikowa"
  4. # 4
    Aha... To zmienia postać rzeczy.
    Beta Specnaz od TM? Ciekawe dlaczego Beta?
    A jako ciekawostkę mogę dodać, że w grze takiej jak Operation Flaschpoint: Cold War Crisis specnazowcy latają właśnie z czymś co jest identyczne do betty... Ciekawe tym bardziej, że to g**no nie ma ostrego odpowiednika :p
    P.S.
    AKR? Widziałem tylko zdjęcia... To było używane i skuteczne?
  5. # 5
    Pisze, że Krinkow był konkurentem subkarabinka opracowanego przez Simonowa. Podobno używano go przez strzelnice bojowych wozów piechoty i transporterów opancerzonych. "AKMS-U to kompaktowa wersja karabinka AKM." Są opisane detale jakie wprowadzili. Jak ktoś będzie chętny to napiszę.
  6. # 6
    Toż to się kupy nie trzyma.
    Wszyscy wiedzą co znaczą konkretne literki.
    A - automat,
    K - kałasznikowa,
    M - modernizowany,
    S - składana kolba,
    U - krótki przód,

    analogicznie
    R - ręczny (rucznyj - czy jakoś tak),
    P - karabin maszynowy (pulemiot),
    K - kałasznikowa,

    i
    PK[M]
    P - karabin maszynowy (pulemiot),
    K - kałasznikowa,
    [M] - modernizowany

    Więc co tam robi Simonow?
    ---
    Nie tylko we flashpoincie, w jakimś Metal Gear Solid (czy jak się to zwie), jakieś bandziory z tym biegały - i prędzej to było powodem powstania tego chorego (acz bardzo wygodnego) tworu.
  7. # 7
    @potfur - krotki kalasz stanal do "konkursu" gdzei byl konkurentem simonowa!

    Krinkow był konkurentem subkarabinka opracowanego przez Simonowa.
  8. # 8
    No tak Japońce mają tendencje do adaptowania różnych konstrukcji z gier, kreskówek itp. :p
    Ale czy ktoś powie coś więcej o tym AKR bo AKMSu znam :p.

    Nic nie przebije AK z magiem od m14 tak jak to było w Sprintel Cellu :p
  9. # 9
    no może to troche źle ująłem... xsnailx trafił w samo sedno! :P
  10. # 10
    Autor cytatu: xsnailx@potfur - krotki kalasz stanal do "konkursu" gdzei byl konkurentem simonowa!

    [div class=quote]Krinkow był konkurentem subkarabinka opracowanego przez Simonowa.[/div]

    Ja to rozumiem. Ale wątpię by krinkow = AKSM-U, tu raczej jest błąd.
  11. # 11
    No nie wiem. Tak przynajmniej jest napisane w tej książce...
  12. # 12
    no @potfur tak tez uwazam, ale zapytam znajomego ruszkikarza co sluzyl w latach 80, moze cos mi wyjasni :)
  13. # 13
    Autor cytatu: IwanNKVDAKR? Widziałem tylko zdjęcia... To było używane i skuteczne?

    AKR == AKMSU => http://rusmil.net/forum/discussion/397/akmsu/#Item_1

    Na temat Bety spuściłbym zasłonę milczenia, jak dla mnie to mroczny epizod historii ASG (z całym szacunkiem dla tego jaka była fajna i wygodna).

    Doprecyzowując punkt 2 z mojego poprzedniego posta - w "języku potocznym" (co nie znaczy, że poprawnym) ludzie Krinikowem nazywają wszystko co jest U.

    To, że Krinikow to AKMSU to prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę, ale też tematu Krinikowa nie drążyłem, a o samym AKMSU też dużo nie wiadomo.
  14. # 14
    Książka "Broń Sytemu Kałasznikowa'" parę błędów ma. Co nie znaczy, że jest zła ale idealna też nie jet.
    Podobnie jak kazik uważam, że "krinkov" to nazwa nadana przez kręgi partyzanckie i/lub hobbystyczne. Zwłaszcza te ostanie nadają ta nazwę wszystkiemu opartemu na AK z krótszą lufą(niezależbie od producenta broni)
    Samo AKMSU jakoś istniał w w fazie badawczo rozwojowo przedseryjnej (pod koniec lat pięćdziesiątych). Ale długość lufy, nabój i ogólne parametry nie sprawdziły się w wypadku tak "kompaktowej broni. Ogólnie w wojsku nie zagrzał miejsca. I nie był nawet oficjalnie przyjęty na uzbrojenie jako kolejny jakiś model (nawet chyba nie dostał nazwy indeksowej). Do dziś pozostało podobno tylko kilka sztuk z serii prototypowej.
    Sama nazwa konstruktora Krinkowa jest nico ciekawa a zarazem mało prawdopodobna.
  15. # 15
    W sieci też nic nie ma na temat Krinkowa. Jedynie airsoftowskie BETY SPECNAZ. No cóż... Krinkow pozotaje chyba legendą... :)

    A yakarov możesz napisać jakieś szczególne błedy które Ci się rzuciły w oko? Czy to tylko takie małe błedziki w tej książce.
  16. # 16
    A to cudo co mi sie ukazało po wpisaniu w google grafika hasła "AKR" to jest jakaś wersja AKR (AKMSu) czy mało znany rumuński AIR (o którym tylko słyszałem ale nie widziałem a ta kolba jest jak w AIM/AIMS)?

    Załączniki:

    • AKR.jpg
  17. # 17
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pm_md_90_short.jpg
    To jest to, czyli rumuński PM md.90 czy jak się to tam zwie... Co ciekawe, wersja z krótką lufą na wikipedi widnieje pod nazwą "Krinkov".

    Ja obstawiam że krinkov jest amerykańskim wymysłem.
    •  
      Foox
    • 2009-01-24 *
    # 18
    Wikipedia ma masę błędów i błędzików, ale ten "krinkov" to na pewno zachodni wymysł, bo swego czasu czytałem artykuł w parsie brytyjskiej i nazwa "krinkov" była używana zamiennie z AKSU74. Gazetka była ogólnie o technice.
  18. # 19
    A yakarov możesz napisać jakieś szczególne błedy które Ci się rzuciły w oko? Czy to tylko takie małe błedziki w tej książce.

    Książkę miałem jakiś czas temu. I oddałem. Ogólnie jak pamiętam to małe bączki, w tej chwili nie pamiętam dokładnie o co chodziło (coś chyba o pierwszych modelach).
  19. # 20
    Autor cytatu: FooxWikipedia ma masę błędów i błędzików,

    Nie podpieram się tutaj wikipedią, tylko wskazuję na tę manierę nazywania wszystkiego z krótką lufą per "krinkov", w anglojęzycznych źródłach.
  20. # 21
    znajomy twierdzi ze w jednostkac byly krotkie tylko wersje 74 i nikt nie mowil na to krinkow, nie omieszkal skomentowac jakie gowno z tego bylo