Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Witam,
  Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć od szanownych forumowiczów który z podanych mundurów zimowych będzie że tak powiem cieplejszy.
 2. # 2
  Witaj, mundurów zimowych w cyfrową florę jest kilka...
  Mamy zimowy wz.09, wz.14 i WKBO. Ja posiadam wz.09 i WKBO więc o nich się wypowiem.
  I teraz tak.
  wz.09 zimowy jest ciężki, posiada odpinany ocieplacz. Szybciej w nim niestety zmarzniesz w bezruchu natomiast w ruchu bardzo szybko się rozgrzejesz.
  W przypadku zimowego WKBO w ruchu rozgrzewasz się wolniej ale zdecydowanie dłużej utrzymuje ciepło. Rozgrzany przy -20 możesz spokojnie z godzinkę w bezruchu siedzieć bez utraty komfortu termicznego. W śpiworze natomiast podczas snu przy niskich temperaturach poniżej -20 lepiej mi się śpi w wz.09 z ocieplaczami.

  Co do ruchu, powyżej -20 mając na sobie sam podkoszulek po 1-2 km będziesz już zgrzany i w jednym i w drugim mundurze więc w kwestii mundurów w cyfrową florę polecam WKBO ponieważ jest lżejszy.
 3. # 3
  Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czy oba mundury posiadają podpinkę puchową? Upatrzyłem mundur zimowy Flora WDW ripstop z kołnierzem miśkowatym i w tym właśnie mundurze podpinka jest z brązowym filcem co mi automatycznie podpowiada że będzie lepszy na większe mrozy od typowego 'puchu'.