• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,
    Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć od szanownych forumowiczów który z podanych mundurów zimowych będzie że tak powiem cieplejszy.
  2. # 2
    Witaj, mundurów zimowych w cyfrową florę jest kilka...
    Mamy zimowy wz.09, wz.14 i WKBO. Ja posiadam wz.09 i WKBO więc o nich się wypowiem.
    I teraz tak.
    wz.09 zimowy jest ciężki, posiada odpinany ocieplacz. Szybciej w nim niestety zmarzniesz w bezruchu natomiast w ruchu bardzo szybko się rozgrzejesz.
    W przypadku zimowego WKBO w ruchu rozgrzewasz się wolniej ale zdecydowanie dłużej utrzymuje ciepło. Rozgrzany przy -20 możesz spokojnie z godzinkę w bezruchu siedzieć bez utraty komfortu termicznego. W śpiworze natomiast podczas snu przy niskich temperaturach poniżej -20 lepiej mi się śpi w wz.09 z ocieplaczami.

    Co do ruchu, powyżej -20 mając na sobie sam podkoszulek po 1-2 km będziesz już zgrzany i w jednym i w drugim mundurze więc w kwestii mundurów w cyfrową florę polecam WKBO ponieważ jest lżejszy.
  3. # 3
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czy oba mundury posiadają podpinkę puchową? Upatrzyłem mundur zimowy Flora WDW ripstop z kołnierzem miśkowatym i w tym właśnie mundurze podpinka jest z brązowym filcem co mi automatycznie podpowiada że będzie lepszy na większe mrozy od typowego 'puchu'.