• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam,
    mam pytanie, czy ten montaż będzie pasować do AKSU ?
    http://sklep.nokto.info/?16,montaz-boczny-do-svd-wysoki-szyna-weaver
    to znaczy nie będzie wadził się ze szczerbinką ?
    i czy niski montaż również pasowałby ?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  2. # 2
    Nie jestem pewien do końca, ale to jest do SWD, a ono ma inną szynę boczną ;)
  3. # 3
    No ja miałem PK-A z montażem pod SWD i jakoś bez problemu zamontowałem na swoim AKS-74. Ale dla AKS-74U było za niskie, więc na 95% ta szyna też będzie za niska.
  4. # 4
    Mam w tym pewne doświadczenie więc mogę Ci podpowiedzieć coś.
    Są trzy typy zatrzasków i dwie wysokości samych montaży.

    1. SWD
    2. AK/Saiga
    3. Podobny do AK/Saiga ( mam takie montaże w PK-23 i w Kobrze ) - nazwijmy go prętowym - z racji zastosowanych elementów. ( występuje w wersji niskiej i wysokiej) Mając wersję wysoką jest możliwość instalajcji na AKSU - jest to bardzo rzadki montaż. Widziałęm jeden RIS-owy na jakimś zdjęciu.

    1 i 2 są wymienne, mają taki sam rozstaw śrub montażowych.

    Są też 2 wysokości montaży. Niski i wysoki.
    Z tego co pamiętam stosując montaż SWD i wysoki na AKS-74 da się zamontować

    Nie wiem czy pasują do AKSU, natomiast wiem że montaż ASG od CA ( później kopiowany przez CYMĘ ) daje się zamontować na AKSU
  5. # 5
    Ten z CYMY montaż mam, poszukuję jednak właśnie czegoś że tak powiem "prawdziwego".
    Natrafiłem na te wspomniane wyżej montaże i doszedł mnie problem czy będzie pasować.
    Myślę jednak że może dalej będę tkwił w poszukiwaniach nad kolimatorem PK-ASV.
    W każdym razie dzięki wielkie, temat do wywalenia.
    Pozdrawiam.
  6. # 6
    To żaden problem znaleźć.... gorzej za niego zapłacić :)