• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    dyskusja wydzielona z innego tematu

    Autor cytatu: baju123W dość sporych ilościach ruscy w Gruzji łączyli dwa magi taśmą, najczęściej przezroczystą. Występują może jakieś łączniki do magów?
    edit- chodzi o koszerne, nie asg.

    Nie ma żadnego, tylko taśma rożnego rodzaju.
  2. # 2
    Z naciskiem na niebieską izolkę... ;)
  3. # 3
    Bez jaj z tą niebieską izolką...Każda jest dobra. Na R-A mam niezły ubaw jak goście o tym piszą. Mityczna "blue tape" jak prastary Pejotl.
    Baju ostatnie zdjęcie to desant ?
  4. # 4
    Coś mi nie pasuje na tym zdjęciu... (mówię o ostatnim zdjęciu, gdzie goście siedzą w lesie)
    Przyjrzyjcie się pierwszemu z lewej strony - na czym on siedzi?
  5. # 5
    Cytat: "Występują może jakieś łączniki do magów?"

    Szukaj tu: http://www.rusmilitary.com/html/c-deact_magazines.htm
  6. # 6
    Akurat wydaje mi się, że on albo siedzi w kucki, albo siedzi na czymś płaskim co nie wystaje spod jego tyłka.
  7. # 7
    No właśnie - też o tym myślałem.
    Gdyby siedział w kucki - to albo by miał zad niżej, albo by było widać wysiłek na jego twarzy (nie jest to najwygodniejsza pozycja :) ). Rozważałem też opcję 'właśnie siada' ale nie widać żadnego, nawet najmniejszego rozmazania.
    Gdyby siedział na czymś - to coś, a konkretniej nogi tego czegoś rzucały by cień - a źródło światła na tym zdjęciu jest za plecami osób.

    Nie mówię że jest to fałsz, po prostu na to zwróciłem uwagę - nie pasuje mi to :)
  8. # 8
    Autor cytatu: PotfurGdyby siedział na czymś - to coś, a konkretniej nogi tego czegoś rzucały by cień - a źródło światła na tym zdjęciu jest za plecami osób.

    Też tak myślę, ale możliwe że nogę siedziska zasłania jego własna noga, a cienia nie widać ponieważ pada w tym samym miejscu co cień człowieka. Poza tym, gość nie wygląda na wklejonego, zapewne byłaby za duża rozbieżność w oświetleniu postaci, a tutaj wszystko wygląda w porządku.

    No ale masz niezłe oko, ja tego nie zauważyłem, a faktycznie wygląda dosyć dziwnie ;)
  9. # 9
    Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że ten wojak jest nie z tej bajki.
    Cień pada zza pleców, przyjrzyj się oświetleniu, środkowych dwóch żołnierzy - na nich wyraźnie widać skąd pada światło. Tył i ramiona jasno oświetlone, a cień głowy pada na pierś i dalej.
    Rozbieżność w oświetleniu postaci - to nie jest argument, sam przerabiałem fotki, tak że rozbieżności nie było - a nie jestem specem :)

    Jedyne rozwiązanie tej zagwostki jakie mi przychodzi do łba, to.... że gość siedzi na własnym RPK - tak mi się przynajmniej wydaje, na cieniu widać rurę gazową albo rączkę od PK (czy czegoś w ten deseń)... ale na PK to trochę za chude.
  10. # 10
    siadanie na broni jest unich praktykowane, znajomi z kowna mowia ze nie ma lepszego amortyzatora pod d***e w trakcie jazdy niz aks z jego rozkladana kolba :)
  11. # 11
    Pokażcie to zdjęcie. Zajmuję się trochę fotografią to może uda mi się coś wypatrzeć.
    P.S. Rozmycie ruchu występuje przy długim czasie naświetlania lub przy szybko poruszającym się obiekcie. Widzieliście nierozmazane zdjęcia sprinterów na setkę? Ja tak.
  12. # 12
    Rozmycie występuje także przy: złych nastawach oświetlenia, drżących łapach itp. rzeczach. Widzieliśmy też zdjęcia pocisków przebijających owoce, warzywa, żele.
    Ja się fotografią nie zajmuję, ja tylko robię zdjęcia - ale mam wyczulone oko na takie rzeczy (pewnie dlatego że sam robiłem takowe :D).

    To jest to zdjęcie (zresztą wystarczyło przejść kilka postów wyżej)
    http://img216.imageshack.us/img216/6926/96299956yt7.png
  13. # 13
    Na wysokości golenia widać spust oraz selektor ognia. W miejscu gdzie nogawka spodni wchodzi do buta widać pas nośny.
  14. # 14
    Nie wiedziałem o którym konkretnie zdjęciu mówicie.
    Jeśli już rozmawiamy o fotografii to nie bardzo rozumiem pojęcie "złe nastawy oświetlenia". Myślę, że chodzi Ci o czas i przesłonę.
    Jeśli chodzi o rozmycie przy ruchu ręką to również uzależnione jest ono od szybkości migawki. Robiąc zdjęcie z migawką nastawioną na 1/4000sek możesz machać ręką i jednocześnie podskakiwać a zdjęcie i tak wyjdzie ostre. Jedyny warunek to dostateczna ilość światła. Zdjęcie poruszone ma rozmazanie w całym kadrze.
    Wracając do naszego zdjęcia - moim zdaniem zdjęcie jest jak najbardziej prawdziwe a na efekt "lewitacji" składają się następujące czynniki: pozycja słońca, pozycja żołnierza, kształt i kolor podłoża, nad którym siedzi oraz jakość zdjęcia. Porównując rozłożenie cieni i świateł na jego ciele z innymi żołnierzami, a także kolory, jakość, ostrość, proporcje etc. można bezpiecznie stwierdzić, że dziwny wygląd zdjęcia jest przypadkowy. Tak jak już ktoś napisał - facet siedzi na karabinie. Prawdopodobnie kolega zanim siedzi dokładnie w ten sam sposób.
  15. # 15
    Może i zobaczył, ale to już było napisane przeze mnie.