• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jakie z dość łatwo dostępnych gogli nadają się na reko współczesnych wojsk rosyjskich i do asg?
  2. # 2
    Ja używam amerykańskich wojskowych okularów balistycznych z zielonymi szybkami, ale nie za bardzo pasują "tematycznie" do rosyjskiego sprzętu.
    Poza tym sugerowano mi, że trochę za bardzo od dołu odstają od twarzy. Używałem ich bardzo często i nigdy nie miałem z nimi problemu - żadna kulka nie wpadła pod okulary i nigdy nie parowały.
  3. # 3
    Proponuję przejrzeć zdjęcia z Gruzji, widać tam całą gamę gogli. Od zwykłych używanych 'castoramowych', przez spawalnicze (!?), po bardziej wyszukane (wyglądające jak Bolle - jakie konkretnie nie powiem, bo się tym nie interesuję).
    •  
      Foox
    • 2009-03-05 *
    # 4
    Ja bym sobie koszerne gogle/okulary darował jeśli chodzi o ASG, jak ktoś poza strzelaniem bawi się w reko to nich kupi sobie dodatkowe. Taka moja rada, już to przerabiałem.
    •  
      Foox
    • 2009-03-05
    # 5
    Autor cytatu: baju123ano. tylko że te takie z castoramy, to chronią raczej przed. ew. wypadającą łuską kolegi czy ogniem/drobinkami prochu, ale nie przed kulką pistoletową. przeglądnę całą moją galerię zdjęć pod tym względem i wkleję wyniki.

    Gogle w przypadku zwykłych żołnierzy chroną od kurzu, to nie są gogle balistyczne. ATecy takie mają. Gogle BW tak jak reszty do ASG bez wyminienia szybki na balistyczną nie nadają się.
  4. # 6
  5. # 7
    Autor cytatu: PotfurProponuję przejrzeć zdjęcia z Gruzji

    Zdjęć przeglądałem już setki, chodzi mi o to: czy ktoś już to przerabiał i poda proste gotowe rozwiązanie - jakie poleca i gdzie kupić? Żeby nie trzeba było dużo szukać.
  6. # 8
    Jako, że nie chce mi się wklejać zdjęć i szukać na dysku bo jest tego dużo, to z tego co pamiętam to ze znanch w ASG - Bolle, ESS, SWD a poza tym stare radzieckie ze szklanymi szybkami i to nawet na zdjęciach z 2004 roku. I cała masa różnych dziwnych tak jak ktoś pisał wyżej.
  7. # 9
    Weź baju przestań kombinować...Co w ogóle znaczy gogle reko i asg. Przecież rekonstrukcja to całkiem co innego niż zabawa asg. Coś odnoszę wrażenie, że sam nie do końca wiesz co chcesz...Mają Ci służyć w asg? To nie wybieraj ze zdjęcia tylko przymierz, sprawdź czy dobrze leżą itd.
    Inna sprawa, że jak chcesz zapytać o gogle do asg to odwiedź także forum poświęcone asg...tam jest tysiące użytkowników, którzy mają wiele do powiedzenia na temat gogli.
  8. # 10
    Te najpopularniejsze to właśnie SWD (Sun, Wind & Dust) - do ASG kiepskie (konieczna wymiana szybek, parują itd.), do reko jak widać idealne.

    PS. Te ze zdjęcia od boku to znowu castorama (inna niż wcześniej, ale jednak), a nie SWD.
    •  
      Foox
    • 2009-03-06
    # 11
    Ja polecam gogle Bolla szczegolnie X800. Cena wysoka, ale warte są taką kase.
  9. # 12
    A ja szczerze mówiąc nie polecam :)

    1. Skoro miały to być gogle m.in. do reko to x800 od razu odpadają - nie widziałem, by były gdziekolwiek używane. No dobra, jak zwykle przesadzam - ale naprawdę jest ich mało. Co zabawniejsze faktycznie są to chyba najpopularniejsze gogle wśród rusofili (podejrzewam, że BRT je kiedyś wylansował i jakoś tak się ostało).
    2. A do samego ASG też nie są najlepsze - po pierwsze drogie, po drugie parują. Tak, parują. Próbowałem antifogów i innych czarów (zakup dodatowych, kompletnie nowych szybek, z teoretycznie świeżą, firmową warstwą antifog) a i tak mi parują. Chociaż pewnie tą drożyznę bym zniósł gdyby nie to parowanie...
    •  
      Foox
    • 2009-03-06
    # 13
    U mnie są X800 i nie parują wogóle. Jedyny "antyfig" jaki został zastosowany to szare mydło :D.
  10. # 14
    Autor cytatu: baju123Ja osobiście przekonania do gogli nie mam... choćby nie wiem jak były dobre to zazwyczaj i tak mi zaparują.

    Bez względu na to czy to gogle czy okulary - i tak w końcu zaparują. Kwestia tylko jak szybko.

    ... dać 179zł za okulary? Dorzuć złotówkę - masz x800 i ze łba przynajmniej nie zlecą.
  11. # 15
    Testowałem już różne gogle i wszystkie parują. X800 po prostu potrzebowały bardziej ekstremalnych warunków aby zaparowały, a gdy w końcu zmył się z wewn. strony szybek fabryczny antifog, to już parowały jak głupie.
    Od roku używam przezroczystych okularów G&G i uważam je za najlepsze rozwiązanie. Są leciutkie, dobrze się trzymają na nosie i kompletnie nie parują. O wiele lepiej się wentylują niż gogle i nawet jak pojawi się lekka mgiełka to od razu znika. Bardzo polecam, a kosztują grosze (chyba ze 35zł na specshopie).

    Btw. Ja to jestem ciekaw, jak ci goście opatuleni szmatami w okół twarzy mogą nosić gogle. Zrobiłem test w goglach i okularach - już po minucie nic nie widziałem (w okularach było ciut lepiej, ale i tak sensownie biegać się w tym nie dało).
  12. # 16
    Wszystko zależy od konkretnej osoby. Jedni parują mocniej inni mniej.
  13. # 17
    Ale mówisz w kontekście czego? Ogólnego porównania gogli/okularów, czy tych "ninja" w goglach. Bo co do tego drugiego, to to jak się pocisz ma raczej niewielkie znaczenie, po prostu gdy zakryjesz szmatą nos i usta, wydychane powietrze będzie lecieć do góry, czyli prosto w szybki.
  14. # 18
    Tak przy okazji gogli :) i fajna opaska na kolbie :P
    http://i42.tinypic.com/11buuza.jpg
  15. # 19
    Odkopuję.

    Szukam gogli, które będą pasowały do hełmu typu Zsh-1. Rekonstrukcji nie robię, więc jedynymi wymogami są wytrzymałość na pociski kal. 6mm oraz żeby wlazły pod hełm, a guma na skorupę. Testowałem gogle SW&D produkcji G&P z wymienioną szybą pod ASG, ale mają za wysoki profil.

    Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
  16. # 20
    ZSH-1 jest dosyć głęboki. Osobiście testowałem ten hełm z 2 rodzajami gogli. Bolle X800 - niestety nie pasują bo nie dotykają twarzy - hełm jest za głeboki. Mam jeszcze ESS NVG i te pasowały znakomicie.
  17. # 21
  18. # 22
    Bolle Chronosoft
  19. # 23
    Dziękuję!
    EDIT:
    Wiecie może jakie gogle poza ESS pasują do Ałtyna?
  20. # 24
    Nie, chyba że wymienisz szybki na jakieś plastikowe o odpowiedniej wytrzymałości (w sensie, że sam sobie dotniesz), albo nakleisz folie antywłamaniową.

    Albo najlepiej zapomnij i kup coś dobrego i do ochrony oczu przeznaczonego (z atestami) bo:
    raz - to są gogle na motor i rzadko widywane były w innych jednostkach (no chyba, że robisz reko motocyklisty)
    dwa - reko w asg to pomysł głupszy niż nasza reforma emerytalna (przynajmniej moim zdaniem).
  21. # 25
    Autor cytatu: Pumbaraz - to są gogle na motor i rzadko widywane były w innych jednostkach (no chyba, że robisz reko motocyklisty)


    A to już niekoniecznie prawda. Gogle takie-poza jednostkami zmechanizowanymi-powszechnie używano m.in. w wojskach pancernych i rakietowych.
  22. # 26
    A, no racja, moje niedopatrzenie. :D
  23. # 27
    Musiałbyś sam je przestrzelić czymś porządniejszym (400 lub więcej fps z max 5m.)

    Aczkolwiek nie widzę sensu w używaniu takich gogli - ochrona oczu jednak jest nieco ważniejsza niż wyglądanie ładnie.
    •  
      Foox
    • 2012-04-13
    # 28
    A poza tym są lanserskie modele gogli, okularów. Popatrz na to co noszą specnazy, a znajdziesz coś dla siebie.
  24. # 29
    Dobra, sory za post pod postem, ale Edyta nie jest uwzględniana jako nowy post, więc byście tego nie przeczytali;)
    Tak więc mam pytanie:
    Wiecie może jakie gogle poza ESS i BH pasują do Ałtyna?
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=19038.0 już czytałem, ale tam jak zawsze więcej pitolenia niż konkretów;)
  25. # 30
    Ta, ale jak będę wiedział wcześniej, to mogę na necie poszukać jeszcze opinii o goglach z których mogę wybierać:)