• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Z tego co wiem problem z wyrzucaniem łusek o którym mówisz dotyczy tylko karabinów w układzie bull-pup ( z wyłączeniem kilku modeli np. FN F2000, A-91M). Nie dotyczy ani AN-94 ani M16
  2. # 32
    z wyłączeniem kilku modeli np. FN F2000, A-91M
    Chyba z wyłączeniem większości modeli. Jedyny problematyczny model jaki mi teraz przychodzi do głowy to Bizon. Natomiast z głowy mogę wymienić co najmniej parę konstrukcji, które nie sprawiają kłopotów leworęcznym (AUG, FAMAS, L85, P90 itd.).
  3. # 33
    W M16 czasami dochodzi do sytuacji, że łuski są wyrzucane bardzo mocno w tył, w stronę twarzy strzelca.
    Chyba nie po to robili "lewostronne" M16? http://catalog.stagarms.com/cart/images/stag_arms_model1l.gif
  4. # 34
    Zależy, w której eM. Od wersji A2, eMki mają odbijacz. I nic nie leci na twarz.

    No takie lewostronne eM to się robi w sekundę np. W Iview wciskając 'H'. To jest prawdziwe na tym zdjęciu ?
  5. # 35
    Tak. Zwróć uwagę na ułożenie zatrzasku magazynka (gdyby zdjęcie byłoby odwrócone - byłby tylko przycisk) oraz na dust cover (tj. tą klapkę, na jej ułożenie - obraca się nie ku dołowi, tylko ku górze).
    Link do strony producenta - http://www.stagarms.com/product_info.php?cPath=13_21&products_id=212
  6. # 36
    trochę nie w temacie, ale ciekawe...
    /lh/photo/wJgt-2UB4Y6CoSqAeHnF5A?feat=embedwebsite
    AKT- wersja AK-74m zgłoszona do prób porównawczych z karabinkiem Abakan, jednak bez pozytywnych rezultatów. Zwróćcie proszę uwagę na pokrywę komory zamkowej. Broń przypomina do złudzenia...
    /lh/photo/TWuN6K5qpDiGr1X4Gn8fvg?feat=embedwebsite
    AK-107
  7. # 37
    interlude22 - to AKT, to według mojego źródła * AL-7 Aleksandrowa z 1969 roku. Chociaż ta kolba mi nie pasuje... Pełna składana na '69 rok?
    A Aleksandrow brał (bądź ciągle bierze) udział w tworzeniu AK-107/AK-108.

    * - "Następcy Kałasznikowa" A. Górecki, Z. Górecki - Broń i Amunicja numer 02/2008
  8. # 38
    Kolbę mogli dosztukować później.
    [edit]
    A bo to raz takie kwiatki było widać na zdjęciu, np. AK74 z drewnianymi okładzinami i pełną kolbą :)
    przerzuciłem do tematu o AK-107, bo moim zdaniem bardziej się tutaj nadaje - k.
  9. # 39
    Moim zdaniem to prędzej AK-107 (z nietypową pokrywą), bo ponoć kolby z 74M i starszych modeli (AKS-74) są niekompatybilne. Tzn. nowej nie da się zamontować na starym zawiasie i odwrotnie.
  10. # 40
    i tak, i nie. AKT opracowano w latach 1988-91, wiec może on posiadać szereg rozwiązań z AK-74. Modyfikację polegającą na przedłużeniu przewodu gazowego faktycznie zastosował po raz pierwszy Aleksandrow w AL-4 i AL-7. Skopiowano potem ten patent kolejno w AKT i AK-107
  11. # 41
    Bardzo fajne zdjęcia AEK-971 pojawiły się na blogu Witaliego Kuzmina:
    http://vitalykuzmin.net/?q=node/359
  12. # 42
    Takie pytanie. Abakan to ma ten korpus z polimeru czy stali? Zaciera mis ie granica między "okładzinami" lufy które chyba są zintegrowane... Wygląda mi to na polimery. Są jakieś potwierdzone info?
  13. # 43
    Luzzz. Wiem, że nie sam plastik z wiadomych przyczyn. Chodziło mi tylko o to co widzimy na zewnątrz. Może mały offtop, ale pytałem dlatego bo wpadłem na pomysł, aby na podstawie modelu 3d i drukarki 3d spróbować wykonać taki korpus, się zobaczy jak wyjdzie i czy kasy starczy :]
    •  
      fusi
    • 2012-07-11
    # 44
    Całkiem dobry pomysł :D Zawsze można jakimiś kowalskimi sposobami dopasować stalowy korpus z innej repliki.
  14. # 45
    Znalazlem fajne rendery Abakana. Widocznych jest wiele detali :)
    http://www.turbosquid.com/3d-models/3ds-max-an-94-nikonov-assault-rifle/666671
  15. # 46
    A nie dziękuję. Znam miejsce gdzie robią plastikowe cuda, tyle, że nie mam pojęcia za ile i z jakiego plastiku. Poorientuję się i zobaczymy :) Środek i tak mam w głębokim poważaniu, czy uda się upchnąć coś (rączka bardzo z tyłu co wskazuje małe szanse) czy nie to i tak było by miodzio. koniec OT ;]