• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    Jeden z naszych kolegów rekonstruował pilota helikoptera z czasów A-stanu, ale nie mogę znaleźć tego wątku...
  2. # 32
    Dzisiaj jeżeli chodzi o pilotów to przede wszystkim hełmy serii Zsh-7 ewentualnie Zsh-5, maski serii KM-35 i KM-34, kombinezony serii VKK-15 dla pilotów myśliwskich, dla tych śmigłowcowych różnie, czasem mundury przypominające te dla czołgistów tylko z innym rozkładem kieszeni. Generalnie już od jakiegoś czasu raczej nie opancerzają pilotów tylko kabiny. jeżeli chodzi o kamizelki "przeżyciowe" to nie jestem specem, a szelki są chyba inne do każdego typu fotelu (czytaj zależne od maszyny).
  3. # 33
    SOVIET-MRÓWKA miał kiedyś mundurki lotnicze http://www.soviet.com.pl/
  4. # 34
    Odnośnie rosyjskich life-vestów dla pilotów miałem okazje mieć takie coś, najbliżej temu do UTG. Generalnie leciutka kamizelka na siatce, z naprawde minimalną rozsądną ilością kieszeni na magi do AK ( moja miała 3), 2ma kieszeniami co na zachodzie by nazwali utility pouch, jedna wyglądała jak dedyk na pakiet medyczny, druga troche wieksza, obie na klacie. Co niektóre maja miejsce na pistolet na wysokości brzucha, po lewej stronie.
  5. # 35
    Dam zdjęcia jak odnajdę się.
    Powinienem mieć obfotografowany set dla pilota. Gdzieś okolice Bornego Sulinowa 2009.