• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    • cyp
    • 2013-12-31
    # 91
  1. # 92
    Gorąco polecam "Wieże z Kamienia" Wojciecha Jagielskiego - bardzo specyficznie napisany reportaż i przemyślenia z pierwszej osoby polskiego reportera który Wojnę w Czeczenii przemieszkał u Czeczeńców, wizytował Maschadowa, Dudajewa i (przynajmniej próbował) Basajewa. Gość świetnie opisuje mentalność Kaukazu i podchodzi do tego tak... bezstronnie. Ani negatywnie o Ruskich, ani o Czeczeńcach. Na prawdę warto - jest i polityka i opisy akcji Czeczeńskich, zwyczajni ludzie i bardzo sugestywna wizja Groznego przed i po.
    http://images.nexto.pl/upload/publisher/wab/public/Wieze%20z%20kamienia_cov.jpg
  2. # 93
    Właśnie zacząłem czytać "Dobre miejsce do umierania" (które jest Gruzji i jej drodze do niepodległości) tego samego autora i mam bardzo podobne wrażenia. Więc już wiem, po co sięgnąć po skończeniu obecnej książki.

    Załączniki:

    • jagielski_dobremiejsce_500pcx_popr.jpg
  3. # 94
    Ja mam pytanie do wyjadaczy - Czy jakieś wydawnictwa w Polsce przetłumaczyły może więcej pozycji od Babczenki? Np "Ałchan Jurt" ?
  4. # 95
    Dla czeczeńskich wyjadaczy:

    1.Jonathan Littell - Czeczenia. Rok III - Genialna książka opisująca aktualną sytuację w Czeczenii i proces "czeczenizacji" konfliktu - czyli jak Rosjanie rękami Kadyrowów i innych Czeczenów niszczą ten kraj i jego obywateli.

    2.Krystyna Kurczab-Riedlich "Głową o Mur Kremla" wyd. z 2012 - potężna pozycja która w swojej pierwszej części pokazuje mechanizmy aparatu państwowego kierowanego przez FSB Putina i jego bandytów, a w drugiej rozkłada na części składowe obie interwencje w Czeczenii, akcje terrorystyczne (Budionnowsk, Dubrowka)... Kawał świetnie napisanych reportaży, duża ilość ciekawych postaci. Bardzo ostra krytyka polityki Federacji Rosyjskiej i ZSRR - nie dla wrażliwych rusofilów. Na prawdę warto się tą pozycją zainteresować żeby nie chlapnąć jakiejś głupoty będąc rekonstruktorem. (;
  5. # 96
    Wyszła książka o Biesłanie,ale nie znam tytułu..
    Może ktoś z Szanownych Kolegów pomoże?
  6. # 97
    Pęknięte miasto- Biesłan , O Tym mówisz ?
  7. # 98
    "Głową o Mur Kremla" -Na pewno 2012 a nie 2007?
  8. # 99
    Tak o tej i mam pytanko,warta jest zakupu?
  9. # 100
  10. # 101
    Wyżej opisana książka już dostępna na stronie wydawnictwa: http://kalinowyprzesmyk.pl/p/4/7/tragedia-i-mestwo-afganu-aleksander-lachowski