• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Tegoroczna, dziewiąta już edycja "Operacji Południe" będzie okazją do uczczenia 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 65. rocznicy największych bitew na froncie zachodnim z udziałem Wojsk Polskich. W związku z tym, program Zlotu nasycony będzie akcentami nawiązującymi do tradycji i historii Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.

    Na terenie bazy Zlotu - bielskie Błonia - wzniesione zostaną konstrukcje wież wartowniczych , wykopane rowy okopowe, rozciągnięte zasieki, wybudowane bunkry oraz postawione namioty wojskowe, a wszystko po to, aby stworzyć dla uczestników i widzów swoisty klimat z epoki umożliwiający wszystkim przeniesienie się w żołnierskie czasy. Tam też odbywać się będą pokazy m.in. sprzętu lekkiego i ciężkiego; artylerii przeciwlotniczej, samochodów wojskowych, czołgów, wozów.

    Do akcji wkroczą Grupy Rekonstrukcji Historycznej, które przedstawią kilka scen batalistycznych z udziałem pojazdów militarnych. Wielce spektakularną częścią imprezy jest pokaz TANK-CRASH, czyli tzw. spotkanie czołgu z samochodem osobowym.

    Jednym z ciekawszych punktów programu Zlotu, niezwykle widowiskowym, jest parada pojazdów militarnych i wozów pancernych głównymi ulicami Bielska-Białej, która zakończy się wystawą pod Centrum Handlowym CASTORAMA w centrum miasta. Pokaz skierowany głównie dla mieszkańców naszego miasta oraz licznie odwiedzających Bielsko-Białą turystów,
    odbywa się przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Miejskiej Komendy Policji.

    http://www.militaria.bielsko.com.pl/plakat.jpg

    link do strony: http://www.militaria.bielsko.com.pl/info2009.php

    EDIT: no i juz zadyma sie kroi : http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,6776216,Gadzet_ze_swastyka_na_zlocie_niemile_widziany.html
  2. # 2
    Znacie może kogoś kto szuka 3 rusków do wypełnienia swojego wozu podczas parady i powrotu na Błonia?
  3. # 3
    Czy będziecie mieli jakiś swój kąt na tym zlocie czy będziecie jedynie podziwiać?
  4. # 4
    grupa-idf prawdopodobnie robi displej a razwiedka oficjalnie nie jedzie
  5. # 5
    I znowu zadyma, tym razem Klub gaja i kumaki, cos ten zlot ma pecha - mojej opini o klubie gaja tu wrzucac nie zamierzam, ale jest podobna jak co do kastorurek na betrach:

    http://miasta.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,6811231,Czolgiem_w_chronione_kumaki.html

    http://www.tv.bielsko.biala.pl/czy_kumaki_zatrzymaja_czolgi_2509.html

    edit: dodalem link z filmem
  6. # 6
    Hehe, to może być ciekawe, może jakieś starcie kumaki ("ekolodzy") kontra tygrysy (militaryści)? ;)
    To jest niesamowite, że ludzi dostrzegają ekologię tylko tam gdzie chce się coś robić, a nie dostrzegają tego co jest obok nich na co dzień. To chyba taka odmiana medialna ekologii, nie mająca nic wspólnego z nauką.
    Na szczęście urzędy mają to do siebie, że nie działają zbyt szybko, więc na ewentualne przeniesienie zlotu można liczyć najwcześniej za rok, moim zdaniem ;)
  7. # 7
    ja pierdziele, a dzieki komu tam sa te zwierzaki?? dzieki temu co z terenem zrobily setki pojazdow od prawie 10 lat. gdyby bier nie wykopal wanny do chlapnia blotem ludzi onegdaj, do dzis wszystkie kumaki siedzialy by w lesie.
    a tak napadly, zajely i maja za soba prawo :)
  8. # 8
    Nie kumacie ;) Trzeba posprzedawać wszystkie pojazdy z kolekcji i zająć się hodowlą kumaków. Co roku można organizować spotkania hodowców na tym terenie.
  9. # 9
    haha, "doskonały strzał milordzie :D"

    W każdym razie "Klub Geja" to zwyczajni 'ekoterroryści'. Cóż, 27 zaczynają przygotowywać teren, więc pewno (no ,mam taką nadzieję) na widok szpadli ci pseudo-ekolodzy dadzą sobię spokój. A Papa Bier, pięknie odparował "atak" , jak go znam, pewno gdyby nie te okulary zacząłby się bardzo ale to bardzo szczerze śmiać...do rozpuku ;)
  10. # 10
    prawda jest taka ze klub g(a/e)ja ktos podpuscil, a ze w bielsku w/w klubowiczow nie lubia to akcja spali na panewce. im wszystko przeszkadza (najbardziej ludzie), zjedli wlasny ogon - przegninaja pale poprostu, ja chca zyc wzgodzie z natura - ok , prosze bardzo damy wam 5000km2 na syberii na rezerwat i radzcie sobie hehe

    no i jest drugie dno tych afer takie ze stanowia swietna reklame - na zasadzie nie wazne jak onas mowia wazne ze mowia

    edit: http://www.tv.bielsko.biala.pl/kumak_musi_przezyc_operacje_2519.html
    sprawa sie wyjasnila - jak i co z tego jeziorko w ten sposob wyschnie i po kumakach
  11. # 11
    Akurat to jeszcze nie wiadomo. Wyjaśniła sie w ten sposób że geje będa stały przy każdej żabie i pilnować by ja nikt nie rozjechał! Dla mnie to zawsze były chorzi ludze bo 90% gatunków wszystkiego co było na ziemi już nie istnieje. W naturze wyżywa silniejszy, bardziej dostosowany gatunek. Prawda. Uważam akurat że czlowiek ma niewielki wpływ na to jak funkcjonuje natura. Ale oczewiście te czy inne jełopy "zielone" wodę mącą jak tylko mogą! Racja @xsnailx- własnie by glośno o nich było mówiono!! A po za tym by uzyskać dodacje od państwa. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... ?
  12. # 12
    Dajcie już spokój z tymi gejami...
  13. # 13
    Autor cytatu: kazikDajcie już spokój z tymi gejami...

    Właśnie. Bo to zwykłe parówy są... :)
  14. # 14
    tak zartem to przyszedl mi pomysl do glowy:
    jako rozwiazanie problemu proponuje szarze na bagnety - wszak to takie ekologiczne :-)
  15. # 15
    Wybiera się ktoś z Was na Operację w tym roku?
  16. # 16
    grupa-idf :)
  17. # 17
    Tak z ciekawości pytam, bo my będziemy w pełnym składzie (6 osób), to i warto by się wreszcie poznakomić z Towarzyszami z forum ;-) Bo na STALKERze, to jakoś nie wyszło :)
  18. # 18
    Odkopię trochę temat :) w tym roku impreza odbywa się 19-21.07.2013, wybiera się ktoś z zacnych forumowiczów ? :D może by się jakoś ugadać? :P
  19. # 19
    Może nie jestem zacnym forumowiczem ale wybieram się jak najbardziej :) I mam wielką nadzieję kupić odpowiednie buty do tego czasu...:)
  20. # 20
    niestety termin ten sam co zlot rekonstruktorów w Kutnie.

    Klimat imprezy 1000% lepszy więc do Bielska nie zawitamy.