• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Pytanie brzmi: czy ktoś, ktokolwiek widział żołnierza rosyjskiego w bandanie w afganie?
    Pytam bom ciekaw i za cholerę nie mogę takiego zdjęcia znaleźć.
  2. # 2
    Oj!!Trudno będzie! Z tego co mi wiadomo to były pojedyńcze przypadki. Nie była popularna jak w Czeczenii. Ale i tam dopiero po jakimś czasie weszła w modę. Raczej sportowe czapeczki ciemnych kolorów. Poszukaj na stronach specnazu GRU, Alfy. Ja osobiście nie widziałem i nie słyszałem.
  3. # 3
    Woham ma rację. Ja już przejrzałem dosyć sporo zdjęć z Afganu i się nie spotkałem. Prawdziwa eksplozja popularności bandan przypada na początek lat 90-tych.
  4. # 4
    Gdzieś czytałem, że bandany stały się popularne przez oglądanie "Rambo".
    Nie wiem, czy z oczywistych powodów "Rambo" był wyświetlany w ZSRR, to już raczej FR.
  5. # 5
    Noszenie bandany odnosi się raczej do rosyjskiej tradycji łowieckiej niż mody zapoczątkowanej przez film.
  6. # 6
    A Rambo nosił bandanę?? Opaskę tak. Po za tym pierwszy Rambo był wyświetlany w ZSRR jak tylko pojawiły się Videokasety. Czyli w 80 latach
  7. # 7
    No właśnie, kto w Rambo nosił bandanę, bo nie kojarzę? :)
  8. # 8
    No to teraz zmusiłeś nas do obejrzenia tego filmu raz jeszcze ;-)
  9. # 9
    W rambo nikt nie nosił bandany.
    Ogólnie - z informacji jakie wyczytałem - to w latach 80 była fascynacja predatorem (tam bandanę miał bodajże gość od miniguna albo indianin), commando i rambo. Na ogół filmy te podają jako powód powstawania kamizelek samoróbek...
    ---
    Enyłej - bandan w afganie niet.