• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Termin 9-11.10.2009 Rezerwujcie sobie czas :)

    Ustalam właśnie warunki wykorzystania Kępy Mieszczańskiej we Wrocławiu - 10ha terenu + ok 40 budynków.

    http://img210.imageshack.us/img210/4185/zdjlotwroclawkepamieszc.jpg
    http://img210.imageshack.us/img210/8502/szkicbudynkw.jpg

    Zalożenia są takie: 24h walk non stop - także w nocy. Kto chce spać pod dachem to musi sobie wywalczyć miejsce do spania.
    ok 400 ośob.
    Walki w stolicy Osetii Rosjanie + Osetyńcy kontra Gruzini
    Rosja to wszystkie rosyjskie mundury + niewielkie lości DPM i flecktarnów (ale tylko bez żadnych niemieckich czy brytyjskich oznaczeń) + wodlandy z białymi opaskami. Ta strona używa tylko broni z rodziny AK, SWD + snajperzy L96

    Gruzja - tylko marpaty (żadnych amerykańskich naszywek itp) + broń z rodziny M+izraelska, woodlandy bez białych opasek. + broń AK

    Teren jest w centrum Wrocławia - na pewno można sobie użyć dymków - będziemy się starać o możliwośc używania piro.

    Przwiduję użycie min 2 pojazdów opancerzonych i kilku armat plot/ppanc.

    Ze wzgledów propagandowych (na trym zależy właścicelowi terenu potrzebi są goście z zagranicy)

    Będą udostepnione wszystkie budynki w środku - z tym ze tam walki musza się toczyć jedynie przy uzyciu broni krótkiej. albo poniżej 300fps.
    Dlaczego? Dlatego, ze budynki są w nienagannym stanie technicznym, wszedzie są szyby -działają instalacje, jest woda prad itp itd. Działa oświetlenie uliczne.

    I tu jest cos co wymaga od nasz czasu i pieniędzy - musimy zabezpieczyć szyby przed wybiciem, a po imprezie posprzątać cały teren. Jak nie zrobimy tego sami (na co nawet nie liczę po poprzednich imprezach)- to musi zrobić za nas to jakaś firma - co będzie kosztowało.

    Szyby (są ich setki) zabezpieczyć można płytą pilśniową zostawiając otwory do strzelania.(kto wie gdzie tanio kupić płyty pilśniowe?)

    Trzeba nabyć też stalowe beczki w których bedziemy sobie palić rożne rzeczy, żeby sobie dymiło + potrzebne jest z 200 europalet do budowy barykad.

    Wstępnie wyliczyłem, żee koszt uczestnictwa w takiej imprezie bedzie sie zamykał w okolicy 150zł i to bez jedzenia. Jest pełne zaplecze socjalne. Imprezę trzeba też ubezpieczyć.

    Bedzie ok 20 darmowych miejsc dla osób którym bedzie się chciało bawić w sztab i być tłumaczami dla ekip z zagranicy.

    Teren jest do wykorzystania tylko RAZ - bo potem go sprzedadzą.

    Bedę potrzebował naprawdę wielu ludzi do pomocy i oni mogą liczyć na ulgowe potraktowanie przy składce. Chodzi głównie o zabezpieczanie okien.

    Jest koncepcja transmisji na żywo w TV :)

    Szykujcie sobie termin i ciuchy odpowiednie do strony. Impreza oczywiście 18+ BEZ ŻADNYCH WYJATKÓW

    Pozdrawiam i trzymajcie kciuki żeby wypaliło. Ja się coś wyklaruje pojawią sie odpowiednie tematy na forum www.safezone.pl
  2. # 2
    Autor cytatu: xxxFENCExxxTrzeba nabyć też stalowe beczki w których bedziemy sobie palić rożne rzeczy, żeby sobie dymiło + potrzebne jest z 200 europalet do budowy barykad.

    Odwiedź złomowisko - pewnie dostaniesz beczki w stanie wskazującym na wielokrotne palenie :)
    Co do palet - przy każdym większym mieście jest skup palet - może tam?

    ---
    Brzmi przefantastycznie!
  3. # 3
    Czekam na pomysły i chętnych do pomocy. Sam wszystkiego nie zrobię. Z paletemi nie ma problemu - tylko trzeba mieć z 5000zł :)i przeieżc je na miejsce.

    Generalnie impreze robię wiecie "pod kogo" ;-)
  4. # 4
    Kaszub nie ma +18 i 150zł : < szkoda bo bym spotkał wielkich towarzyszy z Rus Mil, dodatkowo mieszkam 15min drogi do wrocławia:<.
    •  
      ADi
    • 2009-07-24
    # 5
    Brzmi interesująco. Może ekipa z Olsztyna zawita. I w szpeju ruskim i w marpatach. ;)
  5. # 6
    Brzmi fpytnie. Niestety to blisko terminu naszego wyjazdu do Prypeci...
  6. # 7
    czy znalazo by sie miejsce dla izraelskich instruktorow po stronie gruzinskiej ? ;)
  7. # 8
    Autor cytatu: xsnailxczy znalazo by sie miejsce dla izraelskich instruktorow po stronie gruzinskiej ? ;)

    To wtakim razie snail pomyślę o sobie by się spotkać troche w innych okolicznościach!!!!!!!!!! he-he
  8. # 9
    Ehh, ale kusi... Przyjechałbym, kto wie, może i resztę ludzi z ekipy bym wyciągnął... Tym bardziej, że Gruzja nam odpowiada pod względem reko :-)
  9. # 10
    wiesz antoni jesli chcesz sprzet do airsoftu mam, moge ci pozyczyc i tam sie spotkamy, kazdy po innej stronie barykady - choc ja wynik jak juz ci mowilem znam

    ale znowuz jak ty pojedziesz to bym wolal byc po twojej

    a ze swojej strony zachecam bysmy sie wybrali
    •  
      Geno
    • 2009-07-24 *
    # 11
    Ja chętnie pomogę ile dam radę (jestem Bob Budowniczy) może coś z płyt się jeszcze ostało. Tylko musiałbym wiedzieć jak z transportem bo nie mam. Poza tym jestem "miejscowy". Palety za darmo też mogę załatwić.
  10. # 12
    Terminu nie można zmienić - jest ustawiony pod działania własciciela terenu.
    Niestety nie ma najmniejszej szansy aby osoby poniżej 18 brały udział. Mogą ewentualnie pomagać - jakoś się odwdzieczymy - roboty bedzie huk.
    Transport sie załatwi jak bedzie potrzeba. Oczywiście impreza ma charakter non profit.

    Jak znajdziecie zdjęcia z wojnyz izraelczykami podczas działań to mogą i oni brac udział. Wiem np. że aktualnie wiele osób poszukuje zdjęć żołnierzy w UCP z okresu konfliktu. :) Wszsytko co się da udokumentowac zdjęciami - jest dopuszczalne - nwaet rosjanin w marpacie + biała opaska.

    Impreza ma być niemal rekonstrukcyjna ponieważ zasadniczo tylko statyczna rekonstrukcja miała odbywac się na terenie - zaproponowałem dynamiczną - bo ja lubie dynamikę.
  11. # 13
    Autor cytatu: xxxFENCExxxWiem np. że aktualnie wiele osób poszukuje zdjęć żołnierzy w UCP z okresu konfliktu. :)
    Gdzieś takie mam - jak nie zapomnę to wrzucę.
  12. # 14
    No znależli już Gruzina w marpacie i kamizelce UCP
  13. # 15
    Gdzieś mam kolesia całego w UCP.
  14. # 16
    Fajnie się zapowiada. Po bliższym przyjrzeniu się wyszło, że to zielone wielkie na środku to boisko piłkarskie :-)
    •  
      ADi
    • 2009-07-24
    # 17
    W tym "dokumencie" pt. '08.08.08' występują trepy w UCP
  15. # 18
    /lh/photo/pdRZ5jKcaw-pRGhuZg6S9w?authkey=Gv1sRgCNeg_dWR6KfT1QE&feat=embedwebsite
  16. # 19
    No to parę osób sie uczieszy. Chociaz akurat bardziej mi zalezy na jak największej ilości "poprawnych" Rosjan.
  17. # 20
    Ja się wybiorę oczywiście wiadomo po której stronie.
  18. # 21
    gg 3245778
  19. # 22
    FENCE: tak sobie myślałem i doszedłem do wniosku, że:
    Czy nie byłoby taniej, oznakować okna z futrynami i po prostu je wyjąć, i złożyć w osobnym budynku? Oczywiście, jeśli taka możliwość jest. Zaoszczędzicie na tym sporo kasy, a będzie można strzelać z i do budynków.

    Proporcje między stronami będą takie, jakie były w konflikcie gruzińskim ? ;P
  20. # 23
    Właśnie się nie zaoszczędzi, -problem polega na tym, ze potem trzeba będzie to założyć z powrotem - a kto ci to zrobi i za ile? Zakładanie okien jest nieco bardziej pracochłonne niż zdejmowanie.
    Ja już pare imprez zrobiłem - ludzie zmywają sie po imprezie błyskawicznie - nawet nie posprzątaja po sobie.

    inna sprawa, ze ja mam nadzieję iż tego szybko jedn=k nie sprzedadzą - jeślibedziemy mieli zabezpieczone okna to przy następnej okazji odpada najwiekszy problem.
  21. # 24
    Szkoda, że robisz to w okresie studiów... Tak, to bym mógł z ekipą przyjechać dzień wcześniej i dzień po wszystkim wyjechać... I myślę, że nie bylibyśmy jedynymi osobami, które mogłyby poświęcić trochę czasu...
  22. # 25
    To nie zależy ode mnie - to jest termin ktory pasuje AMW - właścicielowi terenu. Nieststy właśnie przez to, ze ludzi enie maja czasu trzeba bedzie kogos wynająć i płacic jak za zboże - stąd taka wychodzi mi wielkośc składki.
    Inna sprawa, ze w czasie wakacji fekwencje na imprezach spadają. Zazwyczaj o połowę.
  23. # 26
    Do kiedy można się zgłaszać? Bo na tą chwilę, krucho u mnie z finansami (a wypłata za ten miech będzie skromna :() Strasznie mnie to kusi :D Tym bardziej, że teren o którym mowa mam prawie za oknem :))
  24. # 27
    Jeszcze NIE można się zgłaszać - czekam na odpowiedź z AMW. Jak masz blisko i czas to za udział możesz "zapłacić" pracą. Ktoś to musi przygotować.
  25. # 28
  26. # 29
    Autor cytatu: xxxFENCExxxJeszcze NIE można się zgłaszać - czekam na odpowiedź z AMW. Jak masz blisko i czas to za udział możesz "zapłacić" pracą. Ktoś to musi przygotować.


    Mogę pomóc w przygotowaniach, ale to tylko w weekendy, gdyż w tygodniu pracuje po 12 godzin.
  27. # 30
    Zanotowałem. :)