Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  rus.mil.pl nie ponosi odpowiedzialności za umieszczone w tym dziale ogłoszenia - poniższymi regułami jednak staramy się zachować pewien poziom przejrzystości w komisie. Aby każdy kupujący lub biorący udział w zamówieniu grupowym wiedział co kupuje.

  Reguły dla ogłoszeń typu "sprzedam"
  1. Ogłoszenia mogące naruszyć UoBiA lub o wątpliwej legalności będą kasowane. Jak ktoś nie wie jak ją interpretować UoBiA to pomocne są fora związane tematycznie z bronią palną i jej kolekcjonerstwem.
  2. Wstaw [ S ] lub inny "prefiks" w tytule ogłoszenia dający bezpośrednio do zrozumienia, że jest to oferta sprzedaży.
  3. Koniecznie podaj cenę dla każdego sprzedawanego przedmiotu. Tak, koniecznie. Napisanie "czekam na sensowne oferty" lub innego tekstu w tym stylu skończy się jedynie propozycjami w stylu "1zł", "2zł". Każdy inaczej może rozumieć słowo "sensowne".
  4. Wstaw zdjęcia sprzedawanego przedmiotu. Po co? Ponieważ zdjęcia są lepsze niż 10 akapitowy opis, a wiele przedmiotów było / jest produkowanych w tylu odmianach, że i tak można by przy tych 10 akapitach zapomnieć o czymś napisać.
  Zdjęcia nie muszą być umieszczone bezpośrednio w wiadomości, wystarczy link do miejsca, gdzie znajdują się zdjęcia tego konkretnego sprzedawanego przedmiotu (jeśli masz 2 identyczne, np. fabrycznie nowe, to oczywiście nie trzeba fotografować obu ze wszystkich stron). Oznacza to, że np. link do aukcji na której są zdjęcia jest wystarczający.
  Zdjęcia obecnie muszą być wstawione w momencie tworzenia tematu, inaczej temat zostanie usunięty.
  5. Podaj jakieś dane kontaktowe do siebie - forum nie posiada systemu Prywatnych Wiadomości, a domyślnie Twój adres email, który podałeś przy rejestracji jest niewidoczny (po wejściu na Twój profil).
  6. Sprzedajemy tylko swój towar.
  7. Sprzedajemy towar posiadany w aktualnym miejscu zamieszkania.
  8. Prosimy nie podbijać ogłoszeń zbyt często - niech minie co najmniej tydzień od ostatniego posta w danym temacie. Uwaga ta nie dotyczy spraw w stylu zmiana ceny, dojście nowych przedmiotów do sprzedaży, czy ostatnie godziny waszej aukcji - mam na myśli jedynie posty w stylu "podbijam", "up" itd.

  Reguły dla ogłoszeń typu "kupię"
  1. Ogłoszenia mogące naruszyć UoBiA lub o wątpliwej legalności będą kasowane. Jak ktoś nie wie jak ją interpretować UoBiA to pomocne są fora związane tematycznie z bronią palną i jej kolekcjonerstwem.
  2. Wstaw [ K ] lub inny "prefiks" w tytule ogłoszenia dający bezpośrednio do zrozumienia, że jest to oferta kupna.
  3. Podaj jakieś dane kontaktowe do siebie - forum nie posiada systemu Prywatnych Wiadomości, a domyślnie Twój adres email, który podałeś przy rejestracji jest niewidoczny (po wejściu na Twój profil).
  4. Prosimy nie podbijać ogłoszeń zbyt często - niech minie co najmniej tydzień od ostatniego posta w danym temacie. Uwaga ta nie dotyczy spraw w stylu zmiana ceny, dojście nowych przedmiotów do sprzedaży, czy ostatnie godziny waszej aukcji - mam na myśli jedynie posty w stylu "podbijam", "up" itd.
  5. Uznawanie "rezerwacji" na przedmioty zależy od humoru sprzedawcy - jedni zapewne chętnie będą przystawać na rezerwacji, inni tego nie zrobią (np. ze względu na kiepskie doświadczenia z rezerwacjami w przeszłości). Nie ma żadnych odgórnych zasad egzekwowania rezerwacji.

  Reguły dla ogłoszeń typu "zamówienia grupowe" lub "wykonuję na zamówienie"
  1. Ogłoszenia mogące naruszyć UoBiA lub o wątpliwej legalności będą kasowane. Jak ktoś nie wie jak ją interpretować UoBiA to pomocne są fora związane tematycznie z bronią palną i jej kolekcjonerstwem.
  2. Wstaw [ G ] lub inny "prefiks" w tytule ogłoszenia dający bezpośrednio do zrozumienia, że jest to ogłoszenie odnośnie zamówienia zbiorowego.
  3. W temacie podaj dane kontaktowe do siebie:
  - adres email,
  - nr telefonu (tak, koniecznie).
  3. Za zamówienie grupowe zabieraj się jedynie, kiedy jesteś pewien, że ci się uda i gdy nie przewidujesz, że naglę znikniesz z powierzchni ziemi na dłużej niż tydzień (co jest rozumiane jako brak możliwości kontaktu zarówno na email jak i telefon).
  4. Jeśli paczka jest w drodze, to podaj uczestnikom zamówienia numer oraz link pozwalający na jej śledzenie. Informację tą albo umieść w temacie (jako publiczną), albo wyślij je osobom biorącym udział w zamówieniu na adres email.
  5. Przy "wykonuję na zamówienie" wstaw proszę zdjęcie z efektem swojej wcześniejszej pracy. Zakładając, że już masz wykonane jakieś egzemplarze lub prototypy.

  Nie podporządkowanie się do powyższych reguł może spowodować usunięcie ogłoszenia.

  Ogłoszenia są raz na jakiś czas kasowane z komisu - zazwyczaj staramy się ograniczyć ten dział do 3 7-8 stron wyników.

  edycja:
  Regulamin ostatnio aktualizowany w dniu 2013-06-29
 2. # 2
  Ważna aktualizacja komisu.
  Oferty firmowe (gdzie sprzedawcą tak na prawdę jest firma, a nie osoba fizyczna) powinny obecnie trafiać, do poddziału komisu o nazwie "Oferty od firm". Powodów takiej segregacji jest parę:
  - możemy w ten sposób wymagać (w miarę możliwości) od sprzedających podania kraju pochodzenia towaru (aby uniknąć kolejnych kontrowersji na ten temat na forum),
  - możemy sprzedawcom umożliwiać sprzedaż produktów "na zamówienie" (teoretycznie nie powinno to mieć miejsca, gdyż komis dla działu sprzedaż wymagał "Sprzedajemy towar posiadany w aktualnym miejscu zamieszkania."),
  - użytkownikom powinno to ułatwić przeglądanie ofert "sklepowych", które mieszały się z pozostałymi ofertami w komisie

  Obecnie tematy "firmowe" zostały przeniesione już do nowego działu, ale dajemy bliżej nieokreśloną ilość czasu dla sprzedawców na dostosowanie istniejących już tematów do nowego regulaminu.
 3. # 3
  Kolejna aktualizacja mechaniki komisu.

  Oferty którymi nikt nie interesuje się od miesiąca (tj. nie ma upów, nowych komentarzy itd.) będą z automatu zamykane.
  Oferty które zostały zamknięte po kolejnym miesiącu będą automatycznie usuwane.

  Automat jest odpalany raz na dobę, w nocy.
 4. # 4
  Przypominam, że "ogłoszenia grzecznościowe" łamią regulamin komisu.