• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam.
    Zapraszam serdecznie na VI Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych Borne Sulinowo 2009. Zlot odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia. Teamy ASG z całej Polski organizują wspólny obóz w miejscu gdzie mieścił się Sztab Majówki.
    Wszystkie informacje umieszczane są na forum
    http://www.zlotborneasgpolska.fora.pl/
    http://i51.photobucket.com/albums/f393/RudaMax/BANNER3-2.gif
    Wspólne spotkanie, wspólna zabawa, wspomnienia, przejazdy sprzętem ciężkim.
    Jeszcze raz zapraszam i pozdrawiam
    Ruda
  2. # 2
    PROGRAM
    VI MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU POJAZDÓW MILITARNYCH
    20-23 sierpnia 2009r.
    20 sierpnia 2009r – czwartek

    do godz.16 – przyjazd ekip zlotowiczów, rozlokowanie, rejestracja
    16.00 – uroczyste otwarcie Zlotu z przeglądem grup uczestników, wciągniecie flagi państwowej na maszt, z udziałem orkiestry wojskowej (wg ceremoniału wojskowego)
    17.00 do końca dnia - - jazdy sprzętu po „Tankodromie”, przejażdżki sprzętem wojskowym dla publiczności, w tle muzyka mechaniczna z melodiami wojskowymi.
    18.00 – 20.00 – koncert zespołu „21 Л”
    21.00 – 23.00 - koncert zespołu „Steel Hammer”

    21 sierpnia 2009r. – piątek

    do godz. 11.00 – jazda sprzętu po „Tankodromie”, pokazy sprawności grup rekonstrukcyjnych
    12.00 do 15.00 – przejazd wydzielonej grupy pojazdów militarnych z załogami do Szczecinka w celu złożenia wieńców pod pomnikami na Kwaterze Wojskowej na Cmentarzu w Szczecinku oraz na Cmentarzu Jeńców Wojennych w Bornem Sulinowie (w związku ze zbliżającą się rocznicą wybuchu II Wojny Światowej).
    Piknik militarny na pl. Wolności, przed Ratuszem w Szczecinku
    14.00 – 14.45 – ”Lancą i szablą” – pokaz w wykonaniu grupy ułanów.
    15.00 – 17.00 – pokazy możliwości eksploatacyjnych sprzętu wojskowego z komentarzem
    17.00 – 19.00 – prezentacja „Automobilista”, Poligon”, Wojsko Polskie, itp.
    19.30 – 20.30 – występ Chóru Szpitala Polowego
    21.30 – Występ Zespołu „IRA”
    23.00 – 2.00 – Dyskoteka

    22 sierpnia 2009r. – sobota

    10.00 – 13.00 – parada pojazdów militarnych trasą dookoła jeziora Pile: Borne Sulinowo, Łubowo, Piława, Dolne Silnowo, Dąbrowica, Śmiadowo, Krągi, Borne Sulinowo
    13.15 do 13.50.– Pokaz wyszkolenia pułku kawaleryjskiego: („Od rekruta do ułana”).
    14.00 – 14.20 – „Urał Szoł”.
    14.30 – 14.50 – Szarża Kawaleryjska w wykonaniu Grupy Rekonstrukcyjnej 8 Pułku Strzelców Konnych.
    15.00 – 15.25 – Szarża Broni Pancernej z efektami pirotechnicznymi..
    15.35 – 16.35 – przygotowanie do inscenizacji.
    17.00 – 17.40 – inscenizacja bitwy na granicy Polsko – Niemieckiej w 1939 roku.
    18.00 – 19.00 – uroczyste podsumowanie dotychczasowego przebiegu zlotu, wyróżnienia dla zespołów, właścicieli najciekawszych pojazdów, itp.
    19.30 – 21.00 – „SAMOKHIN BAND”
    21.30 – 23.00 Gwiazda wieczoru „SPITFIRE”

    23 sierpnia 2009r, - niedziela

    9.00 do 15.00 – przejażdżki pojazdami wojskowymi, popisy jazdy pojazdów militarnych na „Tankodromie”
    13.00 – 14.30 – koncert zespołu „21 Л”
    16.00 – oficjalne zamknięcie Zlotu

    Pozostałe atrakcje:
    Przejazdy pojazdami dla publiczności, wystawa sprzętu militarnego, militaria w miniaturze, jarmark militarny, gastronomia

    wiecej informacji na:
    http://www.zlot.eu/6zlot


    Planowany jest udział GRH Razwiedka w w/w zlocie
  3. # 3
    Z ciekawostek mogę napisać, że na zlocie pojawi się także sklep RedZone, ze swoich stoiskiem handlowym.
  4. # 4
    z ciekawostek to bedą
    2-3 BMP,
    MT-LB,
    MT-LBu
    t-54
    t-55
    wzt-1
    wzt-2

    i masę innych ciekawych co wpierdalają paliwo aż w żołądku skręca :)

    A no i Ja z moimi 1600 litrów diesla do przejarania :)
  5. # 5
    Autor cytatu: KAMILLOz ciekawostek to bedą
    2-3 BMP,
    MT-LB,
    MT-LBu
    t-54
    t-55
    wzt-1
    wzt-2

    i masę innych ciekawych co wpierdalają paliwo aż w żołądku skręca :)

    A no i Ja z moimi 1600 litrów diesla do przejarania :)

    Do @KAMILLO.Mam do Ciebie pytanie ale nie wiem czy jesteś w ttemacie. Kumpeł z Rosji mawia że jest do sprzedania BMD-1 ZA 40 patoli złotych. Więc czy da sie ja tu sprowadzić i czy nie będzie to koszt 2x tyle? Wiadomo ci coś na ten temat?
    Kurcze nam by się przydała taka jedna sztuka!! To sa tylko marzenia ale tylko kwestia sprowadzenia. A to może być kłopot. Nie wiem więc zwracam się do KAMILLO.
  6. # 6
    Ogólnie mówiąc to, jak mi to przywieziesz choć 1 km na teren naszego kraju to z mety daję ci za niego 100 tys złotych, ale jesli nie masz układów z samym Putinem to nie proponował bym nawet zaczynać tematu bo z paki nie wyjdziesz przez dłuuuuuuuugie lata.
    Ale jak coś to moja propozycja aktualna :)
  7. # 7
    układ z Putinem nie jest mi potrzebny. Są inne. Jak wywieżc do Polski i czy to wogóle sie da. Chodzi mi o to jak tu z tym wszyskim. Ale to cacko nawet za 200 to bym długo się zastanawiał. No chyba że chcesz drugi. Ale to nie tu dyskusja.
  8. # 8
    Ja powiem ci że problem jest wielki ze ściągnięciem czegokolwiek militarnego z Rosji, a jak coś jest jeszcze typowo militarnym pojazdem jest to praktycznie niemożliwe do ściągnięcia legalnie, w grę wchodzi tylko przemyt.
  9. # 9
    pOGADAMY NA bORNYM. Szkoda serwera. ja już jakos to załatwie. a jak to Ci powiem ale na żywo. Ok?
  10. # 10
    Kto wybiera się na Borne w Afganach? Czy przewidujecie jakieś inne kamo?
  11. # 11
    No cała Razwiedka będzie w afganach i tylko w nich.
  12. # 12
    Mała poprawka Kamil. KLMK też będą oprócz afganek
  13. # 13
    ciii, nie zdradzaj wszystkich sekretów ;) jeszcze się ktoś podszyje pod nas ;)
  14. # 14
    A nich sie podszywa. złapiemy - bedzie rowy kopał!
    •  
      wilu
    • 2009-08-17 *
    # 15
    No więc tak mamy zajefajne miejsce dzięki saperskiemu
    :) no i nie będę pisał kto dostał przez to po dupie qwa a to w bornym jest ważne
    Antoni ja Ciebie proszę i tyle :) a reszta w
    Bornym :)))))
  15. # 16
    Autor cytatu: wiluNo więc tak mamy zajefajne miejsce dzięki saperskiemu
    :) no i nie będę pisał kto dostał przez to po dupie qwa a to w bornym jest ważne
    Antoni ja Ciebie proszę i tyle :) a reszta w
    Bornym :)))))

    Nie kumam za bardzo. o co chodzi Wilu? ten post jakoś dziwnie brzmi. Ale to pojutrze.
  16. # 17
    Moja trójka (praporszczik, sierżant i riadowyj) chciała do was dołączyć i poznać się bliżej - ale pech chciał że będziemy w piątek i sobotę w pracy a w niedzielę nie zdążę dojechać ..... Poróbcie więc chociaż dużo fotek na otarcie łez :-(
  17. # 18
    Jako że z rana wyruszam do Bornego, pozostaje mi powiedzieć "do zobaczenia" wszystkim tym, których jeszcze nie ma na miejscu ;)
  18. # 19
    Tak mi się przypomniało - co to za człowiek przyszedł do nas, bodajże w sobotę, ubrany całkiem koszer (aż się zdziwiłem że to nikt z nas) i witał się ze wszystkimi. Był z drugim, chyba w KLMK? Will mówił że to ktoś z forum.
  19. # 20
    Kamil pijaku jeden :D Kolegi nie poznałeś z paru metrów :]
    Sam w prawdzie nie pamiętam jak sie koleś nazywał, ale dysponował niezłą wiedzą, i sprzętem.
  20. # 21
    Czy gość miał garnek na łbie?
  21. # 22
    Nie poznałem, bo byłem zaabsorbowany - obsiadła mnie gromada dzieci które chciały dotknąć PKśki :) A człowiek był w panamce.
  22. # 23
    Udało mi się przekonać rodzine że warto zrobić 2 x po 170km żeby choć tylko na 3-4 godzinki zajrzeć na zlot i byłem w Bornym w sobotę od rana do południa. Łaziłem po całym zlotowisku i wypytywalem każdego napotkanego w radzieckim mundurze o Razwiedkę oraz szukalem bannera klubowego - niestety bez skutku. Chodziłem w mundurku z wyposażeniem żeby choć na chwile do was dołączyć ale sie nie udalo. Za mna w upale ciągnęły sie panie sierżant WDW i szeregowa specnazu ;-) ktore nie wyrabiały w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu w taki gorąc (dobrze że im nie dałem jeszcze hełmów i radiostacji) ale również chcialy zobaczyc Razwiedkę. Inne grupy militarne mocno eksponowały swoje bannery reklamowe - szkoda że Razwiedka sie nie reklamuje, gdyż wszyscy pytani przeze mnie robili wielkie oczy i pytali co to za razwiedka.

    W drodze powrotnej zahaczyłem o sklep z towarem rosyjskim http://www.sklepsasza.pl/. Wybór maly. Właścicielom podpowiedzialem ze Polacy miło kojarzą Russkoje Igristoje, matrioszki (drewniana baba w babie) oraz kawior - wiec powinni przynajmniej o ten towar wzbogacic asortyment a przynajmniej na czas zlotu. Niestety właściciele odpowiedzieli że Igristoje mozna kupić tanio w Biedronce wiec im sie nie kalkuluje szczególnie że mają świetne (podobno, gdyz nie próbowalem) wina mołdawskie po 25-35zł za flaszkę (trochę drogo), matrioszki nie schodzily wiec juz nie bedą przywozić (pewnie też chcieli szybko zarobić i były drogie) a kawior właśnie się skończył a za to sa czipsy o smaku kawioru. W ziązku z tym że opakowań po czekoladach mam pod dostatkiem i to z epoki Afgana a nic innego nie wzbudziło mojego zainteresowania aby moglo znaleźć sie w plecaku Afgańca - opuściłem sklep tylko z garścia Pticznogo Mołoka które smakuje tak samo jak polskie ptasie mleczko lecz jest droższe od polskiego conajmniej o dwa razy :-(
  23. # 24
    Rozumiem, że piszesz o zlocie 2010?

    Byliśmy z tyłu sceny (na przeciwko puszki tyskiego, która była za sceną). Ale nasz obóz powstał w miarę sensownej formie około 14-00 w sobotę, więc wcześniej pewnie z niego widziałeś co najwyżej namiot i ta nędza sama w sobie zapewne ci uniemożliwiła skojarzenie wystawy z nami ;)
  24. # 25
    Na stronie zlotu http://www.zlot.bornesulinowo.pl/6zlot/index.php?go=galeria-wojewodzki z soboty są dwie fotki Razwiedki :-)
  25. # 26
    MW-750. Zazdroszcze Tobie takiej żony. ja niestety tak dobrze nie mam, mimo iż żona jest córka wojskowego.
    Jak ci sie to udało??
  26. # 27
    MW-750 z roku 2009 w sieci znaleźć można więcej fotografii z naszym udziałem :)

    w galerii Razwiedki są aktualne