Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

Подобные

Podobne

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  new russian camo for special forces, photos from tests http://www.survivalcorps.ru/pages/9072 - zapowiada się ciekawie...
 2. # 2
  Mniam, prezentuje się bardzo ładnie, kolorystyka niemal identyczna co wz.93 pantera.
 3. # 3
  już zamówiłem dziś dla siebie. Zobaczę jak to wygląda.
 4. # 4
  Mi to bardziej przypomina kolorystykę multicamu.
 5. # 5
  Moim zdaniem wygląda średnio - ot kolejny kamuflaż mocno inspirowany zachodnimi pikselami (wzorem CADPATa/MARPATa itd.).

  PS. Wydzieliłem temat.
 6. # 6
  Ech, niedługo to z lupą trzeba będzie odróżniać te wszystkie maskowania ;-P
 7. # 7
  Podzielam zdanie kazika - średniawy.
 8. # 8
  Wystarczy spojrzeć, na to co ma w swojej ofercie firma, która go puszcza. Masa zachodniego sprzętu. I na tym się wzoruje. Swoje mundurki mają w marpacie, woodlandzie, UCP (które nazywają ACU), DPMie i CCE. Więc nowy rysunok jest też mocno inspirowany zachodnimi pikselami - szyk, sajl i lans. Taki trend, ale nie sądzę, żeby wszystkie firmy ślepo podążały. Piksele mają swoje zalety i dlatego stają się mainstreamem. Nie dziwne, że się naśladuje to co się sprawdza. Z drugiej strony Rosjanie od dawna kopiowali wzory, jak można się domyślać z różnych powodów.

  SURPAT ma dość kontrastowy wzorek i bardzo uniwersalne kolory (lato-zima). Mi przypomina kolorystykę kamo estońskiego i naszej Pantery, ale w tej wczesnej wersji (nie IRR), w naszej strefie klimatycznej dość efektywnych moim zdaniem. Właściwie to takie skrzyżowanie marpata i pantery, ze wszystkimi zaletami i wadami obu.
  Moim zdaniem byłby to dużo lepszy wzór ogólnowojskowy niż to co umownie nazywamy digital florą - właśnie z racji kolorystyki.
  @Woham - ile kosztowałoby sprowadzenie.
 9. # 9
  Autor cytatu: MROOVWystarczy spojrzeć, na to co ma w swojej ofercie firma, która go puszcza. Masa zachodniego sprzętu. I na tym się wzoruje. Swoje mundurki mają w marpacie, woodlandzie, UCP (które nazywają ACU), DPMie i CCE. Więc nowy rysunok jest też mocno inspirowany zachodnimi pikselami - szyk, sajl i lans. Taki trend, ale nie sądzę, żeby wszystkie firmy ślepo podążały. Piksele mają swoje zalety i dlatego stają się mainstreamem. Nie dziwne, że się naśladuje to co się sprawdza. Z drugiej strony Rosjanie od dawna kopiowali wzory, jak można się domyślać z różnych powodów.

  SURPAT ma dość kontrastowy wzorek i bardzo uniwersalne kolory (lato-zima). Mi przypomina kolorystykę kamo estońskiego i naszej Pantery, ale w tej wczesnej wersji (nie IRR), w naszej strefie klimatycznej dość efektywnych moim zdaniem. Właściwie to takie skrzyżowanie marpata i pantery, ze wszystkimi zaletami i wadami obu.
  Moim zdaniem byłby to dużo lepszy wzór ogólnowojskowy niż to co umownie nazywamy digital florą - właśnie z racji kolorystyki.
  @Woham - ile kosztowałoby sprowadzenie.


  Nie znam jeszcze ceny. Mi to sprowadzą na próbę.
 10. # 10
  Może nie mam racji ale jaki sęs ma posiadanie mundóru produkcji rosyjskiej w wzornictwie ACU ? Lub FSU Helikona ?
 11. # 11
  :)
 12. # 12
  Sam kamuflaż jest dosyć ciekawy mnie kojarzy się z połączeniem Vegetato i Marpata.Jest na pewno lepszy niż Flora Digital z racji większego kontrastu między zastosowanymi kolorami.A jeśli mundury będzie produkował np. Sposn (na zdjęciach widzę plecak Kojot,Kamizelkę i Panel ich produkcji)to jakość będzie raczej wysoka.Na pewno będzie lepszy niż FSU Helikona.Który ma ponoć nie najmocniejszy materiał i drze się przy kieszeniach.Kamuflaż całkiem udany podobny do Zielonej Cyfry którą stosuje w swoich mundurach Modox.

  EDIT: zapowiedz startu nowej strony Sposnu: http://spezosn.ru/
  (sorry za offtop ale nie mogłem znaleźć tematu związanego z tą stroną)
 13. # 13
  Surpat najbliższy jest Serbskiemu produktowi Dragon Tactical.
 14. # 14
  Z kolorów wspólnych z wz93 to ja znajduję jedynie czarny w SURPACIE. Nie wiem skąd to "podobieństwo" do Pantery? W cieniu coś tam może i owszem, ale w cieniu to i pantera wygląda iaczej.
 15. # 15
  ... kurcze a może ja jestem daltonistą, bo widzę 3 (choć zgodzę się, że w SURPACIE są ciut jaśniejsze, zawsze można postawić na magiczną pralkę)
  http://www.survivalcorps.ru/UserFiles/Image/surpat1.jpg
  http://camo.henrikc.dk/poland_pantera_shirt_pattern.jpg
  Jakbym miał się czepiać to wlazłbym na proporcję, chociaż nieee na pewno czarny też ma inny odcień.
  Zresztą takie porównania są z d... , dobrym przykładem byłoby po prostu przedstawienie obu kamo na jednym zdjęciu, bo tak światło może sporo namieszać.
  Jeszcze serbskie...
  http://i5.photobucket.com/albums/y166/Dicus63/MKP04.jpg?t=1250613977
  Faktycznie wydaje się być bardzo podobne, a jednak za mało zielonego.
 16. # 16
  Autor cytatu: fumfel hubert... kurcze a może ja jestem daltonistą, .


  Ja jestem chory na to samo:)
 17. # 17
  Naprawdę nie widzicie rożnic w odcieniach? W surpacie kolory są "zimne" (zielony to niemal seledyn) w panterze "ciepłe". To są podstawowe różnice... nie wiem może ja to wychwytuje bo sporo bawię się farbami...
 18. # 18
  /lh/photo/NiZ6OBXv5rn1BHQ-rQjlYQ?feat=embedwebsite
 19. # 19
  A ja widziałem 4 typy panter na samym wz.93 odbiegając od tematu:) Letnią, letnią z elementami w kolorze białym - widoczne z bliska (chyba wczesna, bo teraz w necie ciężko coś takiego znaleźć), jesienną i taką jakby na podstawowy wzór był narzucony żółty filtr, jakiś szwej wmawiał mi że to prawdziwa "marynarska" :)

  Także porównywanie nawet kolorystycznie do pantery jest skomplikowane.
 20. # 20
  a ja mam 4 w domu i nie wiem ile widziałem :p
  Wczesna była w podobnych kolorach do tego miwo co powyżej i faktycznie wzór był jakby trochę rozjechany (chodziło mi właśnie o taką kolorystyką) później jak weszło IRR to kolory zmieniły się na mniej kontrastowe i "cieplejsze". Poza tym różnice dotyczą zakładu i roku produkcji ale nie są już duże. Komercyjne produkty i oporządzenia miewają znaczniej różniącą się kolorystykę, a do tego spieranie itp.
  Sorry za offtop
  Ważne aby sprawiedliwość była po naszej stronie:)
 21. # 21
 22. # 22
  Porównanie SURPATa i MARPATa:
  http://photofile.ru/users/nabludatel70/3816204/
 23. # 23
 24. # 24
  Uniform SURPAT w kroju ALPHA kosztuje 112,30$, czapka patrolowa 5,54$, kapelusz 9,30$ ;)
 25. # 25
  Autor cytatu: kazikPorównanie SURPATa i MARPATa:
  http://photofile.ru/users/nabludatel70/3816204/


  Czyli surpat to marpat... nie tykam tego.
 26. # 26
  I w dodatku droższy :D
 27. # 27
  Nie jest aż taką nowością. Firma która go opracowałą twierdzi, że we współpracy z FSB. Na zdjęciach są funkcjonariusze MSW. Czyli nie jest to kamo wojskowe. Piszą, że sprawdzali w warunkach dżungli amazońskiej i Andów. Śmiechu warte. A czemu nie w Afryce czy kosmosie?
  Niech sprawdzą w polskim czy ruskim lesie. Jest to przedsięwzięcie komercyjne. Jako zjawisko ciekawy, ale bez przesady. Wg mnei cyfrowa flora jest lepsza na nasze warunki i jest wojskowa i białoruska jest znacznie tańsza.
 28. # 28
  Odkopując, bardzo fajny test i porównanie SURPAT'a i Sumraka

  http://www.blackteam.su/surpat
 29. # 29
  Podoba mi się "zaimprowizowana" metodyka, którą przyjeli. Czyli rozmywanie i pikselizacja zdjęć.
 30. # 30
  Autor cytatu: goorockiewicz Wg mnei cyfrowa flora jest lepsza na nasze warunki i jest wojskowa i białoruska jest znacznie tańsza.


  Cyfrowa flora ma bardzo słaby kontrast między kolorami - co powoduje, że wcale nie rozbija sylwetki. W przyjętej przez wojsko kolorystyce to jest generalnie słaby wzór. Znacznie lepsza jest komercyjna wersj dla wędkarzy. Z niemal piaskowym tłem