• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam mam problem nigdzie nie mogę znaleźć jaki jest podstawowy i przepisowy karabin szturmowy wojsk WDW lub specnazu na dzień dzisiejszy proszę pomóżcie mi to dla mnie dość wazne

    Słyszałem że to jeden z ak 10x ale nie jestem pewien z drogiego źródła słyszałem że to tylko wersja na export
    •  
      ADi
    • 2009-08-21 *
    # 2
    Posty możesz edytować. Nie ma potrzeby pisać jeden pod drugim. (już scalone - k.)

    'Podstawowym karabinem szturmowym jest" tzn. są rożne wariacje AK-74 (np. AKS-74M). Co do realiów... trepy używają różnego żelastwa z rodziny AK i innych. Zależy od "okazji".
  2. # 3
    Jest dokładnie tak jak napisał ADI.Jeśli chodzi o Wojska Wewnętrzne do których należą elitarne jednostki specnazu (Witaź,Ruś,Rosicz). To jest stronka którą polecam
    http://www.vvmvd.ru/ - tu jest troszkę informacji na temat specnazu http://vvmvd.ru/technics/voorujenie/avtomat/ - a tu wykaz karabinów używanych przez specnaz WW. http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Airborne_Troops tu link z angielskiej wiki dotyczący karabinów wykorzystywanych w WDW.Generalnie jeśli chodzi o Armię FR to będą to produkcje rosyjskie.Rosjanie wychodzą z założenia ,że muszą być samodzielni więc nie słyszałem o przyjęciu zachodnich konstrukcji na uzbrojenie (tak jak np.w USA).Polecam Ci książkę Broń Systemu Kałasznikowa tam jest sporo o rosyjskiej broni.
  3. # 4
    Dzięki za info ale kumpel mówi mi że podstawową bronią wojsk FR jest ak 101 ale ja sie z niem nie zgadzam bo chyba nie używaliby kalibru 5.56mm NATO jak coś to prędzej ak 103 a ak 105 który jest po prostu wersją kompaktową raczej nie byłoby podstawą A i Specnaz dzięki za str ale niestety nie znam rosyjskiego
  4. # 5
    Skąd ten kumpel miał te informacje? AK-101 (czyli notabene zachodnia konstrukcja naboju) jest na eksport. AK-105 jest zakupywane w miejsce zużytych AKS-74U. A standardowo w użytku są długie wersje, nie skrócone.
  5. # 6
    Ostatnio wymieniałem sie wiadomościami z jednym panem co przebywa w górach, jest tam na etacie rusznikarza. No i stwierdizł, że spokojnie - bez żadnych przeróbek - strzela z wszelkich odmian AK74 pociskami 5,56. Stwierdził, ze ruscy jak mierzyli to chyba nie w tym miejscu co trzeba...
    I bądź tu mądry.
  6. # 7
    Fence - dość ciężko mi to zrozumieć. Porównując długości całkowite nabojów, to 5,56x45 jest dłuższy o około 1mm. Różnica w średnicy pocisku wynosi 0,08 mm (znowu 5,56 większy). Rożnica w długości łusek - 6 mm. Mówcie mi Tomasz. ;) Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.
  7. # 8
    Dzięki bardzo mi pomogliście czyli podstawowym karabinem szturmowym wojsk FR jest AK 74M niedługo będę zaczynał stylizację na żołnierza FR dlatego było mi to potrzebne teraz zacznę podobny temat tylko w umundurowaniu i wyposażeniu
  8. # 9
    Standardowym (teoretycznie, oraz o ile dobrze pamiętam) jest AN-94. ;) AK-74M jest jak M16 - przyjęty przejściowo, z powodu dość wysokiej ceny AN-94 oraz paru innych wad, których nie będę tutaj opisywać.
  9. # 10
    Trzeba pojechać w góry żebty zobaczyć - ja tez nie wiem jak to możliwe.