• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Szukam informacji na temat mundurów używanych w wojskach FR i MWD. Może ktoś ma ten temat jakieś informcje.
  2. # 2
    A co konkretnie szukasz?

    Bo nie zadałeś żadnego pytania.
  3. # 3
    W woju to flory zimówki.
  4. # 4
    Chodzi Mi o wzory kurtek zimowych. Czy mają one jakieś konkretne nazwy czy to poprostu jak pisze Kamil "flory zimówki''? I jakich kurtek zimowych używa specnaz MWD?
    Wiem, że na początku troche niedokładnie sformułowałem pytanie a raczej nie sformułowałem. Na drugi raz wypadnie lepiej
  5. # 5
    Obowiązuje bodajże wz.97 (jeśli dobrze pamiętam, to z tego roku był ostatni regulamin mundurowy), który wprowadził mundury letnie i zimowe wg. tego kroju. Czyli po prostu jest to flora i jej zimowa odmiana.
  6. # 6
    Pytanie do ADiego - o co dokładnie chodzi z tą czarną podpinką do Flory? Rozumiem, że chodzi o sam kołnierz ("futerko")? Te czarne to jakiś nowy typ?
    •  
      ADi
    • 2010-02-11 *
    # 7
    'Że' tak powiem - to jest takie ułatwienie pod stylizację lub reko.
    Zauważy ,że podpinki od Flory mają kołnierz szary lub czarny,a koszt załatwienia kontraktowego kompletu jest okrutny. Wiec wpadliśmy na pomysł jak zaoszczędzić. Przerabiamy polskie podpinki z bechatek marynarskich pod Florę bez ingerencji w samą bluzę mundurową. Daje to dość fajny efekt - bo po samym kołnierzu nie poznasz -
    ,a i laik nie zauważy różnicy + ciepło człowiekowi jest.
    Do tego 400 (czy ile tam kosztuje komplet zimowy+zaoszczędzone nerwy) w kieszeni. ;)

    Różnice są takie ,że:
    -podpinka Polska sprawia ,ze człowiek w kurtce wygląda na mniej 'napakowanego' z racji ,że nasze - Polskie - są z jakiejś wełny/koca , a te nowe podpinki ruskie są bodajże puchowe.
    -delikatnie inny krój

    Dziwaczny pomysł ale działa. "I owca cała i wilk syty." ^^

    A ta moja radocha ze miany z podpinki z brązowym kołnierzem na czarny jest dość łatwo wytłumaczalna - eksperyment się udał. ;)
  7. # 8
    Tzn. rozumiem, że plan jest taki, że bierze się zwykły mundur "letni" i wrzuca podpinkę pod spód?
    •  
      ADi
    • 2010-02-11 *
    # 9
    ta jest. ;)
    No co? Powiesz ,że źle to wygląda? ;p
  8. # 10
    Wygląda dobrze, ja nie zauważyłem, że to mundur letni :) Ale też się nie przyglądałem.
    •  
      ADi
    • 2010-02-11 *
    # 11
    Ale wymaga to lekkiej ingerencji w samą podpinkę. Bo jak się jej nie przerobi to się majta i wystaje spod bluzy , do tego prawie nic nie grzeje.

    Trzeba wypruć guziki z jednej strony - i z tej samej zrobić otwory na guziki które są po przeciwnej stronie. Wtedy podpinkę można zapiąć jak kurtkę. Jak ma się rozmiar podpinki dopasowany do długości bluzy i nie wystaje spod spodu to luz , jak nie to najlepiej po prostu wsadzić podpinkę w spodnie - i tak tego nie widać ,więc problemu nie ma.
  9. # 12
    Ja kiedyś próbowałem do pod letnią afganke założyć podpinkę od mojego TTsKo ale stwierdziłem że jest za ciasno, afganka i TTsKo rozmiar 50-4
  10. # 13
    A tak wyglada patent ADiego w praktyce.

    Załączniki:

    • P2090084.JPG
  11. # 14
    czy ktos mial kontakt z ta kurtka www.wttag.de/shop/product_info.php?info=p3334_ALASKA---Jacket.html
    a jezeli tak to jak z jakoscia ?