• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkim.

    Przepraszam na wstępie, że absorbuję czas Szanownych Kolegów ;-) Poratujcie mnie odpowiedzią na takie oto pytanie: Jak zdemontować celownik (ten z podziałką na 1000 m.) z AKMa? Chciałbym wymienić na radziecki, ale zupełnie nie wiem jak się pozbyć tego obecnego.

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam.
  2. # 2
    odchylic do konca (tzn do gory) oile sie nie myle, potem juz powinenes wyczaic jak wyjac szczerbinke :)
    •  
      ADi
    • 2009-09-30 *
    # 3
    Dokładnie. Tylko uważaj by nie zgubić tej blaszki która znajduje się po szczerbinką.

    Masz może drugą szczerbinkę produkcji radzieckiej? ;p
  3. # 4
    No i właśnie na tym etapie mam problem :-) Tam jest taka cholerna dźwignia-coś w rodzaju płaskiej sprężyny. Wyczaiłem, że-aby to wyciągnąć-należy ową dźwignię JAKOŚ odchylić w dół, tak, aby koniec szczerbinki się obniżył, co umożliwiłoby wyciągnięcie jej przez te boczne wycięcia. Natomiast za cholerę nie wiem, jak obniżyć tę przeklętą dźwignię. Myślałem nad śrubokrętem, ale pozwoliłem sobie zadać to pytanie tutaj, bo może jest jakiś inny-prostszy-sposób :-)

    Pozdrawiam.
  4. # 5
    Autor cytatu: ADi

    Masz może drugą szczerbinkę produkcji radzieckiej? ;p


    Niestety. Kupiłem jedną na www.rusmilitary.com. Ale tam mają piekielnie drogie.
    •  
      ADi
    • 2009-09-30 *
    # 6
    Najlepiej to przerzuć tą szczerbinkę na drugą stronę. Tak jak mówi Snail. A potem naciśnij na miejsce zamocowania i wypchnąć ją. Powinna wyskoczyć. Ale wymaga to trochę siły.
  5. # 7
    Unosisz delikatnie szczerbinkę do góry, kciuk na górnej powierzchni szczerbinki, dwa palce kładziesz od spodu. Kciukiem dociskasz z całej siły i ciągniesz szczerbinkę do tyłu. Wąsy od szczerbinki obniżą się z rowka na górze podstawy szczerbinki a przy pociągnięciu wysuną się po prowadnicach na bocznych ściankach. Nic się nie przerzuca, czy obraca na boki.
    Może być ciężko, ale większość sprężyn szczerbinki jest z twardej stali. Jeśli jeszcze nie wyciągałeś to pewnie elementy są nieobrobione, za którymś razem idzie lekko.
    Przy wkładaniu czynności wykonujesz w odwrotnej kolejności.
  6. # 8
    Wielkie Wam dzięki! Udało się to wyciągnąć.

    Pozdrawiam.