• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      ADi
    • 2009-11-06 *
    # 1
    Panowie, czy ktoś ma w swoich zasobach (na dysku) podręcznik wojskowy - najlepiej polski - o potralowaniu?

    Potrzebuję jak najszybciej - do jutra wieczora. ;)

    Z góry dzięki wszystkim osobom za pomoc. ;)
  1. # 2
    •  
      ADi
    • 2009-11-06 *
    # 3
    Przykro mi Massud ale nie interesuje mnie taka forma. Z tego co widzę to i tak w ciągu paru lat ten dział nie bardzo się zmienił.

    Najlepiej jak by to był e-book.
  2. # 4
    Sprecyzuj - potrzebujesz konkretną instrukcję wojskową sygnowaną przez MON (WSO we Wrocławiu ma bogatą bibliotekę), czy czysto praktyczne wiadomości przydatne w polu? Jeśli to drugie, to średnio ludzie chcą dzielić się tym, do czego sami doszli dosłownie "na własnych nogach". Nie wiemy nic na temat wielkości pododdziału, jakimi dysponuje środkami, czy wiadomości ze specopsa to dla Was kaszka z mlekiem i potrzebujecie czegoś więcej. No po prostu zachodzę w głowę, czego jeszcze? Amerykańskie pdfy znajdziesz tutaj . Poszukaj tez na allegro, był kiedyś gość, który sprzedawał polskie ebooki z budowy i obsługi broni itd.
  3. # 5
    Z niewojskowych źródeł jest jeszcze "podręcznik taktyki Grey'a".
  4. # 6
    Tak jak pisze Massud. Zupełnie inna sprawa - że w związku z naszym uczestnictwem w Afganistanie - ten dział ewoluuje - często robi się to, co jeszcze do książek nie trafiło.
    •  
      ADi
    • 2009-11-06
    # 7
    @Massud/Potfur: Mi właśnie chodzi o podręczniki , nawet jakieś starocie , sygnowane przez MON. Chodź by do celów porównawczych(poglądowych) z niemieckimi TL'kami (różnica wieku pewnie będzie miała duży wpływ na informacje zawarte w podręcznikach - ale zawsze jakieś ciekawostki się wyciągnie).

    Coś w tym stylu:
    http://www.sendspace.pl/file/2c777f9802e6c559a549b42
    (Podręcznik Strzelca Wyborowego - czyli 200 coś stron od liczenia odległości przy pomocy PSO do ćwiczeń sprawnościowych nadgarstka ;D ).

    @Kazik: Doświadczenia AirSoftowe mam własne , a więc sobie daruje "podręcznik taktyki Gray's". :)
  5. # 8
    A propos - zakupiłem podręczniki LWP: "Podręcznik dowódcy dużyny" oraz "Podręcznik dowódcy plutonu". Jestem ciekaw na ile informacje taktyczne tam są wzorowane na radzieckich (w końcu chyba musieli ujednolicić zasady dla współdziałania sił wszytskich krajów Układu Waraszawskiego), a na ile są tam wpływy przedwojennego WP/ sił zbrojnych w WW2 ?
  6. # 9
    Mysle Karol ze w 90% sa spojne ;)