• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 61
    Jakieś zdjęcia Rosjan będących "PMC" w jakimś dalekowschodnim kraju (Irak? Afganistan?). Na zdjęciach widać, że używają kamizelek o charakterystycznych cechach konstrukcji wskazujących na SSO. Ze wszystkich tylko jedną udało mi się rozpoznać i był to Jeger (przedostatnie zdjęcie - pierwszy od prawej).

    Załączniki:

    • 29.jpg
    • 26-1.jpg
    • 24.jpg
    • 21-1.jpg
  2. # 62
    No noszą jeszcze mabuty niektórzy najprawdopodobniej też z SSO.Być może złożyli jakieś zamówienie grupowe i zmówili taki typ kamizelki ,najbardziej odpowiadający charakterowi wykonywanego zadania .Wiem od Andreja ze SPECSNAR że szyją na zamówienie różne rzeczy głównie kamizelki , ładownice w molle ,apteczki.
  3. # 63
    Wg słów Neoptolemusa kamizelka o nazwie "Partizan" to jakaś odmiana Smersza, więcej do przeczytania na RA:
    http://www.red-alliance.net/forum/index.php?topic=16389.msg159393#msg159393
  4. # 64
    Coś co wygląda jakby było produkcji SPOSN/SSO, ale nie mam co do tego pewności. Nie da się ukryć, że z wyglądu jest bardzo retro.
    Foto znalezione na blogu gruppy99.

    Załączniki:

    • s640x480.jpg
  5. # 65
    Przekopywałem swoje archiwa i znalazłem dwa zdjęcia pasujące do tego tematu:

    Smersz w 2002r na pierwszym:
    Foto by: Dmitry Beliakov
    Foto shows: Woman collides with SF fighters as ger brother is detained.
    Foto taken: April 2002, Chechnya, Russian Federation


    I jakaś kamizelka z Awizentu na drugim, podobna do tego co pokazał Edi wcześniej w tym temacie:
    http://rusmil.net/forum/discussion/1855/2/malo-znane-kamizelki-sposn/#Comment_35689

    Załączniki:

    • 1022.jpg
    • untitled10qt6.jpg
  6. # 66
    Na zdjęciu po lewej (patrząc od lewej) - jakiś partizan (czyli coś przed smerszowe) i dwa razy pioniery.
  7. # 67
    To raczej Smersz albo "Sbruya". Pasoszelki Partizan mają plecy jak PLCE (a raczej jest to jeden z charakterystycznych jej elementów, bo później takie plecy pojawiły się też w Smerszach).
  8. # 68
    Raczej nie Smiersz, w 2002 jeszcze ich nie było [w 2004 w Biesłanie też jeszcze ich nie było]
    I racja - powinienem napisać "Sbruja" a nie "Partizan".

    W sumie, można by uaktualnić opis Smiersza o chronologię Sbruji i Partizana.
  9. # 69
    Zdecydowanie, ale sam jeszcze się w tym wszystkim nie łapię :)
  10. # 70
    Pomieszało mi się już z tą terminologią. Na rosyjskich forach ludzie piszą o Smierczach (już od circa 1999 roku) i jednocześnie rozdzielnie o Sbrujach i Partizanach (zwanych też Sbruja-Partizan :D ) jako o projektach na zamówienie dla FSB. Z kolei przed 1999 SSO kombinowało coś co nazywało się systemem nośnym "Płastun" z tym że nikt nie ma zdjeć i nikt o niczym nie wie, ale mówią że pewnie z tego im Smiercz wyszedł.
    edit.
    Przy okazji ciekawostka- pierwsza kamizelka SSO czyli "Komandos" powstała w 1992 roku i była dosyć...podobna do Wydry. Oto ona
    http://weapon.at.ua/images/statyi/snaragenie-1/Bez_gileta.jpg
    Zdjęcie już kiedyś tu krążyło ale dopiero teraz po przeczytaniu kilku ciekawych tekstów mi się zaczęło z nim to wszystko zgadzać.
    • cyp
    • 2013-05-31 *
    # 71
    Kazik, jak możesz to przeklej mój post z "A co to jest", jest tam trochu info.

    edycja:
    Troche informacji odnosnie uprzezy i smerszow w starych wersjach:
    CCO produced Smersh before Partisan Harness
    ("Partizan-Sbruya). Smersh started in 1999, and
    it was used in small numbers by the FSB. CCO
    also produced an experimental series called
    "Sbruya" that the FSB used. Developments in
    the "Sbruya" finalized in the "Sbruya-Partizan"
    in 2003. This was very well photographed at
    Beslan. It's even used today by some units,
    because it has a very popular legacy.
    CCO produced special pouches for AS VAL and
    BCC Vintorez magazines that were made in the
    early 2000's.
    It seems that some FSB Vintorez gunners used
    SVD pouches for 10 round magazines. Here's an
    example of these at Beslan:


    (wrzucam w formie cytatu, bo załączniki kiepsko się przenoszą - k.)

    Załączniki:

    • 20130320141238-9ebee8f8-me_zps35c7febd2.jpg
  11. # 72
    na RA jest caly watek o typologii oporzadzenia SSO.
  12. # 73
    Ano jest, nawet parę osób stąd się tam wypowiada ;)

    Kamizelka, którą znalazł Edi (z rosyjskim airsoftowcem) to Kordon-1, a w poście #65 to Kordon-2 (info od Hopsera).