• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    ostatnio gdy probowalem znalesc jakies fajne zdjecie tantala na images google to pelno bylo tzw. amerykanskich szarych tantali..
    czy część tantali byla tak malowana? czy po prostu byl to jeden poziom z cyklu malowania i jakos trafily takie do usa?
    z tego co doczytalem to oni mysla ze szare to pierwotny kolor tantali %)
  2. # 2
    Duża część Tantali jest z rynku wtórnego więc ktoś mógł nałożyć nową powłokę. Inna sprawa, że też tantale są robione od podstaw na częściach ogólnodostępnych (czyli składaki) więc wykończyć można jak się komu podoba.
    Inna sprawa, że amerykanie (jak i cały zachód) lubią katalogować, systematyzować i zagłębiać się w tematy odcieni koloru dla roku (od tego do tego) itp. pierdoły. Po prostu u nich zawsze jest porządek, serie, wersje, katalogi i inne takie uprzykrzające życie pierdoły.
  3. # 3
    Nie jest przypadkiem tak, że wychodzą takie partie z fabryki, jako alternatywa do oksydy(galwanizacja?)? Na zdjęciach naszego wojska często widać szare akmy polskiej produkcji.
    chodzi mi o coś takiego:
    http://img704.imageshack.us/img704/3945/0pps01.jpg
  4. # 4
    Powłoki tego typu powstają poprzez fosfatowanie stąd szary matowy kolor.
  5. # 5
    Autor cytatu: yakarovDuża część Tantali jest z rynku wtórnego więc ktoś mógł nałożyć nową powłokę. Inna sprawa, że też tantale są robione od podstaw na częściach ogólnodostępnych (czyli składaki) więc wykończyć można jak się komu podoba.

    Jakiego rynku wtórnego? Z tgo co wiem o do usa pojechały tylko części - więc wszystkie są składakami - komora zamkowa jest "made in USA".
  6. # 6
    Rynek wtórny. Ja mam - sprzedaje Tobie. Ty sprzedajesz Józkowi itd.
  7. # 7
    No to w ten sposób wszystkie tam są z "rynku wtórnego". Tam cos Clinton na pczątku lat 90 wprowadził takiego,że do USA nie mogły być sprowadzane kompletne karabiny. Z polski dotarły tylko części - oni tam musza miec przeciętą komorę zamkową i usunietą jej środkową część.
    dlatego każdy tantal w USA to robota na bazie wykonanej w USA komory zamkowej. I teraz ilu twórców - tyle wykończeń.
  8. # 8
    W Polsce Tantale wychodziły z fabryki tylko i wyłącznie czarne malowane farbą piecową (tylko taką o niskiej temperaturze utwardzania. ok 180 stopni).
    Do stanów mogły być sprowadzane tylko kity pod warunkiem, że trzy istotne elementy broni musiały być wykonane w USA, a komory technologicznie były najłatwiejsze do wykonania, a i tak musiały być pozbawione auto.Poza tym były to najczęściej elementy spustowe.
  9. # 9
    Autor cytatu: FlachaW Polsce Tantale wychodziły z fabryki tylko i wyłącznie czarne malowane farbą piecową (tylko taką o niskiej temperaturze utwardzania. ok 180 stopni).
    Do stanów mogły być sprowadzane tylko kity pod warunkiem, że trzy istotne elementy broni musiały być wykonane w USA, a komory technologicznie były najłatwiejsze do wykonania, a i tak musiały być pozbawione auto.Poza tym były to najczęściej elementy spustowe.


    wielkie dzieki!