Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

Подобные

Podobne

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  W 2008 r. na Białorusi wprowadzono nowy wzór kamuflażu. Zastąpił on tak. zw. Florę (wz. 1998). Po wprowadzeniu tego kamuflażu białoruskie wojsko dokonało wielki krok z XX do XXI stulecia. W tym samym czasie w armii rosyjskiej wprowadzono bardzo podobny wzór.

  Kamuflaż ten potocznie jest nazywany „białoruska cyfra” albo "cyfrowa flora".
  Białoruskie wojsko masowo przechodzi na cyfrowy kamuflaż i mundury rip-stop od kilkunastu miesięcy. Wcześniej obowiązywała „Flora”, która i obecnie jest używana w wojsku, ale sukcesywnie się ją wycofuje. Nowe, cyfrowe ciuchy najpierw przetestowano na generałach a później, od pocz. 2009 r. zaczęto wydawać ją żołnierzom. Po raz pierwszy na dużą skalę zaprezentowano ją w maju na defiladzie z okazji rocznicy zwycięstwa w II wojnie. Drobny niepowtarzający się pikselowy wzór prawie idealny w środkowej i północnej Europie, wyraźnie zainspirowany cadpatem i praktyczny rip stop „dla każdego” zostali entuzjastyczne przyjęte w wojsku. W ten sposób białoruska armia dołączyła pod względem umundurowania do najnowocześniejszych sił zbrojnych świata. W świecie ASG nowy wzór również został wysoko oceniony.

  http://i35.tinypic.com/foha54.jpg
  Uznaliśmy, że nie będziemy ślepo kopiować wojsko, którego rozwiązania nie do końca nam pasują, tylko stworzymy własny mundur z tej samej tkaniny a będzie on łączył elementy sprawdzone jak na Zachodzie tak i na Wschodzie. BDU, napy, kaptur i tak dalej. Powstał mundur custom.
  Istnieje na świecie w trzech egzemplarzach.
  http://i33.tinypic.com/2mp0x3l.jpg
  autor na zdjęciu.
  http://i33.tinypic.com/ivgugh.jpg
  Po kilku miesiącach na rynku pojawił się wzór kontraktowy
  Patrz zdjęcia:
  http://picasaweb.google.pl/kaczanowski/BiaOruskaCyfra#

  Sprowadziliśmy go i używamy na zmianę z custom.

  Poza skutecznością w terenie zalesionym, niską widocznością poprzez przyrządy optyczne i w ruchu wzór ten jest słabo widoczny na podczerwieni, co potwierdzają te zdjęcia.
  http://img502.imageshack.us/i/ruspixelir02.jpg/

  http://img265.imageshack.us/i/ruspixelir01.jpg/

  Link do teamu Czarny kot
  Nasz białorusko-polski team używa go od początku istnienia i bardzo sobie chwalimy. Czarny kot