• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Czy na KLMK-ach orginalnie jakieś jednostki stosowały naszywki lub inne oznaczenia? Jeżeli tak to gdzie i jakie? Pytam, bo się zastanawiałem czy do swojej KLMK-i czegoś nie doszyć.
  2. # 2
    To zależy od jednostki która go używała a nie od samego KLMK.
  3. # 3
    Jesteś w stanie podać jakieś przykłady, poratować linkami ze zdjęciami na których można się wzorować? Nie jestem ortodoksem, ale przy dobieraniu oznaczeń chciałbym zachować jako taki realizm; rozumiem, że oznaczenia na maskałatach rządzą się innymi prawami niż klasyczne mundury polowe?
  4. # 4
    Ja bardzo rzadko widywałem naszywki na KLMK, a na innych maskałatach to już w praktycznie w ogóle (na partizanie może z raz).
  5. # 5
    Obszywanie maskałatów jest ogólnie poronionym pomysłem, przecież większość z nich i tak jest dwustronna... nawet tak archaiczny KLMK.
  6. # 6
    Ja nigdy nie spotkałem się z naszywkami na moskalatach. Przecież one służą do kamuflażu a naszywki w lesie się świecą .
  7. # 7
    Cóż, Wasze święte oburzenie tylko potwierdziło moje podejrzenie o idiotyczności pomysłu ;/ Dzięki za podzielenie się przemyśleniami i rozwianie wątpliwości
  8. # 8
    Hehe, święte oburzenie :D
    Jedyne naszywki na maskałatach jakie widziałem - to ... u airsoftowców.
  9. # 9
    Naszywki na maskałatach widać też u Czeczenów z wojny z lat 1994-1996 , zarówno na KZS jak i KLMK.
  10. # 10
    "Święte oburzenie" :-D
    Ja nigdy nie widziałem naszywki na żadnym moskalacie.
  11. # 11
    Autor cytatu: MassudNaszywki na maskałatach widać też u Czeczenów z wojny z lat 1994-1996 , zarówno na KZS jak i KLMK.


    Chcieli się jakoś odróżnić od przeciwnika aby siebie nawzajem nie wystrzelać.
  12. # 12
    Widziałem kiedyś całkowicie obszytego KLMK, przy czym obszycie było "paradne" - zdjęcie było z okresu wojny w Afganie jednak teraz nie mogę go znaleźć. Sam KLMK najprawdopodobniej był 2-częściowy (z tego co pamiętam).

    Ale to chyba jedyne zdjęcie, gdzie widziałem by był obszyty.
  13. # 13
    Dokladnie kazik :)
  14. # 14
    Znalazłem takie zdjecie, może to te o którym mówicie z tym, ze KLMK jest jednoczesciowy.

    Załączniki:

    • 000237115-004.jpg
  15. # 15
    Tak, to jest to zdjęcie, które miałem na myśli.
  16. # 16
    czyżby rezerwista ?