• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      wilu
    • 2010-06-27
    # 1
    /lh/photo/a2xzFRZswMAqeoQ5x4e5zc9IK0bU9aDHALHYE89NjwM?feat=embedwebsite

    126-й гв отдельный разведывательный батальон - ćwiczenia na borneńskim poligonie , koniec lat 80-tych
  1. # 2
    No Panowie całkiem autentycznie!
  2. # 3
    Ślicznie :)
  3. # 4
    Za wysoka jakość zdjęcia, reszta świetna - polecam Zenita 12XP jako aparat. ;P
  4. # 5
    Wilu i Rapcio - zaje..... zdjęcie

    Dużo osób prawdopodobnie nie będzie miało takiego zdjęcia bo maja dużo spraw szkolno, domowo rodzinnych a spotkania nie odbywają sie u nich pod domem czy blokiem.

    Pozdrawiam z wiecznie zielonej wyspy :)

    KAMILLO
  5. # 6
    Marcin. Ja naipeierw Cie nie poznałem, gdyby nie Rabcio.
    bardzo dobra sceneria.
    6/6 punktów dałbym, gdyby nie te telniaszki i czikomka u Piotrusia. ale 5+ z 6 to minimum
    Ale jak sie nie czepiając drobiazgów, to wyszlo REWELACYJNIE!!!!
    Wielkie uznanie za pracę.
    Pozdrawiam
  6. # 7
    No co tu powiedzieć.... Gratuluje, naprawdę niezłe :).
  7. # 8
    Grygorij Gremow- korpus aparatu służy głównie do pomiaru światła, przechowania filmu, nastawienia czasów i do prwidłowego naświetlenia materiału światłoczułego- zenit jest bardzo kapryśny, ciężko chodzi mu spust migawki i ma niewielką ilość czasów, sam z niego korzystam i wiem co to jest, a polecałbym kierować się w stronę pentaxów jesli chodzi o analogi(wygoda duża ilość czasów naświetlania).Oczywiście jeśli musi już być ten zenit to kupcie starszego TTL mniej żre baterie a wskozówka światłomierz wbrew pozorom jest wygodniejsza od diod w 12xp no i zenit ma mocowanie m42 czyli jest do niego masa obiektywów a to one oprócz samego fotografa i światła są najważniejsze.Jakby ktoś miał jakieś pytania co do tego sprżetu to proszę pisać na maila:).
  8. # 9
    systema - używałem Zenita 12XP (dla mnie od razu oznaczało to z tym standardowym obiektywem, nazwy nie pamiętam) przez ostatni rok, zrobiłem (i wywołałem - znaczy się przekazałem fotolabowi) jakieś 300 zdjęć. Irytowała mnie mała ilość czasów naświetlania, widoczne tylko 60% robionego zdjęcia, brak wbudowanej lampy (chociaż nauczyłem się obsługi zewnętrznej lampy) oraz AF. W moim przypadku aparat nie był kapryśny - trzymał czasy naświetlania, nie zacinał się. Aktualnie posiadam Pentaxa K-x. Bardzo miła odmiana po 'cegłówce', kupiony głównie z powodu wysokiego użytecznego ISO i zgodności z M42. Ogólnie uważam, że jeżeli ktoś nauczy się obsługiwać Zenita, to może przejść na cyfrową lustrzankę z przeróżnymi bajerami i doceni wtedy wszystkie cechy aparatu.
    Pozdrawiam
  9. # 10
    Kapryśny w tym sensie, że czasem lubi się psuć, ale zdjęcia potrafi dawać piękne, a nazwa obiektywu to helios, nie wiem jaką miałaeś odmianę bo jest ich wiele:).
  10. # 11
    Używałem 44m4 - chyba właśnie standardowy do 12XP.
    http://photos.nasza-klasa.pl/909125/66/other/std/98054f3dd1.jpeg
    Jedno z moich zdjęć zrobionych tym aparatem. IMO efekt niemożliwy do osiągnięcia na obecnych obiektywach.


    Do Adminstracji: offtop się zrobił - można ten temat wydzielić? ;)
  11. # 12
    Link nie działa a MC(z powlokami antyrefleksyjnymi) heliosa 44m4 też mam i daje niesamowity bokeh:).
  12. # 13
    Świętoszów. 24 lata później...

    http://img194.imageshack.us/img194/2969/swietoszow2.jpg
  13. # 14
    Wołk.
    Zdecia zajebiste, swietne.
    Ale rozwala mnie u niektórych uzywanie tielniaszek do munduru wz 88 zwanego "Afganką".
    ja rozumiem gdy tielniaszek do afganki uzywa GRH Razwiedka. Bo oni odtwarzaja WDW w Afganistanie i tielniaszki dla nich to podstawa.
    Ale tu zołnierze na zdjecui zupełnie innej formacji. Nie WDW.
    Do wszystkich.
    Gdy ubieracie Afganke , nie dodawajcie tielniaszki , o ile to nie odtwarzacie formacje WDW w której tielniaszka to część zewnętrznego ubioru zgodnie ze Statutem
    inne formacje zgodnie z tym ze Statutem nie moga uzywac tielniaszek
  14. # 15
    Zdjęcie przeważone na "prawe ucho", spójrzcie na stare foto jest zrobione bardzo dobrze jest wypoziomowane do linii poziomych budynku w tle- na przyszłość polecam taką metodę albo statyw:).A tak poza tym to z miejscowości piękno trochę uszło.
  15. # 16
    Woham.

    Mięliśmy tego świadomość, tyle, że ze względu na okoliczności nie było za bardzo możliwości tak dokładnego odwzorowania (przebrania się). Ale dzięki za uznanie :)
  16. # 17
    Autor cytatu: WołkWoham.

    Mięliśmy tego świadomość, tyle, że ze względu na okoliczności nie było za bardzo możliwości tak dokładnego odwzorowania (przebrania się). Ale dzięki za uznanie :)

    ja nie tyle ze krytykuje lecz apeluję. Nie musialiscie wogole ubierać tielniaszek. Wystarczy biała bezrękawka, bo taka bielizne nosili żolnierzy innych niz WDW MP i marynarze formacyj.
    Duzo ludzi popełnia ten bląd.
    Ale zdjęcia naprawdę bardzo dobre
  17. # 18
    Wołk - zdjęcie działa na wyobraźnię :)
  18. # 19
    Zdjęcie fajne, lubię takie zestawienia stare-nowe.
  19. # 20
    Odwiedzałem z Wołkiem nie tylko garnizon Świętoszów ale również bunkier dowodzenia w Wilkocinie gdzie była baza lotnicza więc tielniaszki są na miejscu zresztą pod koniec sajuza była taki bałagan że wszyscy wojacy chodzili w tielniaszkach a na placu apelowym w bazie Żagań w 1991 roku wisiała flaga marynarki wojennej
  20. # 21
    Ładne zdjęcie. Proponuję dla zgodności ze zdjęciem doszyć białą szmatkę pod kołnierz afganki i zdaje się, że przynajmniej na jednej afgance była korpusówka. Biały materiał sprzyja zachowaniu higieny więc polecam ;)
  21. # 22
    /lh/photo/WaZsTyoi92_NV4636RPiN67KgTbrELe8eS9eHkuIVNw?feat=embedwebsite


    W parku maszyn - 336-ой ОГ ПМП Балтийск 1988...