• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam wszystkich ... i od razu przechodzę do rzeczy... otóż bardzo chciałbym mieć mundur w kamuflażu vsr (to mój ulubiony kamuflaż w ogóle) i chodzi o to że trudno znaleźć taki mundur ... a jeśli się już znajdzie np na allegro to jest strasznie drogi ... czy nie można by było kupić gdzieś materiału właśnie w ten kamuflaż .. bo chciałbym sobie nim obszyć moją starą kurtkę wojska polskiego... :)
  2. # 2
    Nigdzie nie widziałem, aby ten materiał sprzedawano oddzielnie. Na soviet-propagandzie były na sprzedaż "maskałąty" i pałatki w VSRze, ale koszt zakupu dowolnego z nich (jako "źródła" materiału) i tak raczej nie okaże się tańszym rozwiązaniem, niż zakup samego munduru.
  3. # 3
    Pamiętam że kiedyś Soviet-Mrówka miał na sprzedanie VSR po 200 zł za komplet.Jest możliwość się z nim skontaktować nikt inny nie przychodzi mi do głowy http://www.soviet.cz/ . W ramach pocieszenia mogę napisać że ten mundur w VSR to żaden bajer po prostu wz 88.Czyli regulaminowy munudr polowy rosyjskiej armii.Krój to BDU więc już lekko przestarzały czuć zmianę jak przesiadam się w ACU tamten troszkę jedzie antykiem.Mundury w tym kroju to FLORY ,AFGANKI ,BUTANY więc nawet jak nie trafisz VSR to możesz kupić Florę za 150 zł na allegro krój prawie identyczny .Są jeszcze mundury Białoruskie które na forum sprzedaje Groockiewicz Kazik ma taki na oko wygląda jak wz.88 a jest w najnowszym kamo cyfrowym armii Białoruskiej no i jest w miarę dostępny i kosztuje 200 zł .Tak więc VSR dorwać ciężko ale inne mundury typu BDU ze wschody już nie.

    Edit a tak poza tym Mrowka chce wydać książkę o rosyjskim szpeju / mundurach już niedługo bo w 2011 http://www.soviet.cz/index.php?p=4
  4. # 4
    wz88- afganka
    wz93- WSR
    Specnaz nie wprowadzaj ludzi w błąd zresztą już kiedyś było to wałkowane
  5. # 5
    Ja nie wiem tak się nie znam ale na stronie GRH SPECNAZ GRU też jest napisane że VSR to wz.88 wszystkie rosyjskie BDU różnią się nieznacznie.
  6. # 6
    Autor cytatu: Konradwz88- afganka
    wz93- WSR
    Specnaz nie wprowadzaj ludzi w błąd zresztą już kiedyś było to wałkowane


    A on nie wprowadza...mundur wz88 jest równiez w kolorze VSR. Ponieważ zaczeli go produkować od 1992 roku bodajże. Nas przebrali w VSR na wiosne 93 roku. Ale krój VSR 93 "ёлка" jest wzorowany na 88. Zero róznicy oprócz koloru.
    Po za tym, wz 88 wcale nie jest produkowany wyłącznie od 88 roku.
    Do tego flora to równiez VSR-98

    Autor cytatu: zającWitam wszystkich ... i od razu przechodzę do rzeczy... otóż bardzo chciałbym mieć mundur w kamuflażu vsr (to mój ulubiony kamuflaż w ogóle) i chodzi o to że trudno znaleźć taki mundur ... a jeśli się już znajdzie np na allegro to jest strasznie drogi ... czy nie można by było kupić gdzieś materiału właśnie w ten kamuflaż .. bo chciałbym sobie nim obszyć moją starą kurtkę wojska polskiego... :)

    Chodzi Tobie o VSR-93 czy VSR-98?? I jeden i drugi mozesz znależć na ruskich forach. Sporadycznie na to napotykam się
    •  
      ADi
    • 2010-10-01 *
    # 7
    Autor cytatu: Woham
    Do tego flora to równiez VSR-98

    W sumie prawda Tylko ,że VSR-98 obrócony o 90 stopni. Ktoś już to stwierdził albo na tym forum albo na Tomaszowie.
  7. # 8
    Co to jest VSR-98? Bo teraz nie wiem, czy VSR-98 / VSR-93 to ma być krój umundurowania (wz98* / wz93), czy kamuflaż.

    * - przy czym wydawało mi się, że ten nowszy to wz97, a nie 98
  8. # 9
    Autor cytatu: kazikCo to jest VSR-98? Bo teraz nie wiem, czy VSR-98 / VSR-93 to ma być krój umundurowania (wz98* / wz93), czy kamuflaż.

    * - przy czym wydawało mi się, że ten nowszy to wz97, a nie 98

    @Kazik. VSR-93 i VSR-98 to kamuflaż. Nie ma czegos takiego jak wz97.
    W 97 roku wreszcie wyszedł roskaz o ujednoliceniu armii rosyjskiej. Stad moze taka opinia.
  9. # 10
    To w jakich latach były wydawane kolejne regulaminy mundurowe? Bo wydawało mi się, że wyszedł też jeden w 97, stąd "wz97". Wiem, o regulaminie z 69, 88 i rzekomo 93 (którego już nie jestem pewien), coś jeszcze? Teoretycznie z okazji przesiadki na nowy kamuflaż oraz kompletnie nowe mundury wyjściowe teraz powinniśmy mieć jeszcze jeden (2008?).
  10. # 11
    Autor cytatu: kazikTo w jakich latach były wydawane kolejne regulaminy mundurowe? Bo wydawało mi się, że wyszedł też jeden w 97, stąd "wz97". Wiem, o regulaminie z 69, 88 i rzekomo 93 (którego już nie jestem pewien), coś jeszcze? Teoretycznie z okazji przesiadki na nowy kamuflaż oraz kompletnie nowe mundury wyjściowe teraz powinniśmy mieć jeszcze jeden (2008?).

    Juz pisałem kiedyś. Regulamin, nie z 88 roku, lecz 89. Roskaz numer 250 po Silam Zbrojnym ZSRR. Wzór, i wprowadzenie porzadku w mundurach nie maja prawie nic wspólnego, oprzócz tego że własnie ten wzór sie zatwierdza.
    Nastepne rozporzadzenie 1997 rok.
    @Kazik, jest cos takiego w armii rosyjskiej, że wprowadzaja jakies nowe mundury, technike, itd. I trwa latami.3,6,10 lat. Ale nadchodzi moment, gdy tego nazbiera sie juz duzo (znaczy nowości) , to wtedy potrzebny jest ogólne rozporzadzenia o ujednoliceniu. mam nadzieje że wyrozumiale wytłumaczyłem.
    regulaminu 93 nie istnieje. Do 1997 roku, wojsko kierowało sie regulaminem z 1989 roku. Wlasnie wtedy odszedła legendarna "Afganka" do lamusa.
  11. # 12
    Rozumiem, dzieki za wyjaśnienie :)

    Co do "wz97" jest delikatna różnica w mundurach, które produkowano przed 97 i po (kieszenie na ramionach). Ale te różnice są tak drobne, że równie dobrze to może być inwencja własna producenta (producentów).

    edycja: no i w takim razie jeszcze pytanie czym się różnią VSRy w wersji 93 od 98? Kolorystyką? Wzorem?
  12. # 13
    VSR-93 ( "barwicha" "jołka" "wiertikałka" itd: wzór kamuflaza pionowy) odroznia sie od VSR-98 ("gorizontałka" "Flora" wzór kamo -poziomy) przede wszystkim rysunkiem kamuflaża.
    Ale pojecie "Flora" mozna odnieśc jak do VSr93 tak i do VSR98. Tyle ze bardziej sie przykleiła ta nazwa do VSR98.
    Co do kroja, no jak dla mnie istotnych zmian raczej nie ma. Moze sa drobne szczególy.
    Ale przeciez jak pamietacie Dubok (inaczej TTsKO) też ma dwa rodzaja kroju na kurtce. Z dolnymi kieszeniami, i bez (polowa forma dla VDV).
    Własnie bez kieszeni, ja nosilem w szkole oficerskiej. Nigdy, nie zastanawiałem się, dla czego tak jest, ale mi sie wydaje (mogę sie mylić) ze bez kieszeń własnie była dla żołnierzy poborowych, a z kieszeniami, dla oficerów i chorążych. Ponieważ, widziałem oficerów w "Dubku" bez kieszeni, ale nigdy zolnieża z dolnymi kieszeniami na dole kurtki (o te kieszeni caly czas mowa)
  13. # 14
    Aaa, ok. Myślałem, że rozróżniasz VSR w dwóch odmianach. Różnicę pomiędzy VSR (VSR-93) a Florą nie trzeba mi oczywiście tłumaczyć.