• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Bart
    • 2007-03-25 *
    # 1
    W sklepie Taiwangun.com można kupić, długo wyczekiwane - trzy, nowe wersje SLR w tym wersja AKS-74U i AKS-74 SLR105 A1 Compact SLR105 A1 Para SLR105 U
  1. # 2
    Jeśli chodzi ci o te 3 linki powyżej, to różnią się jedynie zewnętrzem. Natomiast jeśli je porównujesz do pierwszego, czarnego SLR'a, to różnią się także bebechami (ale jeśli nie chcesz wyciągnąć z tego 400 lub więcej FPSów, to w sumie nie powinno ci to robić różnicy).
  2. # 3
    Ale bezsens... SLR105U [CA] cena: 1779.00 PLN AKS74UN (DX version2) [VFC] cena: 1590.00 PLN CA aż tak się ceni? Bez jaj - tego chyba już w ogóle nikt nie kupi :)
    •  
      Bart
    • 2007-03-26 *
    # 4
    Ja bym kupił :P jest coś w SLR co mnie bardziej przekonuje niż VFC (chodzi o wygląd) może to przez te drewna.... nie wiem na pewno jeszcze potanieją, przecież SV kosztował na samym początku jakieś 1800 teraz kosztuje 200 zl taniej
  3. # 5
    Zauważ Bart że VFC które porównuję do CA też ma drewna - a nie plastik jak mój. Nie widzę też w CA możliwości zamontowania bocznej szyny (zdjęcia małe, może dlatego), nie wiem niestety też jak wygląda ich rozkładanie... Ja bym nie kupił :) - to jest pewniak... nie lubię CA, kocham VFC, szanuję TM, ICS i toleruję SRC, a CYMY i WELLE wyśmiewam :D
  4. # 6
    UUUUUaaaaaa, jakie ceny. Jak się nie mylę to to są znalowe giwery? Znal kontra stal z VFC no to chyba porównania nie ma, że o słabszych fpsach nie wspomnę. Nic do CA nie mam ale z ceną to przesadzili.
  5. # 7
    RzezniQ - te nowe SLRy są już stalowe (ale wciąż made in las vegas)
    •  
      Bart
    • 2007-03-26 *
    # 8
    fps'y właściwie zbliżone a co do wnętrzności to wole jednak CA chociażby za stalowe łożyska. tak drewna w vfc są... ale w CA są ładniejsze, poza tym bardziej przypominające te z prawdziwego 74. Co do szyn to moim zdaniem widać wyraźnie że są w wersji "para" i "compact" natomiast w "U" niema, kto wie może dopiero wyjdzie wersja "UN"
  6. # 9
    poza tym bardziej przypominające te z prawdziwego 74
    "średnio na jeża" prawdę mówiąc. tak jak VFC ma zbyt "areodynamiczne" drewno, tak drewno CA jest zbyt kanciate (+brak wcięcia nad tym wybrzuszeniem, które jest po obu stronach w dolnej okładzinie). no i podstawowe pytanie: macałeś SLR105 Steel Version od CA? :p
    •  
      Bart
    • 2007-03-26 *
    # 10
    fakt, nie macałem żadnego z tych modeli :P ale oba oceniam w kategorii fotek, może są trochę mało miarodajne no ale póki co nikt nie kupił u nas żadnego :/. co do okładzin to w vfc jest coś na kształt czegoś podobnego do tego co jest w oryginale :P chodzi tu o to wcięcie, (wnioskuje to tylko po oględzinach fotek nigdy nie miałem prawdziwka w rękach, raz yunkera ale miał wtedy kompozyty :/, więc mogę się mylić) no i w górnej okładzinie niema tych otworów takich jak ma AKM-47. w CA niema w ogóle tych wcięć ale (moim zdaniem) przez to wygląda lepiej. ps. wszystkie swoje opinie opieram tylko o fotki obu replik i wyrażam swoje zdanie odnośnie wyglądu/estetyki obu modeli, w żadnym wypadku niechciałbym by ktoś odebrał to jako próbę stwierdzenia że któraś replika jest lepsza bądź gorsza, moim zdaniem są równe, a moje spostrzeżenia czysto porównawcze ;). [EDIT] Aha zapomniałem dodać że porównuję tylko "aks-74", jeśli chodzi o "U" to nic nie prześcignie vfc...
  7. # 11
    Zadam wam takie malutkie pytanko: Czy CA robi replikę jakiegokolwiek kałasza z rodziny 74? Mam nadzieję że uzmysłowi wam to błąd jaki popełniacie.
  8. # 12
    Nie no, płacić dwie stówy więcej za replikę amerykańskiego karabinka udającego rosyjski? I to jeszcze gorszego technicznie (w wersji asg z pewnością)? Jaja :D
  9. # 13
    Wygląd wyglądem, ale faktycznie jeśli chodzi o bebechy to bym bardziej zaufał CA niż VFC (co by nie mówić, ale mają bogatsze doświadczenie). Mam tutaj na myśli części gearbox'a, a nie np. sposób wyciągania GB, bo tutaj trudno pokonać VFC.
  10. # 14
    Jeśli chodzi o bebechy - to bym się trochę wstrzymał z ocenami... AKSU jest na rynku jakieś pół roku i z tego co wiem - jedyny problem jest z padającymi... Na temat tej serii replik z CA nie wiem nic - bo mnie nie interesują. --- Jeszcze nawiązując do tematu padających silników w VFC'ekach
    "Give the air gun a res for 5-10 minutes after firing about 500 rounds, in order to ensure long service lives of the motor and battery" Strona 14, Manual do AKS74UN VFC
    Może goście którym silniki padły, męczyli karabiny hajkapami i długimi seriami?
    •  
      Bart
    • 2007-03-27 *
    # 15
    tak jak na przykład Grabek któremu koło zębate przy osi silnika w vfc padło po samych testach? no raczej powinno wytrzymać te 1000 kulek wystrzelone w dwa tygodnie? no i w CA mamy stalowe łożyska (vfc ma plastik) łożyskowaną prowadnice sprężyny i koło zębate przy silniku ma dużo lepsze mocowanie.
  11. # 16
    tak jak na przykład Grabek któremu koło zębate przy osi silnika w vfc padło po samych testach?
    Wybacz Bart ostre słowa, ale o czym ty pieprzysz? Czy kupując na giełdzie auto z tzw. "przekręconym licznikiem" też będziesz mówił że jest złym produktem? Grab kupił nowy GB czy z allegro? (Odp. z Allegro). ---
    [..]ale faktycznie jeśli chodzi o bebechy to bym bardziej zaufał CA niż VFC (co by nie mówić, ale mają bogatsze doświadczenie).
    Tu się zgodzę, szczególnie że SLR'e o których tu jest mowa, są oparte (jak pisze kazik) na GB drugiej serii SLR105. *siada w fotelu i marzy o replikach VFC z 2008/2009 r* :D
  12. # 17
    Wczoraj byłem w ASGShopie, a ponieważ do autobusu powrotnego miałem dużo czasu (ponad godzinę), to se dokładnie obmacałem (zewnętrznie) SLR105 w wersji "steel". Wrażenia następujące (wszystkie punkty, są pisane z perspektywy właściciela AKS-74N z VFC, czyli patrzyłem na różnice - przy czym porównanie jest dosyć dokładne, bo powyżej wisiał AKS-74N i AKS-74UN ;) ): 1. Płytka optyki jest zamocowana NIŻEJ (o jakieś 5-10mm). Co może stanowić kłopot przy montażu, niektórych optyk (np. PK-A jest bardzo nisko). 2. Metalowe części są w różnych odcieniach: - Lufa zewn. jest czarna (mat). - Podstawa muszki i ten "kloc", będący m.in. podstawą szczerbinki są koloru ciemno-szarego (też mat, z całkiem ładnymi przebarwieniami na "kantach", dające wrażenie zużycia) - Kolorowi body samej repliki najbliżej do koloru ... śliwkowego! (błysk) 3. Rączka jest wykonana z marnego plastiku i ma brzydki odcień (jakiś b. jasny brąz) 4. Drewna są oczywiście złego kształtu (front-dół). Co gorsza kolba ma montaż pasa jak AKM (na dole kolby), a nie AK-74 (z jej boku). Drewno nie wygląda zbyt trwale - w sklepie już było lekko obite (co zapewne niektórzy uznają jako plus). Dodatkowo w drewienkach na rurze gazowej były wywiercone jakieś 2 małe dziurki (idealnie na samej górze), co wyglądało dosyć dziwnie. 5. Trademarki - oprócz wszystkim znanego "Made in Las Vegas, Nevada" mamy jeszcze, po lewej stronie body, mniej więcej nad magazynkiem nieco napisów (i nie mam tutaj na myśli oznaczeń umieszczonych w okolicach pokrywy), nie pamiętam ich zbyt dobrze, jedyne co mi świta w głowie to słowa "SLR" oraz "6mm". edycja: Oczywiście nie jest tragicznie, ja wymieniłem tylko wady! Replika sama w sobie nie jest zła, ale za taką cenę trudno nie zauważyć niedoróbek.