• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
    •  
      Sowa
    • 2013-01-16
    # 511
    Nie no panowie, biorąc pod uwagę mnogość rosyjskich kamo i optyki jaka jest używana w oddziałach AT w moim odczuciu pojechaliście po prostu po linii najmniejszego oporu. Samo zdjęcie jest naprawdę ok, a moja opinia wynika jedynie z tego, że po zdjęciu smersza z kolegi w środku i flag z rękawów możecie być praktycznie dowolnym SFem na świecie i troszkę brakuje klimaciora.
  1. # 512
    Autor cytatu: SowaNie no panowie, biorąc pod uwagę mnogość rosyjskich kamo i optyki jaka jest używana w oddziałach AT w moim odczuciu pojechaliście po prostu po linii najmniejszego oporu. Samo zdjęcie jest naprawdę ok, a moja opinia wynika jedynie z tego, że po zdjęciu smersza z kolegi w środku i flag z rękawów możecie być praktycznie dowolnym SFem na świecie i troszkę brakuje klimaciora.

    Spokojnie , multicam nie jest jedynym camo którym posiadamy :) Dopieścimy jeszcze co nieco nasze hełmy i szpejer coby nabrać klimatu :D
    •  
      Sowa
    • 2013-01-16
    # 513
    No to czekamy na zdjęcia :)
  2. # 514
    Hehhe Sołtys, Wiciu- "a nie mówiłem/hejciłem". :D
  3. # 515
    Autor cytatu: SowaNie no panowie, biorąc pod uwagę mnogość rosyjskich kamo i optyki jaka jest używana w oddziałach AT w moim odczuciu pojechaliście po prostu po linii najmniejszego oporu.

    No i tu się mylisz. I to dość mocno się mylisz. W tej chwili w akcjach w terenie zurbanizowanym najczęściej używane są Eotechy albo jakieś inne zachodnie wynalazki. Ruskiej optyki widuję na zdjęciach tyle co nic. Gdyby Rosjanie na kałachach nie trzymali Eotechów w dużej liczbie, sam bym tego nie założył i zrobiłbym zakupy jakiejś optyki na wschodzie. Jeżeli nie wierzysz napisz do mnie na maila, zaspamuję Ci skrzynkę Eotechami na kałasznikach i nie tylko ;) Tak samo jak w SOBRze i Alfie coraz częściej spotykane są różnorakie multicamy. Mówię o sytuacji w tej chwili, nie sprzed kilku lat. Tak się składa że akurat takie oddziały próbujemy rekonstruować. Tak jak Sołtys zaznaczył nie tylko latamy w MC, mamy też inne wschodnie ubranka, ale akurat w ten dzień mieliśmy ochotę na multiki. A z pretensjami że nie wyglądamy Rusko to nie do nas, tylko do panów zza wschodniej granicy ;)
  4. # 516
    Ale te Multicamy są przeważnie rosyjskiej produkcji
  5. # 517
    Autor cytatu: delin0mAle te Multicamy są przeważnie rosyjskiej produkcji

    SOBR Ryś i SOBR Bułat używają ACU Helikonów i jestem tego pewien.
    http://i.imgur.com/t1rTK.jpg
    http://i.imgur.com/lRQFU.jpg
    http://i.imgur.com/CKgVl.jpg
  6. # 518
    A skąd wiesz, że Helikona? Mam podgląd na ich profil na FB i nie pochwalili się jeszcze. Do tej pory wiedziałem, że czeski SWAT używa ich kompletów APECS, a ostatnio jakaś jednostka z San Marino biega w tzw. CPU:)

    Swoją drogą to nie podoba mi się, że Ruski idą w stronę wzorców zachodnich. Przerzuciłem się na szpej rosyjski, bo dosyć już mam cukierkowych ludzików lego w multicamie i z arafatkami na szyi. Rosyjski Specnaz z lat 90, połowy 2000ch naprawdę budzi respekt, w przeciwieństwie do metrohomosiów z usarmy. Niestety podobno wśród samych Rosjan sprzęt zachodni jest super i pożądany. Ja tego nie trawię, tak jak kałacha z RISami zamiast tradycyjnych okładzin przednich i z taktyczną skłądaną kolbą bleee
  7. # 519
    Soltys na Burmistrza!

    Oczywiscie racja...niestety..
    Rusy ida w optyke amerykanska,tak jak i multi im sie spodobalo chociaz maja swoje piec razy fajniejsze kama

    Niestety co raz czescie widac to na fotach z imprez,jutubach z pokazow,wywiadach itd..

    Szkoda...
  8. # 520
    Może podsumuję to w ten sposób :
    Nie ważne jak wyglądasz, jaką bronią operujesz czy co na tej broni masz, wszystko zależy od ciebie od indywidualnych potrzeb do danej sytuacji , AT są obwieszeni , normalne wojsko pozostaje normalnym wojskiem, Ważne że wypełniają swoje zadanie i robią to dobrze, a żeby robić to dobrze jeśli masz możliwość musisz dostosować swój sprzęt do własnych potrzeb , lub też radzić sobie z tym co masz.
  9. # 521
    Ja i tak dalej będe zdania, że multicam u ruskich SF to efekt wymiany bezfakturowej między dowodzącym jednostką a zaprzyjaźnionym dostawcą (czyt. łapówkarstwo/ spiskowa teoria dziejów) ;)

    Tak czy inaczej troche się dziwie, że padło akurat na multicam. Na samym zachodzie jest wiele praktyczniejszych camo. Na wschodzie zresztą też.
  10. # 522
    Autor cytatu: jawny83A skąd wiesz, że Helikona? Mam podgląd na ich profil na FB i nie pochwalili się jeszcze. Do tej pory wiedziałem, że czeski SWAT używa ich kompletów APECS, a ostatnio jakaś jednostka z San Marino biega w tzw. CPU:)

    Bo to bardzo łatwo wywnioskować ze screenów z filmu "Есть Такая Работа" którymi posłużył się Sołtys. Sami mamy styczność z Helikonowym wytworem i od razu idzie poznać co jest co.

    Autor cytatu: jawny83Swoją drogą to nie podoba mi się, że Ruski idą w stronę wzorców zachodnich. Przerzuciłem się na szpej rosyjski, bo dosyć już mam cukierkowych ludzików lego w multicamie i z arafatkami na szyi. Rosyjski Specnaz z lat 90, połowy 2000ch naprawdę budzi respekt, w przeciwieństwie do metrohomosiów z usarmy. Niestety podobno wśród samych Rosjan sprzęt zachodni jest super i pożądany. Ja tego nie trawię, tak jak kałacha z RISami zamiast tradycyjnych okładzin przednich i z taktyczną skłądaną kolbą bleee

    Co by nie patrzeć na polu walki liczy się skuteczność i wygoda a nie wygląd. Tak samo śmieszy mnie gadka, że kałach z risami jest zły. Hmmm, zapomniałeś o tym, że kałasznikow szczytem ergonomii nie jest, a wszelkie dodatki do kałacha potrafią zrobić z niego całkiem wygodną broń. No tak, ale lepiej żeby żołnierz miał ładny niż wygodny szpej.
    Spróbuj pochodzić po pomieszczeniach w szyku, z kamizelką na sobie z kałasznikiem bez tych wszystkich dodatków: zachodnich kolimatorów, risów etc. Zapewne nie byłoby tak wygodnie ;)

    Edit, Sołtys jak zwykle mnie ubiegł ;)
  11. # 523
    Nie przesadzajmy z tą amerykanizacją. Na razie w multicamie chodzi raptem Alfa i kilka SOBRów. Zachodnia optyka jest nieco szerzej stosowana, ale i tak do armii nie ma szans się przebić. Cała reszta ma na wyposażeniu czysto rosyjskie umundurowanie i oporządzenie i jeszcze baaaardzo długo tak pozostanie.

    Inszą inszością jest to, że faktycznie taka stylizacja nie jest specjalnie wymagająca, więc trochę Sowę rozumiem. Ja osobiście nie za bardzo rozumiem trendu na odtwarzanie współczesnych rosyjskich jednostek specjalnych. To są zazwyczaj oddziały ubrane albo bardzo banalnie (typu gorka + smiersz), albo nie do odróżnienia od każdej innej zachodniej jednostki (Alfa itp).
    Z drugiej strony nie widzę też sensu specjalnego czepiania się chłopaków. Jeżeli wybrali do stylizacji jednostkę która chodzi w MC - ich wybór. Bo można tego nie lubić, ale nie da się ukryć że są takie oddziały w Rosji.
  12. # 524
    Wiciu jak wyłącznie pisałem o wyglądzie i klimacie żołnierza. Nie podważam, że zabawki mają wartość. Po prostu to co mnie rajcuje w ruskim sprzęcie wychodzi powoli z użycia. Sowieci zawsze słynęli z tego, że wykorzystywali nieszablonowe środki i wyglądali inaczej niż reszta. Obowiązywała jakaś tradycja co się nosi i jak zakłada.
    Ruskich moda na jakieś tam arafatki albo maski kościotrupa nie rusza. I dobrze. Żołnierz wygląda jak żołnierz, a nie jak jakaś ciotka z odpustu.
  13. # 525
    interlude22 fotka elegancka, pasuję mi strasznie ten klmk bo część lasów mam identycznych :D
  14. # 526
    Tak dla potwierdzenia że to jest najprawdopodobniej Helikon , z tego co mi wiadomo inne firmy nie robią takich napisów na mundurach.
    http://i.imgur.com/0wHW4.png
    http://i.imgur.com/YdRYl.jpg
    http://i.imgur.com/xJ4OR.jpg
  15. # 527
    I temat się rozwija
    i dzieli ludzi na purystów i tych, którzy chcą iść z duchem czasu
    może dodawanie konkretniejszych opisów(niż wrzucanie samych fotografii) zapobiegnie rozwijaniu takich dyskusji w tym temacie( temat (nie tylko) do lansu - vol 2)
    zawsze będziemy się dzielić na rusofilów tych bardzie "RUS" i tych "r U.S." .
    Kwestia opisu.
  16. # 528
    Autor cytatu: Kamil
    Inszą inszością jest to, że faktycznie taka stylizacja nie jest specjalnie wymagająca, więc trochę Sowę rozumiem. Ja osobiście nie za bardzo rozumiem trendu na odtwarzanie współczesnych rosyjskich jednostek specjalnych. To są zazwyczaj oddziały ubrane albo bardzo banalnie (typu gorka + smiersz), albo nie do odróżnienia od każdej innej zachodniej jednostki (Alfa itp).


    Ja za to nie rozumiem stylizacji Afgańca - Lifczik + mundur Afganka :) Nie chcę nikogo urazić oczywiście :)

    Smiersz + gorka to minimum osiem stówek, a dostanie takiego Defendera - nawet repliki - sporo kosztuje. Do tego hełm, którego nawet replika nie jest tania, a ceny rozpoczynają się od 200 euro. Koszty są spore, a stylizacja wbrew pozorom, wymagająca.

    Pozdrawiam :)
  17. # 529
    Autor cytatu: delin0mJa za to nie rozumiem stylizacji Afgańca - Lifczik + mundur Afganka :)

    Taką stylizację uprawiałem gdzieś ok. roku 2007 i faktycznie nie było to bardzo wymagające. Kiedy rok później wziąłem się za rekonstrukcję (w tym właściwym tego słowa znaczeniu), to sprzętu noszonego na sobie zrobiło się duuuuużo więcej. Kiedy skończyłem z reko i wysprzedawałem graty, to miałem tego ze dwie szafy, a i tak brakowało mi jeszcze bardzo wielu rzeczy. Więc nie upraszczałbym tak sprawy ;)
    I nie przeceniałbym specjalnie roli pieniądza w tym wszystkim. Miałem sporo drogich rzeczy, ale najbardziej cieszyły te unikatowe, trudno dostępne.

    Ale imo za bardzo odjeżdżamy od tematu i wchodzimy na grząski grunt gustów.
  18. # 530
    Autor cytatu: SergeiCzęści waszych komentarzy nie rozumiem[..]

    I na tym powinieneś zakończyć.
  19. # 531
    Niepotrzebnie się rozpisałeś, bo zaznaczyłem wyraźnie że chodzi mi o wygląd, a nie funkcjonalność. To że np. kolimatory pomagają w celowaniu jest chyba poza dyskusją. Ergonomia kroju nowych mundurów podobnie. Ale (w kwestii estetyki) dokładanie takich rzeczy ruskiemu bojcowi daje komiczny efekt. Możesz mieć inne zdanie, bo to kwestia gustu co kogo rajcuje.
  20. # 532
    Sergiei...

    "czesci twojego komentarza nierozumiem"..:)))

    Sory ale to sa wypowiedzi forumowiczow forum ...nie wachajacego prochu nigdy,lub co najwyzej swad palonego silniczka ajersoftowego..

    Forum fanow,reko,pasjonatow a nie zawodowcow,pro itd..

    Nie wiem,ale mam wrazenie ze strzeliles wlasnie " na ostro" w płot:))
    Pzdr
  21. # 533
    Autor cytatu: waterSory ale to sa wypowiedzi forumowiczow forum ...nie wachajacego prochu nigdy,lub co najwyzej swad palonego silniczka ajersoftowego..

    Ależ mniemam że znaczna część forumowiczów z czegoś tam kiedyś strzelała. Obawiam się jednak, że w kontekście tej dyskusji ma to równie nikłe znaczenie co aktualna pogoda w Timbuktu. No i niespecjalnie wąchanie prochu robi na mnie wrażenie :)
  22. # 534
    Tez tak mam!

    I nie napinam tricepsuff z powodu...od lat strzelania z tego czy owego,tu i tam..;))

    Mam na mysli np. Proce,łuk,kusze,

    Luzik forum,lajtowe podejscie...moim zdaniem
  23. # 535
    Kiedyś, gdzieś czytałem (nie lejcie hejtu źródła nie przytoczę) że ruskie specnazy z dawnych lat, zawsze byli lepiej przygotowani od tych zachodnich, bo mieli przećwiczone każde możliwe opcje, jakie spotkają ich w akcji. To nie moje stwierdzenie, bo na specnazach to ja się znam jak świnia na gwiazdach. Wot, chwała specnazom, smiert terrorystom ;) Pax Pany.
  24. # 536
    Chciałem się polansować, ale... nie mam czym. U mnie od kilku lat bez zmian.
    No może gorka zmieniła kolor, kiedyś była zieleńsza.

    Załączniki:

    • lans.jpg
  25. # 537
    Ris i Magpul oryginalne?
  26. # 538
    Magpul chyba tak, ris raczej nie.
    Nie przywiązuję do tego większej wagi gdy chodzi o airsoft (a to jest "set" airsoftowy).
  27. # 539
    Zwijasz się na tym zdjęciu jakbyś się wstydził, a nie ma czego ;)
  28. # 540
    Jak mi zawiało za kołnierz to się skuliłem :)