Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 541
  Autor cytatu: delin0mAle te Multicamy są przeważnie rosyjskiej produkcji

  SOBR Ryś i SOBR Bułat używają ACU Helikonów i jestem tego pewien.
  http://i.imgur.com/t1rTK.jpg
  http://i.imgur.com/lRQFU.jpg
  http://i.imgur.com/CKgVl.jpg
 2. # 542
  A skąd wiesz, że Helikona? Mam podgląd na ich profil na FB i nie pochwalili się jeszcze. Do tej pory wiedziałem, że czeski SWAT używa ich kompletów APECS, a ostatnio jakaś jednostka z San Marino biega w tzw. CPU:)

  Swoją drogą to nie podoba mi się, że Ruski idą w stronę wzorców zachodnich. Przerzuciłem się na szpej rosyjski, bo dosyć już mam cukierkowych ludzików lego w multicamie i z arafatkami na szyi. Rosyjski Specnaz z lat 90, połowy 2000ch naprawdę budzi respekt, w przeciwieństwie do metrohomosiów z usarmy. Niestety podobno wśród samych Rosjan sprzęt zachodni jest super i pożądany. Ja tego nie trawię, tak jak kałacha z RISami zamiast tradycyjnych okładzin przednich i z taktyczną skłądaną kolbą bleee
 3. # 543
  Soltys na Burmistrza!

  Oczywiscie racja...niestety..
  Rusy ida w optyke amerykanska,tak jak i multi im sie spodobalo chociaz maja swoje piec razy fajniejsze kama

  Niestety co raz czescie widac to na fotach z imprez,jutubach z pokazow,wywiadach itd..

  Szkoda...
 4. # 544
  Może podsumuję to w ten sposób :
  Nie ważne jak wyglądasz, jaką bronią operujesz czy co na tej broni masz, wszystko zależy od ciebie od indywidualnych potrzeb do danej sytuacji , AT są obwieszeni , normalne wojsko pozostaje normalnym wojskiem, Ważne że wypełniają swoje zadanie i robią to dobrze, a żeby robić to dobrze jeśli masz możliwość musisz dostosować swój sprzęt do własnych potrzeb , lub też radzić sobie z tym co masz.
 5. # 545
  Ja i tak dalej będe zdania, że multicam u ruskich SF to efekt wymiany bezfakturowej między dowodzącym jednostką a zaprzyjaźnionym dostawcą (czyt. łapówkarstwo/ spiskowa teoria dziejów) ;)

  Tak czy inaczej troche się dziwie, że padło akurat na multicam. Na samym zachodzie jest wiele praktyczniejszych camo. Na wschodzie zresztą też.
 6. # 546
  Autor cytatu: jawny83A skąd wiesz, że Helikona? Mam podgląd na ich profil na FB i nie pochwalili się jeszcze. Do tej pory wiedziałem, że czeski SWAT używa ich kompletów APECS, a ostatnio jakaś jednostka z San Marino biega w tzw. CPU:)

  Bo to bardzo łatwo wywnioskować ze screenów z filmu "Есть Такая Работа" którymi posłużył się Sołtys. Sami mamy styczność z Helikonowym wytworem i od razu idzie poznać co jest co.

  Autor cytatu: jawny83Swoją drogą to nie podoba mi się, że Ruski idą w stronę wzorców zachodnich. Przerzuciłem się na szpej rosyjski, bo dosyć już mam cukierkowych ludzików lego w multicamie i z arafatkami na szyi. Rosyjski Specnaz z lat 90, połowy 2000ch naprawdę budzi respekt, w przeciwieństwie do metrohomosiów z usarmy. Niestety podobno wśród samych Rosjan sprzęt zachodni jest super i pożądany. Ja tego nie trawię, tak jak kałacha z RISami zamiast tradycyjnych okładzin przednich i z taktyczną skłądaną kolbą bleee

  Co by nie patrzeć na polu walki liczy się skuteczność i wygoda a nie wygląd. Tak samo śmieszy mnie gadka, że kałach z risami jest zły. Hmmm, zapomniałeś o tym, że kałasznikow szczytem ergonomii nie jest, a wszelkie dodatki do kałacha potrafią zrobić z niego całkiem wygodną broń. No tak, ale lepiej żeby żołnierz miał ładny niż wygodny szpej.
  Spróbuj pochodzić po pomieszczeniach w szyku, z kamizelką na sobie z kałasznikiem bez tych wszystkich dodatków: zachodnich kolimatorów, risów etc. Zapewne nie byłoby tak wygodnie ;)

  Edit, Sołtys jak zwykle mnie ubiegł ;)
 7. # 547
  Nie przesadzajmy z tą amerykanizacją. Na razie w multicamie chodzi raptem Alfa i kilka SOBRów. Zachodnia optyka jest nieco szerzej stosowana, ale i tak do armii nie ma szans się przebić. Cała reszta ma na wyposażeniu czysto rosyjskie umundurowanie i oporządzenie i jeszcze baaaardzo długo tak pozostanie.

  Inszą inszością jest to, że faktycznie taka stylizacja nie jest specjalnie wymagająca, więc trochę Sowę rozumiem. Ja osobiście nie za bardzo rozumiem trendu na odtwarzanie współczesnych rosyjskich jednostek specjalnych. To są zazwyczaj oddziały ubrane albo bardzo banalnie (typu gorka + smiersz), albo nie do odróżnienia od każdej innej zachodniej jednostki (Alfa itp).
  Z drugiej strony nie widzę też sensu specjalnego czepiania się chłopaków. Jeżeli wybrali do stylizacji jednostkę która chodzi w MC - ich wybór. Bo można tego nie lubić, ale nie da się ukryć że są takie oddziały w Rosji.
 8. # 548
  Wiciu jak wyłącznie pisałem o wyglądzie i klimacie żołnierza. Nie podważam, że zabawki mają wartość. Po prostu to co mnie rajcuje w ruskim sprzęcie wychodzi powoli z użycia. Sowieci zawsze słynęli z tego, że wykorzystywali nieszablonowe środki i wyglądali inaczej niż reszta. Obowiązywała jakaś tradycja co się nosi i jak zakłada.
  Ruskich moda na jakieś tam arafatki albo maski kościotrupa nie rusza. I dobrze. Żołnierz wygląda jak żołnierz, a nie jak jakaś ciotka z odpustu.
 9. # 549
  interlude22 fotka elegancka, pasuję mi strasznie ten klmk bo część lasów mam identycznych :D
 10. # 550
  Tak dla potwierdzenia że to jest najprawdopodobniej Helikon , z tego co mi wiadomo inne firmy nie robią takich napisów na mundurach.
  http://i.imgur.com/0wHW4.png
  http://i.imgur.com/YdRYl.jpg
  http://i.imgur.com/xJ4OR.jpg
 11. # 551
  I temat się rozwija
  i dzieli ludzi na purystów i tych, którzy chcą iść z duchem czasu
  może dodawanie konkretniejszych opisów(niż wrzucanie samych fotografii) zapobiegnie rozwijaniu takich dyskusji w tym temacie( temat (nie tylko) do lansu - vol 2)
  zawsze będziemy się dzielić na rusofilów tych bardzie "RUS" i tych "r U.S." .
  Kwestia opisu.
 12. # 552
  Autor cytatu: Kamil
  Inszą inszością jest to, że faktycznie taka stylizacja nie jest specjalnie wymagająca, więc trochę Sowę rozumiem. Ja osobiście nie za bardzo rozumiem trendu na odtwarzanie współczesnych rosyjskich jednostek specjalnych. To są zazwyczaj oddziały ubrane albo bardzo banalnie (typu gorka + smiersz), albo nie do odróżnienia od każdej innej zachodniej jednostki (Alfa itp).


  Ja za to nie rozumiem stylizacji Afgańca - Lifczik + mundur Afganka :) Nie chcę nikogo urazić oczywiście :)

  Smiersz + gorka to minimum osiem stówek, a dostanie takiego Defendera - nawet repliki - sporo kosztuje. Do tego hełm, którego nawet replika nie jest tania, a ceny rozpoczynają się od 200 euro. Koszty są spore, a stylizacja wbrew pozorom, wymagająca.

  Pozdrawiam :)
 13. # 553
  Autor cytatu: delin0mJa za to nie rozumiem stylizacji Afgańca - Lifczik + mundur Afganka :)

  Taką stylizację uprawiałem gdzieś ok. roku 2007 i faktycznie nie było to bardzo wymagające. Kiedy rok później wziąłem się za rekonstrukcję (w tym właściwym tego słowa znaczeniu), to sprzętu noszonego na sobie zrobiło się duuuuużo więcej. Kiedy skończyłem z reko i wysprzedawałem graty, to miałem tego ze dwie szafy, a i tak brakowało mi jeszcze bardzo wielu rzeczy. Więc nie upraszczałbym tak sprawy ;)
  I nie przeceniałbym specjalnie roli pieniądza w tym wszystkim. Miałem sporo drogich rzeczy, ale najbardziej cieszyły te unikatowe, trudno dostępne.

  Ale imo za bardzo odjeżdżamy od tematu i wchodzimy na grząski grunt gustów.
 14. # 554
  Części waszych komentarzy nie rozumiem a inne po prostu wprawiają mnie w osłupienie i śmiech... Panowie, stylizacja i rekonstrukcja a wy pitolicie jak znawcy real life z wieloletnim doświadczeniem bojowym. Spytaj weterana z Afghanu czy jak by miał możliwość opatrywać kumpli co właśnie dostali w plery dawkę z automatu obecnie stosowanym wyposażeniem medycznym czy oldskulowym żgutem, IPP i zawartością AI, to co by wybrał?

  Nazywacie się purystami, a byście wyszli ze swoich salonów fotograficznych i z wielka starannością pobudowanych blokpostów na zlotach, ruszyli zady sprzed komputerów i książek, które wertujecie w poszukiwaniu materiałów do reko i poszli w teren pobiegać i na strzelnicę poniuchać prochu... ot moje zdanie.

  Autor cytatu: jawny83A skąd wiesz, że Helikona? Mam podgląd na ich profil na FB i nie pochwalili się jeszcze.


  To ma cokolwiek znaczyć? Banko del Vaticano z tego co wiem też nie pochwaliło się na swoim FB, że sprzedało Argentynie francuskie pociski Exocet, które Ci potem wykorzystali przeciwko Brytom na Falklandach ;) Sam wysyłam do Ruskich towaru za minimum 1000 zika miesięcznie a ja jestem przecież pryszcz w porównaniu z organizacjami co zajmują się tym na całego. Helikon ma 5 oficjalnych przedstawicielstw w Rosji pod postacią innych firm, 3 na Ukrainie i na Inflantach jeszcze ze dwa. Chcesz to odkopię listę tych firm bo pośredniczyłem osobiście w otwarciu 5ego przedstawicielstwa.

  Autor cytatu: jawny83Rosyjski Specnaz z lat 90, połowy 2000ch naprawdę budzi respekt, w przeciwieństwie do metrohomosiów z usarmy. Niestety podobno wśród samych Rosjan sprzęt zachodni jest super i pożądany. Ja tego nie trawię, tak jak kałacha z RISami zamiast tradycyjnych okładzin przednich i z taktyczną skłądaną kolbą bleee


  Zapytaj może żołnierza co nadstawia d*** za 1500 zł w przeliczeniu i ma na utrzymaniu rodzinę czy woli mieć na wyposażeniu, oldskulowy żgut i torebkę proszku koagulacyjnego czy porządną stazę i combat gauze? No comment...

  Sprzęt na zachodzie jest w wielu aspektach lepiej opracowany i wykonany niż u ruskich. Problem polega na systemie szkolenia. Jeżeli dajesz gościowi komputer, który za niego wszystko od początku wykona to ile ten jegomość się nauczy? null... pierwsza sytuacja, na którą nie ma procedury i jegomość zalicza bluescreena.

  Uczyć trzeba od absolutnego zero z najbardziej prymitywnym wyposażeniem i dopiero gdy faktyczne techniczne ograniczenia sprzętowe wpływają na brak możliwości dalszego rozwoju wtedy i tylko wtedy zmieniamy sprzęt na bardziej zaawansowany.

  Wyobrażasz sobie co te specnazy z 90tych nauczeni jak śrubokrętem roz*** czołg byliby w stanie zrobić przy użyciu współczesnego sprzętu?

  Oczywiście na każdą naprawdę rewolucyjną i przydatną nowość przypada 1000 jak nie więcej przykładów totalnego G, wymyślonego przez bęcwałów z zerowym pojęciem o rzeczy żeby tylko zabłysnąć i zarobić trochę kapusty. Ale jeżeli rzecz naprawdę znajduje zastosowanie w poprawieniu możliwości powrotu przeciętnego Wani do domu i rodziny to na pewno nie będzie on pitolił, że nie bo on jest purystą i te nowinki nie są oldskul.
 15. # 555
  Autor cytatu: SergeiCzęści waszych komentarzy nie rozumiem[..]

  I na tym powinieneś zakończyć.
 16. # 556
  Niepotrzebnie się rozpisałeś, bo zaznaczyłem wyraźnie że chodzi mi o wygląd, a nie funkcjonalność. To że np. kolimatory pomagają w celowaniu jest chyba poza dyskusją. Ergonomia kroju nowych mundurów podobnie. Ale (w kwestii estetyki) dokładanie takich rzeczy ruskiemu bojcowi daje komiczny efekt. Możesz mieć inne zdanie, bo to kwestia gustu co kogo rajcuje.
 17. # 557
  Sergiei...

  "czesci twojego komentarza nierozumiem"..:)))

  Sory ale to sa wypowiedzi forumowiczow forum ...nie wachajacego prochu nigdy,lub co najwyzej swad palonego silniczka ajersoftowego..

  Forum fanow,reko,pasjonatow a nie zawodowcow,pro itd..

  Nie wiem,ale mam wrazenie ze strzeliles wlasnie " na ostro" w płot:))
  Pzdr
 18. # 558
  Autor cytatu: waterSory ale to sa wypowiedzi forumowiczow forum ...nie wachajacego prochu nigdy,lub co najwyzej swad palonego silniczka ajersoftowego..

  Ależ mniemam że znaczna część forumowiczów z czegoś tam kiedyś strzelała. Obawiam się jednak, że w kontekście tej dyskusji ma to równie nikłe znaczenie co aktualna pogoda w Timbuktu. No i niespecjalnie wąchanie prochu robi na mnie wrażenie :)
 19. # 559
  Tez tak mam!

  I nie napinam tricepsuff z powodu...od lat strzelania z tego czy owego,tu i tam..;))

  Mam na mysli np. Proce,łuk,kusze,

  Luzik forum,lajtowe podejscie...moim zdaniem
 20. # 560
  Kiedyś, gdzieś czytałem (nie lejcie hejtu źródła nie przytoczę) że ruskie specnazy z dawnych lat, zawsze byli lepiej przygotowani od tych zachodnich, bo mieli przećwiczone każde możliwe opcje, jakie spotkają ich w akcji. To nie moje stwierdzenie, bo na specnazach to ja się znam jak świnia na gwiazdach. Wot, chwała specnazom, smiert terrorystom ;) Pax Pany.
 21. # 561
  Chciałem się polansować, ale... nie mam czym. U mnie od kilku lat bez zmian.
  No może gorka zmieniła kolor, kiedyś była zieleńsza.

  Załączniki:

  • lans.jpg
 22. # 562
  Ris i Magpul oryginalne?
 23. # 563
  Magpul chyba tak, ris raczej nie.
  Nie przywiązuję do tego większej wagi gdy chodzi o airsoft (a to jest "set" airsoftowy).
 24. # 564
  Zwijasz się na tym zdjęciu jakbyś się wstydził, a nie ma czego ;)
 25. # 565
  Jak mi zawiało za kołnierz to się skuliłem :)
 26. # 566
  Pewnie zrobię sobie obciach, ale... co na zdjęciu jest "Magpulem"?
 27. # 567
  Chwyt AFG na łożu
 28. # 568
  Bardzo fajne foto.

  Magpulem jest chwyt (AFG). Ale co to za szyny to jestem ciekaw.
 29. # 569
  Aaaa, dopiero zauważyłem tam chwyt, dzięki :)
 30. # 570
  Szyny to dolne łoże od systemu szyn X-47 ;)