• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1081
    Co wy na to

    Załączniki:

    • dsc_5434-1.jpg
    •  
      Igur
    • 2014-06-04
    # 1082
    Jak dla mnie typowo asgejowo, ale jak kto woli :D
  2. # 1083
    @up niestety popieram
  3. Kolejny etap

    Załączniki:

    • bs1.jpg
    •  
      Igur
    • 2014-06-15
    # 1085
    No no no,otliczno!.... ile sobie życzysz za wykonanie takiego cuda?
  4. Na razie to jest aluminiowy prototyp (i jeszcze nie w całości) Będa w nim zmiany i dopiero praca w stali. A w niej pracuje się trudniej niż w aluminium, stąd nie wiem ile roboczogodzin zajmie wykonanie finalnej wersji. A roboczogodzina to podstawowy składnik kosztów. Niestety panowie fachowcy biorą więcej niż roznosiciele ulotek :-)

    Zastanawiam się ile to będzie ważyło jako stalowe? Już w aluminum ma swoją masę. Nabój madbulla, którym strzela - jest fantstyczny.
  5. # 1087
    Odmalowany stary VFC AKS-74N z (prawdziwym) Eotechem. Celownik potraktowałem już lekko zmywaczem, żeby go przyciemnić, bo był nieco zbyt jasny jak na mój gust.

    Załączniki:

    • aks-74n_eotech.jpg
    •  
      Maza
    • 2014-06-17 *
    # 1088
    Zajefajny, wycior masz od ostrego? OO widzę szczerbinka od AKMSB :)
  6. # 1089
    Wycior z repliki, ale nie malowałem, bo nie ma sensu (zaraz się zetrze). A szczerbinka od RPK-74, bo oryginalną zgubiłem ;)
  7. # 1090
    Witam,

    (Nie wiem czy to odpowiedni dział w razie czego prosze o przeniesienie)

    Mam pytanie:
    Czy orginal pk-01v pasuje do replik airsoft(konkretnie e&l)?

    Pytam z racji montażu nad deklem "low profile" bo jak wiadomo repliki różnią sie wymiarami od orginału...

    Pozdrawiam
  8. # 1091
    Powinien pasować bez problemu, repliki AK są tej samej wysokości co oryginał. Tylko wyregulowanie montażu może być konieczne (zatrzasku).
  9. # 1092
    Akurat repliki vfc/boyi mają pokrywę wyżej o ok. 1-1,5mm niż oryginał, nie wiem jak w lct(/e&l), ale nie powinno to przeszkadzać.
    •  
      Witq
    • 2014-06-23 *
    # 1093
    Ma ktoś z Kolegów doświadczenie w malowaniu drewna w replikach?
    Pytanie brzmi jak uzyskać kolor sklejkowych/drewnianych okładek widoczny tu:

    http://www.xn----dtbq3acgn8a.xn--p1ai/publ/obzor_aksu_rk_01ws_ot_d_boys92kalash/1-1-0-9
    http://www.ebairsoft.com/images/big/DBoys%20K-17%20Wood%20Handguard%20for%20AK74U.jpg

    Wiem że można użyć szelaku, tylko jaki kolor/odcień? Widziałem że jest kilka do wyboru.
  10. # 1094
    Czy do ak 105 da sie przyczepic granatnik?
  11. # 1095
    Z marszu się nie da, lufa jest minimalnie zbyt krótka i koniec granatnika haczy o tłumik płomienia.

    Generalnie się da, ale wymaga trochę piłowania granatnika. W rzeczywistości nie montuje się granatników na ostrych, skracanych AK.

    http://i1093.photobucket.com/albums/i427/daibangden_T80UM/ak-104gp-30.jpg

    Widziałem obrazki ze 3 replik z gp30, dawno temu była hiszpańsko-języczna stronka z instrukcją, teraz niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć.
  12. # 1096
    Więc tak co do sklejek :)
    Polecam dobrze zabejcować grubym pędzlem (najlepiej na ciemno) i zalakierować porządnie (dodatkowo ściemni) i powinno być git (choć taka 100% sklejka to nie będzie niestety...)

    co do granatnika do 105,
    gp-30 czy gp-25 na 100% nie zaczepisz, ale na ris m203 może ;) choć pewnie nie oto chodzi, ogólnie popatrz po zdjęciach (żydzi montowali do AKMsy m203 ale to zupelnie inny rodzaj montażu i pewnie chodzi Ci o wojska FR a nie o bananowe ;) )
    Pozdrawiam
    •  
      Maza
    • 2014-07-21 *
    # 1097
    Jak obiecałem, trochę mojego skromnego lansu...
    http://i57.tinypic.com/11w4xat.jpg
    Yunker-3 Iżmasz... W skrócie wszystko zrobione w Iżewsku jako AK-74M o innym napędzie do szkolenia rekrutów. Front na bulbulatorach, wszystko co można chcieć, każdy szczegół jest odwzorowany. Będzie z tego AEG, stylizacja na najzwyklejszego, najbardziej ordynarnego AK-74M, bez bajerów. (na zdjęciu jeszcze poprawna pokrywa LCT)

    http://i58.tinypic.com/2cgc13s.jpg
    No i mój AKS-74M od E&La... Założyłem na niego graty co miałem pod ręką. Dotrze zawieszenie i malowanie całości.
    Na zdjęciu prawie wszystkie risy są puste, na kałaszu lądują zwykle EOT XPS i Latarka Surefire (orginał)
    Tą replikę będę modyfikował pod AK-74M operatorów SSO.
  13. # 1098
    Zamiast tego ,,korka od butelki'' trzeba było wrzucić DTK-3 na przód :)
    •  
      Maza
    • 2014-07-21 *
    # 1099
    Nie widziałem akcesoriów Zenita u SSO (no może raz i nie DTK-3). Poza tym, wszyscy zakładają te zenity...
    •  
      Igur
    • 2014-07-21
    # 1100
    Jak chcesz przerobić junkera na aega? Też myślałem nad takim wyjściem. Lufe rozwiercić - ok, ale co z komorą zamkową, chyba jest węższa.
  14. # 1101
    Maza - zapowiada się fajnie. Ale przyczepiłbym się, że na razie jeszcze tak dużo Zenitco nie widać na replikach, ale to się pewnie za jakiś czas zmieni, jak wyjda repliki ich akcesoriów produkcji E&L.

    PS. Od razu przeniosłem też posty do tematu o tuningu, bo już się zaczyna dyskusja ;)
  15. # 1102
    Ja tam purystą nie jestem, a bardzo mnie się widzą Maza :)
    •  
      Maza
    • 2014-07-24
    # 1103
    Dzięki Panowie :)

    Malowanie na SSO kałachu będzie takie:

    http://s11.postimg.org/edvpxftpf/a93e37de_b639_38a2_bee2_657d670648c9.jpg
  16. # 1104
    Maza - w ogóle zauważyłem, że na E&Lu masz montaż na latarkę na lufie. Ja ze swojej strony mogę polecić nieco inne rozwiązanie. Latarka jest po prawej stronie chwytu (na lekko skośnym montażu) - dzięki temu trzymając chwyt mogę latarkę wcisnąć kciukiem.
    Problem z takim układem jest taki, że zmieniając ramie na lewe pozbawiamy się tym samym światła pod kciukiem. No i świeci nieco "z boku".

    Załączniki:

    • latarka-ak.jpg
  17. # 1105
    Mój 74M VFC, którego już pokazywałem tutaj parę razy, ale znowu z inną optyką (przetestować trzeba!):
    - chwyt przedni TDI
    - stubby grip G&P
    (obie rzeczy jak u Mazy, ale bez nakładki rury gazowej)
    - replika urządzenia wylotowego od Sopla
    - chwyt pistoletowy "taktyczny" CYMA (wygodny jest, i tani, i ładniejszy niż mój stary)
    - tani montaż boczny zakręcany na imbusy (nie mam zdjęcia, ale pewnie wiecie, o który chodzi)
    - Eotech + Magnifier Aimpointa

    W dalszych planach chciałbym go przemalować na większy błysk (ten grafit VFC dalej mnie razi w oczy), jednak wymienić akcesoria na Zenitowe i zrobić z niego 103 (jak będę miał odpowiednią ilość przerobionych magazynków 7.62).

    Załączniki:

    • optyka.jpg
  18. # 1106
    Może zanim przemalujesz spróbuj zrobić myk z watą stalową. Ale wyjmij wcześniej bebechy, silnik będzie zebirał resztki, a nóż się jeszcze coś du lufy dostanie. A tak to delikatne masaże, wychodzi znacznie mniej chamsko niż drobnoziarnisty papier ścierny, skoro lakier do wymiany to może warto wcześniej spróbować.
    Otwieranie gęby przy celowaniu, straszny nałóg :)
  19. # 1107
    Ale wata co najwyżej rozjaśni części, a mi przecież zależy na tym, by całość pociemnić. Więc nie jestem pewien jaki miało by to sens. No w sumie sens widzę jedynie taki, że jak będzie farba schodzić (a będzie), to pod spodem będzie jaśniejszy metal, a nie grafit :)
  20. # 1108
    Głównie chodzi o to, że farba będzie bardziej wyślizgana, gładka. Ale taka powierzchnia inaczej rozprasza światło niż chropowata więc faktycznie może troszkę rozjaśnić. Twój wybór, skoro i tak ma lecieć na malowanko to można wcześniej przetestować taką opcję.
  21. # 1109
    Poszukuję jakiegoś fajnego patentu albo adaptera/przejściówki do montażu kolby M4 w miejsce gniazda na kolbę składaną na bok (RK-05). Pomysły, sugestie, propozycje?
  22. # 1110
    Widziałem ostatnio gościa na strzelance, który zrobił taką przeróbkę w najbardziej estetyczny z możliwych sposobów. Fragment kolby od AK74M (ten z zawiasem) opiłowywał pilnikiem do cylindrycznego kształtu, który dopasowany miał wejść w prowadnicę od M4. Potem ten fragment nawiercił, nagwintował i przepuścił śrubę od prowadnicy, która działa teraz tak jak w serii M4. Prowadnicę można odkręcić i w razie awarii wymienić na inną :)