Niezalogowany (Zaloguj się)
  • Kategorie

Подобные

Podobne

• Konkurs

• rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

• Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

1. # 1111
    Zamiast tego ,,korka od butelki'' trzeba było wrzucić DTK-3 na przód :)
    •  
      Maza
    • 2014-07-21 *
    # 1112
    Nie widziałem akcesoriów Zenita u SSO (no może raz i nie DTK-3). Poza tym, wszyscy zakładają te zenity...
    •  
      Igur
    • 2014-07-21
    # 1113
    Jak chcesz przerobić junkera na aega? Też myślałem nad takim wyjściem. Lufe rozwiercić - ok, ale co z komorą zamkową, chyba jest węższa.
  2. # 1114
    Maza - zapowiada się fajnie. Ale przyczepiłbym się, że na razie jeszcze tak dużo Zenitco nie widać na replikach, ale to się pewnie za jakiś czas zmieni, jak wyjda repliki ich akcesoriów produkcji E&L.

PS. Od razu przeniosłem też posty do tematu o tuningu, bo już się zaczyna dyskusja ;)
  3. # 1115
    Ja tam purystą nie jestem, a bardzo mnie się widzą Maza :)
    •  
      Maza
    • 2014-07-24
    # 1116
    Dzięki Panowie :)

Malowanie na SSO kałachu będzie takie:

http://s11.postimg.org/edvpxftpf/a93e37de_b639_38a2_bee2_657d670648c9.jpg
  4. # 1117
    Maza - w ogóle zauważyłem, że na E&Lu masz montaż na latarkę na lufie. Ja ze swojej strony mogę polecić nieco inne rozwiązanie. Latarka jest po prawej stronie chwytu (na lekko skośnym montażu) - dzięki temu trzymając chwyt mogę latarkę wcisnąć kciukiem.
    Problem z takim układem jest taki, że zmieniając ramie na lewe pozbawiamy się tym samym światła pod kciukiem. No i świeci nieco "z boku".

Załączniki:

• latarka-ak.jpg
  5. # 1118
    Mój 74M VFC, którego już pokazywałem tutaj parę razy, ale znowu z inną optyką (przetestować trzeba!):
    - chwyt przedni TDI
    - stubby grip G&P
    (obie rzeczy jak u Mazy, ale bez nakładki rury gazowej)
    - replika urządzenia wylotowego od Sopla
    - chwyt pistoletowy "taktyczny" CYMA (wygodny jest, i tani, i ładniejszy niż mój stary)
    - tani montaż boczny zakręcany na imbusy (nie mam zdjęcia, ale pewnie wiecie, o który chodzi)
    - Eotech + Magnifier Aimpointa

W dalszych planach chciałbym go przemalować na większy błysk (ten grafit VFC dalej mnie razi w oczy), jednak wymienić akcesoria na Zenitowe i zrobić z niego 103 (jak będę miał odpowiednią ilość przerobionych magazynków 7.62).

Załączniki:

• optyka.jpg
  6. # 1119
    Może zanim przemalujesz spróbuj zrobić myk z watą stalową. Ale wyjmij wcześniej bebechy, silnik będzie zebirał resztki, a nóż się jeszcze coś du lufy dostanie. A tak to delikatne masaże, wychodzi znacznie mniej chamsko niż drobnoziarnisty papier ścierny, skoro lakier do wymiany to może warto wcześniej spróbować.
    Otwieranie gęby przy celowaniu, straszny nałóg :)
  7. # 1120
    Ale wata co najwyżej rozjaśni części, a mi przecież zależy na tym, by całość pociemnić. Więc nie jestem pewien jaki miało by to sens. No w sumie sens widzę jedynie taki, że jak będzie farba schodzić (a będzie), to pod spodem będzie jaśniejszy metal, a nie grafit :)
  8. # 1121
    Głównie chodzi o to, że farba będzie bardziej wyślizgana, gładka. Ale taka powierzchnia inaczej rozprasza światło niż chropowata więc faktycznie może troszkę rozjaśnić. Twój wybór, skoro i tak ma lecieć na malowanko to można wcześniej przetestować taką opcję.
  9. # 1122
    Poszukuję jakiegoś fajnego patentu albo adaptera/przejściówki do montażu kolby M4 w miejsce gniazda na kolbę składaną na bok (RK-05). Pomysły, sugestie, propozycje?
  10. # 1123
    Widziałem ostatnio gościa na strzelance, który zrobił taką przeróbkę w najbardziej estetyczny z możliwych sposobów. Fragment kolby od AK74M (ten z zawiasem) opiłowywał pilnikiem do cylindrycznego kształtu, który dopasowany miał wejść w prowadnicę od M4. Potem ten fragment nawiercił, nagwintował i przepuścił śrubę od prowadnicy, która działa teraz tak jak w serii M4. Prowadnicę można odkręcić i w razie awarii wymienić na inną :)
  11. # 1124
    Jesteś w stanie przedstawić mi to na rysunku w paint'cie? Mniej więcej sobie wyobraziłem jak to wygląda na podstawie opisu, ale... nie wiem czy dobrze myślę ^^
    •  
      Igur
    • 2014-07-30
    # 1125
    Deli- pomysł koleś miał wyśmienity.
    Arafat- SRVV robi takie cuda, jedyny minus to cena.... http://www.srvv.org/en/catalog/1657/48953/
  12. # 1126
    Jest jeszcze jedna opcja:
    Kupujemy kolbę kompozytową (koniecznie Boyi/PJ)
    Odkręcamy rzeczony zawias kolby
    Wiercimy dziurę/gwintujemy tak, żeby pasowała śruba od prowadnicy eMkowej
    piłujemy dookoła pod prowadnicę, którą posiadamy
    Tniemy na długość śrubę i przykręcamy do zawiasu (pomoc w projekcie thanks to Sokół z Rosomaków)

Daj znać na maila z profilu, mam takie cudo (możliwe, że do puszczenia w świat).

Udało mi się nawet do tego zamontować uchwyt ASAP magpulla - teraz zawieszenie 1 punktowe to bajka :)

EDIT:
    CAA Tactical też takie robi, tylko liczą znowu sporo :(
    http://www.caa-il.com/viewProduct.asp?ID=319&catID=32
  13. # 1127
    Objechałem całe miasto w poszukiwaniu wystarczająco długiego śrubokrętu, żeby sięgnąć do zawiasu kolby... w kolbie -.-'
    I nic...
  14. # 1128
    Może się uda wrzucić tutaj, dla potomności?

Załączniki:

• img_3364.jpg
    • img_3368.jpg
    • img_3363.jpg
    • img_3365.jpg
    • img_3366.jpg
    • img_3367.jpg
  15. # 1129
    W moim poście o adapterze pisałem właśnie o takim rozwiązaniu jakie zastosował Kakaroth (świetna robota!) :)
  16. # 1130
    Poproszę w takim razie jeszcze o dwie fotki - całość na replice, oraz wszystkie elementy rozmontowane :)
  17. # 1131
    ASAP jest zamontowany na (prawie) stałe, więc nie będę go zdejmował. Musiałem posiłkować się nieco "metal putty" żeby nie kręcił się dookoła oszlifowanego adaptera, przy okazji poprawiłem kąt nachylenia kolby o kilka stopni. Nie cierpię jak kolba jest pod ostrym kątem względem komory zamkowej (jak w ak47), bardziej mi odpowiada proste rozwiązanie jak w ak74s.

jedyne na co się da rozłożyć w związku z tym:
    adapter jak powyżej
    prowadnica kolby (bez zmian)
    śruba

i to tyle :) więcej części nie ma, przepraszam :)

W załączniku jak wygląda zamontowane.

Załączniki:

• img_3369.jpg
    • img_3370.jpg
    • img_3371.jpg
  18. # 1132
    Do nie kręcenia się w około daje dwa piny przez zawias w kolbę a dokładnie w pierścień i daje radę.
    A jak sie nie podoba adapter zrób od podstaw sam w Alu świetnie idzie sie pobawić ;)

Załączniki:

• dsc00884.jpg
    •  
      Maza
    • 2014-08-01 *
    # 1133
    MG, Kazik montowaliście ten chwyt u siebie?
    http://www.taiwangun.com/chwyt-pistoletowy-do-ak-p-j-2?from=listing&campaign-id=20
    bo widze lekko się różni od zwykłego w systemie vfc.
  19. # 1134
    Możesz mieć problem z tymi wystającymi elementami ale poza tym raczej nie widzę przeciwwskazań.
  20. # 1135
    Mój jest nieco inny (ma inne te wystające elementy, o których wspomniał MG) - zamawiałem go z ebay'a.
  21. # 1136
    A to idzie nożem dociąć.
  22. # 1137
    Jeżeli jest to ten chwyt co tutaj http://www.taiwangun.com/cm-028a-tactical?from=listing&campaign-id=19 (a patrząc na producenta - CM jestem przekonany w 90% że ten sam), to prawdopodobnie wywalisz pieniądze w błoto. To jest chwyt dla komory zamkowej typu AK - z charakterystycznym "kołnierzem" przy chwycie. Dla VFC i pochodnych będzie za krótki.
  23. # 1138
    A to nie jest czasem chwyt taki jak tu?
    http://www.softairmegastore.de/WebRoot/Store4/Shops/61367241/4DB1/96B0/9699/E577/B683/C0A8/28BE/335A/CM028b10.jpg

Bo ten ze zdjęcia jest ciut inny
    Edit:
    Zachar mnie uprzedził :)
    •  
      Maza
    • 2014-08-01
    # 1139
    Kiedyś taki chwyt przerobiłem z CM.039 i wszedł, ale się mocno gibał. Myślałem, że macie to samo i go lepiej przypasowaliście.
  24. # 1140
    Ja kupilem poniższy chwyt - pasował bez żadnego przerabiania (i "wypustki" wyglądają tak jak na zdjęciu z aukcji):
    http://www.ebay.co.uk/itm/200804254448?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649