• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1171
    Czyli chodzi ci o tą kolbę, czy coś poza nią?

    Kolba do CM048 na pewno nie przypasuje, bo twój model ma kolbę stałą, a ta na zdjęciu jest składana (konieczna byłaby wymiana korpusu). Na pocieszenie dodam, że obecnie (na razie!) nie ma replik tej kolby, a oryginalna kosztuje nieco grosza (13 tyś. rubli).
  2. Autor cytatu: CznadelMasz zamiar wypuścić kilka sztuk w obieg ?:) Bo z tego co pamiętam to chwaliłeś się bakelitami od "ciszy" ?


    Zasadniczo robia sie 3 + jedna szt z aluminium prototypowa. Niestety fachowcy sie cenią i nie stac mnie na więcej.
  3. # 1173
    Autor cytatu: kazikCzyli chodzi ci o tą kolbę, czy coś poza nią?

    Kolba do CM048 na pewno nie przypasuje, bo twój model ma kolbę stałą, a ta na zdjęciu jest składana (konieczna byłaby wymiana korpusu). Na pocieszenie dodam, że obecnie (na razie!) nie ma replik tej kolby, a oryginalna kosztuje nieco grosza (13 tyś. rubli).
    Kazik nie koniecznie musi być ta lecz może być taka z cm 040 po prostu nie z drewna :) chwyt przedni też chciałbym zmienić na inny.
    Czy lepiej opłacało by się pomalować? :x
  4. # 1174
    A co nie tak z drewnem?

    Ewentualnie zainwestuj w dremel i "ostre" drewno...
  5. # 1175
    Z montażem na stałą kolbę możesz:
    - przerobić kolbę od ostrego (plastik lub drewno)
    - zamontować adapter na kolby do AR-15 ("buffer tube")
    I w sumie tutaj opcje się kończą. Przy czym w każdym przypadku będziesz pewnie musiał nieco pokombinować z baterią (bo żadna nie pomieści baterii typu "large", a 2650 mAh brzmi jak "large").
    Malowanie bym raczej nie polecał.
  6. # 1176
    Co do mojego granatnika to tak to wygląda. Siedzi bardzo ciasno więc nie wiem o co chodzi...
    Montował ktoś gp od boja do vfc?

    Załączniki:

    • image4.jpg
  7. # 1177
    Autor cytatu: HooliganA co nie tak z drewnem?

    Ewentualnie zainwestuj w dremel i "ostre" drewno...


    Ogólnie chciałem zmienić wygląd,ale wstrzymam sie jeszcze także dzieki za wszystkie odpowiedzi chłopaki :)
    •  
      ADi
    • 2014-09-08
    # 1178
    Autor cytatu: HelgrindCo do mojego granatnika to tak to wygląda. Siedzi bardzo ciasno więc nie wiem o co chodzi...
    Montował ktoś gp od boja do vfc?

    Może to tylko złudzenie optyczne. Spróbuj wsadzić podkładkę miedzy chwyt a szyny.
  8. # 1179
    Mała dostawa części Zenitco właśnie do mnie dotarła:
    http://instagram.com/p/ssVbdWS9MQ/

    I po paru minutach:
    http://instagram.com/p/ssa9yHS9FJ/

    Po eksperymentach z malowaniem mojego AKS-74 znalazłem zadowalającą farbę i lakier i będę 74M malował, żeby pozbyć się tego znienawidzonego (przeze mnie) grafitowego odcienia, który dobrze widać na zdjęciu.
    •  
      Maza
    • 2014-09-08
    # 1180
    Kazik jeśli mogę coś zasugerować...

    Atrapy bulbulatorów? Fajny bajer i do tego charakterystyczny dla serii AK-74M i AK-100 obok gładkiej pokrywy z daszkiem, rygla i plastikowej kolby.
  9. # 1181
    Bulbulatory mi się marzą, ale nie wierzę w swoje umiejętności manualne w tej kwestii. Nie mam niestety wiertarki na stojaku (lub stojaka do wiertarki), ani nawet imadła.

    Co gorsza plan jest zrobienia z tego AK-103, a u Kardena w "arsenale" jest AK-103, który zamiast bulbulatorów ma kołki. Myślałem też o grawerze na lewej stronie komory zamkowej. Ale na razie sobie odpuściłem, bo nawet jak znajdę kogoś, kto to zrobi (i nie będzie sie bał repliki), to będę miał później kłopot jak mi się 103 odwidzi i będę chciał wrócić do 74M.

    edycja: Kolbę też bym chciał wymienić na ostrą, ale to też na później.

    Załączniki:

    • ak103.jpg
    • ak-103-2.jpg
  10. # 1182
    Skoro już zahaczyliśmy temat plastikowych kolb składanych.
    W większości ak-10x montowane są te z logiem iżewska i otworem na pasek amortyzatora GP.
    Z tego co się kiedyś doszukałem większość AK74M jaka "służy" została zamówiona do końca lat '90, a dopiero pod sam koniec do matrycy kolby dołożyli logo, nie wspominając już o dodatkowym otworze.

    Nie raz widziałem jednak w rękach armijnych AK74M (patrząc na kal. przez magazynek) z ostatnią wersją kolby, jednak bez żadnego zdjęcia z bliska.
    Dysponuje ktoś takimi? Chodzi mi głównie o ukazanie takiego detalu jak bicia obsady lufy (który rocznik, system "bicia"). I czemu w ogóle do uja niektóre (jak ten wyżej) akacze Kardena nie mają własnego nr seryjnego?
    •  
      Maza
    • 2014-09-08 *
    # 1183
    Kazik,
    na zdjęciu Kardena to AK-103 ma nawet ten dodatkowy nit jak VFC. BTW, czy ten kardenowy AK nie ma polskiego maga?

    Hubert,
    zacznijmy od tego, że spora część 74M w WDW to AKS-74M, z tego co ostatnio zauważyłem i przeczytałem na ruskich forach. AKSy z założonymi kolbami, plastikami, czasami ze zmienionymi tłumikami i pokrywami od eMek.

    W załączniku dałem w ogóle fajny przypadek. Nowa kolba w AKS-74.

    Załączniki:

    • 621d8836b917.jpg
  11. # 1184
    Wymianę kolby właśnie planuję na nowszą, ostatnio nawet była w komisie, ale za długo zwlekałem.

    Brak numerów seryjnych u Kardena często wydaje mi się wynika z jego ocenzurowania. Co prawda tutaj "pikseli nie widzę" i nie mam pewności jak jest w tym konkretnym przypadku.
  12. # 1185
    Maciek, no ale to tylko kolejne zdjęcie na którym widać, ale za mało. Chociaż rygiel niby starego typu i brak bulbu. Z tłumikami to o tyle problem/nie problem bo wymieniasz w kilka sekund.
    Emka wygląda na równomiernie dotartą (farba), POZA TYM kolba w aks74 działa na pinie 4,5mm a w emce na 5,5mm, także wygląda to na "grubszy" remont, bo nie wiem czy obsada jest wytrzymałościowo przygotowana na rozwiercenie otworu.
    Także ponawiam prośbę, jakby ktoś miał w lepszej rozdzielczosci (proporcjonalnie jakości) byłbym wdzięczny :)

    Edit: No o takiego mi chodzi... bank jest to fabryczna emka bo widać wcięcie w suwadle
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/1002974_267801780025512_1403342677_n.jpg?oh=c95202124fdaa529fe379db3c9fcfc29&oe=5489C592&__gda__=1418818881_ba6d833bf8b77d3a7b9b9d5784528d24
  13. # 1186
    Koledzy,jaki dwójnóg byście polecili do cm 048 ?
    Chce zrobić parasnajperkę i brakuje mi tylko tej nóżki oraz lunety tak do 150 zł. :)
  14. # 1187
    Szukasz obojętnie jakiego dwójnogu czy coś bardziej klimatycznego?
    Jak obojętnie jakiego, to kup najprostszy od tantala. Tani jest i jak stwierdzisz, że w asg nieprzydatny to przynajmniej nie wywalisz dużo kasy w błoto.
    A jak chcesz coś bardziej klimatycznego to pozostaje dwójnóg od AKMŁ, czyli AKM z szyną i celownikiem NSP. Problem w tym, że z czasem sam przyznasz, że jest nieprzydatny, że niepotrzebnie go kupiłeś, a kosztuje więcej od tantalowego :)

    Prawda jest taka, że nawet na SWD który jest pełnoprawnym karabinem wyborowym, dwójnogi są rzadkością, więc na takim zmodyfikowanym AK-74 dwójnóg to trochę przerost formy nad treścią.

    http://www.youtube.com/watch?v=KyhDvVQRfmA Tu masz od 3:25 AKS-74 zrobiony jako karabinek "wyborowy". Może się na nim wzoruj? Moim zdaniem ten AKS jest dość ciekawy.
  15. # 1188
    Najbardziej praktyczny byłby chyba chwyt RIS + Gripod
    •  
      Maza
    • 2014-09-13 *
    # 1189
    Hubson, właśnie przeszukałem przez Ciebie całą krymotekę na moim kompie. Co znajdowałem to były AKS-74M z tymi kolbami, ani jednego AK-74M nie znalazłem.
    Ja mam taką teorię. Skoro to była późniejsza seria, a 74M podobno mieli w opór, może wyprodukowali te kolby jako część zestawu modernizacyjnego do AKS-74N?

    Jeszcze znalazłem album ze zdjęciami sexi spoko operacji (SSO) z akcji, z której dałeś zdjęcie, to co gość trzyma to też AKS-74M, zobacz na podstawę muszki i rygiel. A bulbulatory to i zwykłe AKSy miały.

    Załączniki:

    • 848013c2e738.jpg
  16. # 1190
    Autor cytatu: kazikNajbardziej praktyczny byłby chyba chwyt RIS + Gripod


    Dzieki za odpowiedź , lecz czy ten chwyt bedzie pasować do mojego cm 048 ?
  17. # 1191
    Dzieki Zachar za wyczeprującą odpowiedź super jest ten ak z filmiku idzie się zakochać :D
  18. # 1192
    @Maza, kolejna rzecz w tym ak, która jakoś wcześniej nie wpadło mi w oczy to przetłoczenie w komorze nad magazynkiem, jest wyraźnie niższe niż w większości ak74s czy ak74m.

    Teraz zauważyłem to na co wcześniej nie zwracałem uwagi, te wyszczerbienia w suwadle występowały już i w drewnianych aks74, nie mam pojęcia po co one (ustawienie frezarki w fabryce tak, że przy okazji cięcia tworzyło inne nacięcie, które nie przeszkadzało?)

    I weź tu kierwa, złóż prawidłowo replike...
    •  
      Maza
    • 2014-09-14
    # 1193
    Aj tam Hubson nie marudź. Jak złożymy te nasze AK-74M to i tak każdy będzie myślał, ze to Boyi albo Cyma ;D
  19. # 1194
    Po przemalowaniu. Nie jest idealnie (pokrywa ma słabszy błysk), ale jest wystarczająco dobrze. Żona już narzeka, że mieszkanie cały czas zasmradzam, więc musi wystarczyć :)
    Jak będę miał okazję, to zrobię lepsze zdjęcia.

    Załączniki:

    • vfc_ak74m_zenitco_2014-09-14.jpg
    •  
      Ali
    • 2014-09-15
    # 1195
    Like.
  20. # 1196
    na wypasie
  21. # 1197
    Nie no pocisk mega :)
  22. # 1198
    Kazik, mógłbyś napisać czym to robiłeś? W moim aks-74u od boyia tez jest ten problem z tym grafitowym odcieniem i chciałbym się go pozbyć.
  23. # 1199
    Chłopaki, albo jestem autystyczny, albo ten montaż jest zje&#$...
    DLACZEGO, pytam się... DLACZEGO?! To nie pasuje?! :D

    Załączniki:

    • akmount.jpg
  24. # 1200
    tam pod zaciskiem dolnym masz pokrętło dociskowe, wystarczy przekręcić.