• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Dzieki panowie....
  2. # 2
    Nie każdy zagląda na facebooka więc wrzucę tu:
    Na zdjęciach Igor Panin i Roman Laszyn z jednostki "Alfa". Oboje zginęli 21 czerwca 2011 roku na Operacji przeciw grupie bojowników w lesistym terenie niedaleko wsi Kuzniecowsk, w Kizlarskim Rejonie Republiki Dagestan.
    https://www.facebook.com/media/set/?set=a.514585145347173.1073741993.267801406692216&type=3&__mref=message_bubble
  3. # 3
    •  
      Uber
    • 2016-08-20
    # 4
    Panowie, jakie hełmy były używane w dagestanie przez cały okres walk?
  4. # 5
    Ale jaki okres masz na myśli?
    •  
      Uber
    • 2016-08-20
    # 6
    Ogólnie 2010-2012, z naciskiem na 2010
  5. # 7
    Temat ruszany 3 lata temu. Forum poczytałem i dosyć dawno poruszane były tematy FSB i Alfy.
    Szykuje się na reko współczesnej Alfy. Konkretnie Alfa black team .Co podpowiedzielibyście odnośnie sprzętu. Komplet tj od butów po hełm i giwerę.

    Myślę o :

    Witiaz pp19 na zenitco lub AK12 , ew sr2m wrzosik
    Grach
    kombinezon IRT czarny Fort
    Defender 2 molle
    Kamizela srvv modular vest plus ładownice tj zrzutówka , maska gazowa , apteczka , radio , magi itp
    Plecak srvv spec ops
    Hełm LSHZ +1
    buty?
    Radio?
    Maska p gazowa PKMS
    nóż?
    wyposazenie typu granaty , flary syg , itp
    Kastet rgm-40?
    okulary? gogle?
    rekawice mechanix m-pact
    naszywki?

    Macie coś na uwadze to proszę o podpowiedz
  6. # 8
    Jakie dokładne ramy czasowe Cię interesują? Swoją drogą Alfa black team pierwszy raz słyszę :P
  7. # 9
    Lata 2017-19. Black team hehe chodzi o kolor wyposazenia, munduru.
  8. # 10
    Z przedziałem czasowym 2017-2019 jest taki problem, że kombinezony nie są aż tak popularne oczywiście zdarzają się ale raczej rzadko, ale dam przykładowe wyposażenie :)

    Najlepiej AK-105/104 lub 74 kałachy są najbardziej uniwersalne i najczęściej widywane ale z wyżej podanych no to PP19 będzie ok

    Zamiast Gracha wolałbym wybrać Glocka 17 nadaję się i jest bardziej dostępny

    Kombinezon SSO Vympel/ kopia G3 Sławianka (najlepiej właśnie coś w multicamie)

    Jak Defender to diagonal ale teraz w FSB popularniejsze są plate carriery np. WAS DCS, FORT SHERP czasami też można spotkać kamze 5.11 Tac Tec z cięższych to FORT GLADIATOR A

    Teraz raczej używa się ładownic na balistyce ale kamizelki zewnętrzne też się zdarzają (mam wrażenie, że jest to raczej preferencja operatorów) wybrałbym ANA MK.1 lub ANA MK.2 no i wiadomo jakieś starsze kamzy też się zdarzą np. SRVV V2 lub kamizelka SSO molle

    Plecaki w taktyce czarnej zdarzają się rzadko ale jak już to kontraktowe od ANA 25L lub 45L, Ferrino 45Lw Vegetato, kopia TT Trooper Pack w Multicamie i old-gen Deuter ACT Lite 40+10

    Hełm dobry

    Buty raczej jest to prywatny wybór tutaj kilka przykładów Trezeta Cuzco Evo Shark/Black, Salomon 4D Quest, Lowa Zephyr, Faradei 516

    Radio tutaj jestem w stanie Cię jedynie naprowadzić z firmą Vertex Standard bo szczerze to sam mało wiem o radiach

    Maska jest dobra tylko wiadomo ta z pełnym wizjerem

    Nóż nie mam zielonego pojęcia

    Granatnik chyba KBP GM-94

    Rękawice dobre

    No to chyba tyle mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu pomogłem :D
  9. # 11
    Spoko. Dzięki za podpowiedzi. Może pozostali eksperci coś dorzucą od siebie i będę kompletował.
  10. # 12
    W Alfie i Wympiele już nikt nie nosi Defenderów od dawna, teraz głównie DCS, Gladiator i Szerp

    Co do butów, mam kilka Trezet Cuzco Evo NV Shark Black (to były kontraktowe buty) - odezwij się na maila jeśli zainteresowany
    •  
      Maza
    • 2019-12-30
    # 13
    Z plecaków często pojawia się T20 od G99.

    Kamizelka SSO Molle to Baza Molle w kolorze czarnym z kompletu Strike Omega.

    "preferencje OPERATORÓW" bleh...
  11. # 14
    Powinno być funkcjonariuszy? Jeśli tak to sorry za błąd :P
  12. # 15
    Autor cytatu: RabbitPowinno być funkcjonariuszy? Jeśli tak to sorry za błąd :P


    Operator to dokładniejsze sformułowanie niż funkcjonariusz więc jest OK
    •  
      Maza
    • 2020-01-27
    # 16
    Nie no, określenie operator jest w porządku.

    Tylko po prostu mnie trochę śmieszy bo zawsze mi się kojarzy z operatorem jakiejś maszyny. Jak "operator wtryskarki", to taki FSBowiec kim jest "operatorem kałacha"? ;)

    No i zawsze z automatu przypomina mi się Matt Best wymachujący glockiem "OPEREJTOR!"
  13. # 17
    Ostatnio się zastanawiałem czy funkcjonariuszy Alfy i Wypieł można określić jako specnaz?
    Czy porosty to nie pasuje?
  14. # 18
    Autor cytatu: tanfolglioOstatnio się zastanawiałem czy funkcjonariuszy Alfy i Wypieł można określić jako specnaz?
    Czy porosty to nie pasuje?


    Tak

    Alfa i Wympieł należą do CSN FSB:

    Centr SPECjalnowo NAZnaczenia FSB

    PS. Alfa i Wympieł to najbardziej specnazowe specnazy ze specnazów ;)
  15. # 19
    PS. Alfa i Wympieł to najbardziej specnazowe specnazy ze specnazów ;)[/quote]

    Oj ktoś tu jest słabo douczonym rusofilem. Najbardziej elitarnym oddziałem specjalnego przeznaczenia są siły 8 Wydziału GRU Sztabu Gen. Federacji Rosyjskiej. Alfa i Wympieł (Zarządy ,,A" i ,,W") to oddziały antyterrorystyczne podlegające CSN FSB, owszem jest to specnaz ale nie najbardziej ,,specnazowy".
    •  
      Maza
    • 2020-05-03
    # 20
    Nie wiadomo czy 8 Wydział GRU jeszcze istnieje, szczególnie, że struktura GRU jest tajna. Po 2008 Rosyjskie resorty przeszły wielką restrukturyzację. A źródła, z których zgaduję, że korzystałeś kończą się na 2002...

    Poza tym, większość zadań specjalnych GRU przejęło SSO, a nieoficjalnych zadań specjalnych już prywatne firmy wojskowe typu Wagner, VEGA, Enot Corp itp. Podobnie jak w stanach. Wywiad jest od zbierania informacji a nie od kopania w drzwi.

    Co do samego mitycznego "specnazu gru", to na tle innych jednostek specjalnych prezentują się raczej biednie.

    A jeśli chodzi o elitarność, pod względem sprzętu, szkolenia i ilości ludzi itp. To raczej ciężko ich porónać do specjalistów z siostrzanej, wywiadowczej organizacji.