• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 31
    FYI Helmetreplicas nie żyje od dobrych paru miesięcy , Oleg nie odpowiada a ludzie dopominają się o kase ... :)
  2. # 32
    http://www.attack.kiev.ua/product/kaski-repliki/replika-shlema-6b7-1m-rossiya-novaya-model

    Mnie o tego chodzi ;) Od helmet replicas nie bylo zreszta dobrego 6b7-1m (tak nazwali zwykly 6b7), z kolei ten tutaj wyglada bardzo zacnie.
  3. # 33
    Kupił ktoś tego TIG-a z attack.kiev ? Ewentualnie jest ktoś w stanie powiedzieć mi coś o nim ciekawego?
  4. # 34
    Nie wiem czy kogoś jeszcze interesuje replika TIG-a, ale popytałem i pogrzebałem i dowiedziałem się, paru rzeczy:
    "Grube włókno szklane. Wizjer z jakiejś żywicy. Okucia metalowe. Wszystko działa, zatrzaskuje się jak trzeba. Jedyne co jest "nie tak" to inny niż na zdjęciu plastik pod brodę oraz konieczność zapłacenia VAT-u na granicy i cła w sumie z 30% :-)""
    A z wiadomości zwrotnej u attaki:
    Version
    1.0. (арт.: HELMET.ALFA.TIG.BASE) : 95 Euro
    2.0. (арт.: HELMET.ALFA.TIG.STANDART) : 125 Euro.
    2.5. (арт.: HELMET.ALFA.TIG.PRACTIC) : 134 Euro.
    3.0. (арт.: HELMET.ALFA.TIG.ELIT) : 143 Eur0
    We make shipments to Poland by post. Shipping cost is 30 Euro.
    The payment you can make via Western Union, MoneyGram or by SWIFT transfer.
  5. # 35
    Jedyne co jest "nie tak" to inny niż na zdjęciu plastik pod brodę oraz konieczność zapłacenia VAT-u na granicy i cła w sumie z 30% :-)""
    Z tego co mi wiadomo to tylko o ile kwota zamówienia wyniesie więcej niż 300 zielonych ;)
    A z drugiej strony 724 zł. za najbardziej wypaśny model i to z przesyłka to doobra cena.
  6. # 36
    Czym różni się wersja 2.0 od 3.0 ? Języka nie znam, a translator szaleje.
  7. # 37
    3.0 ma fasunek z naturalnej skóry oraz imitację zestawu radiowego.
  8. # 38
    Jakby ktoś zamawiał to również bym się podłączył z repliką 6B7-1M ;)
  9. # 39
    Z tego co mi wiadomo, cło płaci się powyżej 30$, przynajmniej tak twierdzi człowiek, u którego wypytywałem o replikę TIG-a. Trzeba by też doliczyć opłatę za Western Union, która wynosi 50zł. Więc wydaje mi się, że tu interes staje się już mało opłacalny.
  10. # 40
    Mi celnik mówił że powyżej 300$ :p
  11. # 41
    Dajcie spokój sobie z wersją z mikrofonem bo to atrapa, a wejście pod kabel z tyłu jest wycięte jakby z klocka, i nie da się podłączyć radia.
  12. # 42
    Co do opłat celnych :
    "Upominki przesyłane przez osobę fizyczą do osoby fizycznej zwolnione są od cła i podatku do równowartości 45 euro. W tym przypadku chodzi o zwykłą wartość towarów, a nie o wartość celną, a więc bez kosztów transportu i ubezpieczenia. Dla towarów o wartości powyżej 45 EURO, ale nie przekraczającej 700 euro, stosuje się stawkę ryczałtową w wysokości 2,5%. Od towarów o wartości powyżedj 700 euro stosuje się stawki celne określone we Wspólnej Taryfie Celnej.
    Od przywozu pozostałych towarów (np. od firmy do osoby fizycznej czy też od firmy do firmy) o wartości do równowartości 150 euro (również wartość towaru) nie pobiera się cła. Od towarów do równowartości 22 euro nie pobiera się również podatku. Od towarów, które przekraczają 22 euro do 150 euro -nie pobiera się cła ale pobiera się podatek.
    Uwaga!!!
    Od towarów zakupionych w drodze zamównienia wysyłkowego ( np. w sklepie internetowym) nie ma zwolnienia od podatku. Zawsze pobiera się podatek, niezależnie od wartości przesyłanego towaru.
    Inną kwestią jest sposób naliczania tych opłat. Cło nalicza się zawsze od
    wartości celnej towaru ( wartość towaru+ koszty transportu i ubezpieczenia).Jeżeli jest to towar akcyzowy, to akcyzę nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło.
    VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło, a jeżeli towar jest akcyzowy- to VAT nalicza się od wartości celnej towaru powiększonej o należne cło i podatek akcyzowy. To są wszystkie opłaty pobierane przez urzędzy celne. "
    Cytat pochodzi od właściciela TIG-a, którego to pytałem o opinię o nim.
  13. # 43
    OK, w takim razie wszystko jasne :)
  14. # 44
    Po dłuższej wymianie mailowej z Mikhailem ( przedstawicielem A.T.A.K.A ) - dowiedziałem się ciekawej rzeczy.
    Twierdzi On, że nie płacę żadnych opłat celnych, gdyż paczka wysyłana jest zwykłą pocztą "jak od przyjaciela do przyjaciela". Dostarczają podobno też papiery na to, że jest to "sportowy hełm do gier". Czy jest to możliwe ?
  15. # 45
    Jak najbardziej, chociaż trzeba uważać.Jak były zamawiane repliki hełmów z Rosji (od Olega) to cła na to nie było.
  16. # 46
    Ceny w hrywnach na attack.kiev odpowiadają wcześniej podanym wyżej w euro? bo wersja 2.5. (арт.: HELMET.ALFA.TIG.PRACTIC) : 1475 грн. to będzie (licząc sam hełm bez opłat) ok 390 zł (wg ww cen w euro 560). Ceny w euro zawierają już vat i opłatę celną?
  17. # 47
    Sądzę, że kurs się zmienił od tego czasu, stąd rozbieżności
  18. # 48
    Hrywna poszybowała w dół niedawno (z 0.38 do 0.27), chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego :)
  19. # 49
    Jesli ktos bedzie od ATAKI zamawial to ja sie chetnie przylacze do zamowienia na 1 garnek!
  20. # 50
    Autor cytatu: willardJesli ktos bedzie od ATAKI zamawial to ja sie chetnie przylacze do zamowienia na 1 garnek!


    Również chętny
  21. # 51
    Nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku, ale czy ktoś z was miał do czynienia z replikami hełmów od VSO?
  22. # 52
    Może też będę chętny na jeden
  23. # 53
    Gruszkin - miales kontakt z ATAKA - zamawiales cos od nich? Ewentualnie da sie po ang/fra/niem dogadac? Leze z ruskim/ukrainskim.
  24. # 54
    Od ATAKi nic nie zamawiałem, bo zdecydowałem się na k6-3 z helmetreplicas ( swoją drogę świetna sprawa :) ), ale Mikhail radził sobie z angielskim bardzo dobrze.
  25. # 55
    No tak ,ale helmetreplicas chyba juz nie instnieje? ostatnie wpisy na FB sprzed roku,a potem juz tylko wolanie o kase...
  26. # 56
    Istnieje na szczęście jeszcze rynek zbytu :)
  27. # 57
    Czesc, chce kupic LSHZ 1+. Nie jestem rekonstruktorem / kolekcjonerem wiec w RS nie bede sie pakowal i chce kupic replike. Tutaj moje pytanie ktos mial do czynienia z helmami od FSB Shop lub tych sprzedawanych przez Grey Shop (gearcratf). Cena calkiem spora jak na replike a bedzie to sluzylo do airsoftu wylacznie (jedyne na czym mi zalezy to mount pod nokto, mam PVS14 wiec chcialbym zeby trzymalo to cos solidnego - ewentulanie mozliwosc wymiany na mount org).
    Pytanie do tutejszych osob - warto brac? i jesli tak to ktory byscie polecili?
    http://fsbshop.net/en/tovar/lshz-1-helmet-replica/
    https://grey-shop.ru/Helmet/Replica-Helmets/LSHZ1plus
    Dzieki za wszelka pomoc!