• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam
    Zamierzam sobie kupic replikę AK47 z szyną boczną i zastanawiam się czy celowniki POSP montowano na 47-ki.
    Pozdrawiam
    Berdozon
  2. # 2
    Pytanie retoryczne. Czy widziałeś kiedykolwiek AK (AK47 jest średnio poprawna) z celownikiem optycznym? AKS-74 Ok. Ale AK czy AKM raczej nie.
    Tak więc PSOP stanowczo nie pasuje dna AK i AKM
    Pozdrawiam!!!
  3. # 3
    Aaaaa dlaczego nie na AKM ?
    Przecież były wersje z jaskółką.
    http://tantal.kalashnikov.guns.ru/opticsap.html
    Nie wiem czy to takie oczywiste pytanie retoryczne....
  4. # 4
    Bardzo koszer toto nie jest, bo szyny na AK/AKM były przeznaczone do nokto. W ramach wyjątku widać inną optykę na w/w, ale z nowszymi szynami.
    Z tym, że jeśli kolega chce sobie zamontować w replice jakąś lunetę (jak podejrzewam do ASG czyli zastosowań praktycznych), to niechże sobie montuje co mu się podoba...
  5. # 5
    Autor cytatu: Andej997Pytanie retoryczne. Czy widziałeś kiedykolwiek AK (AK47 jest średnio poprawna) z celownikiem optycznym? AKS-74 Ok. Ale AK czy AKM raczej nie.
    Tak więc PSOP stanowczo nie pasuje dna AK i AKM
    Pozdrawiam!!!


    a może jednak ?
  6. # 6
    Zmieniłem nazwę tematu.

    Z reguły nie montowano (poza noktowizorami) celowników optycznych na karabinkach AK / AKM. Oczywiście w przypadku AKMa na pewno można znaleźć jakieś wyjątki - vide zdjęcie powyżej, chociaż wg mnie równie dobrze może to być broń używana do celów myśliwskich lub konfiguracja złożona przez kolekcjonera (bo mu się podoba), a nie egzemplarz wykorzystywany w wojsku.

    Szanse na znalezienie jakiegoś "dowodu fotograficznego" na użytkowanie AK z POSP są bardzo marne (można wręcz powiedzieć, że ich nie ma), chociażby dlatego, że POSP jest współcześnie produkowaną lunetą, o przeznaczeniu raczej myśliwskim (aczkolwiek mogę się mylić).
  7. # 7
    Dzięki za szybkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    PS tak chodzi mi o ASG :)
  8. # 8
    Ok. Przepraszam.
    Miałem namyśli to co mówił Kazik. W wojsku i na AK nigdy nie widziałem żadnej optyki. Opto-elektronikę owszem ale to głównie na AKM ,a nie na AK.
    Jeszcze raz przepraszam. Źle się wyraziłem.
    •  
      ADi
    • 2011-04-26
    # 9
    Co do noktowizji to można być pewnym ,że jest/była używana do AK/AKM. Ale czy zwykłe celowniki optyczne? Na tyle mnie to zaciekawiło ,że przeszukam wszelkie mi dostępne zdjęcia. :D
  9. # 10
    A co sądzicie o NSP 2 na AK?
    http://wojsko.com.pl/celownik-noktowizor-nsp2-p-981.html

    Czy lepiej NSP 3?
  10. # 11
    NSP-3 chociażby dlatego ze jest poręczniejszy.
  11. # 12
    Kompletnie nie widzę sensu kupowania takiej optyki do celów "rekreacyjnych".
  12. # 13
    Czemu? Jak w nocy gdzies jest strzelanka to czemu by nie?
  13. # 14
    Jakoś tej optyki raczej jest wątpliwa - za 400zł nie otrzymasz cudów (tym bardziej, że te cuda mają na karku kilkadziesiąt lat...), a istnieje nawet szansa, że sprzęt nie będzie w ogóle działał.
    Więcej (ogólnie) o noktowizorach jest do przeczytanie w temacie o nich:
    http://rusmil.net/forum/discussion/584/3/noktowizory/#Comment_35747
  14. # 15
    NSP-2 to wielki i nieporęczny antyk, o marnej jakości.
  15. # 16
    Ok dzięki. Oczywiście jakbym kupował to bym się nawet pofatygował do Kołobrzegu by sprawdzić czy działa. I raczej bym brał w takim razie NSP-3