• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam

    W Maju 2010 roku, z inicjatywy trzech świnoujskich zapaleńców airsoftu, powstała drużyna rekonstrukcyjno-airsoftowa, rekonstruująca jednostki Specnaz, z przełomu ZSRR i Federacji Rosyjskiej. Przez długi okres czasu drużyna była trzyosobowa, jednak ostatnio zmieniło się to. Obecnie ekipa liczy około 12stu osób.

    Od rekrutów wymagamy:

    Ukończenia szesnastu lat, sprawności fizycznej, dostosowywania się do poleceń wyżej postawionego kolegi w hierarchii zespołu, profesjonalnego i poważnego podejścia do wykonywanych czynności, punktualności, pracowitości i poświęcenia. Podstawowym wyposażeniem do wykonywania ćwiczeń jest; mundur flora, buty wojskowe, pas wojskowy, mieszok, błękitny beret oraz tielniaszka.

    Podstawową bronią strzelecką jest rodzina AK - a dokładniej różne warianty AK-74S. W obecnym stanie drużyny posiadamy: AK-74S, AKU-74S, SWD, RPK, .
    Na ćwiczeniach nacisk kładziemy na; zwiad, obserwacje, zasadzkę, komunikację radiową, komunikację migową oraz kamuflaż osobisty. Prowadzimy również ćwiczenia z czynności ogólno wojskowych np.: formacje, patrol, dowodzenie pododdziałami, walka wręcz, znajomości uzbrojenia i wyposażenia, obsługa broni z rodziny AK, survival, oraz taktyki - czarna, zielona i czerwona.

    Zainteresowanych zapraszamy na stronę : www.wdw-specnaz.pl
  2. # 2
    Moge sie dowiedziec, co to jest za forma taktyki: czarna, zielona i czerwona?????
    To jakies rozumiem wasze okreslenia?
    Aha, jakos nie da sie na waszym forum nic napisać.
  3. # 3
    czarna - mout/cqb (budynki),
    zielona - działania w otwartym terenie,
    czerwona - pierwsza pomoc, ratownictwo
  4. # 4
    Uzupełniając Kazika - jest jeszcze niebieska - czyli związana z wodą.
    Skąd takie nazewnictwo - pewnie jakiś napływowy amerykanizm.
  5. # 5
    Dzieki za info panowie.. Nie wiedzialem że rosyjska taktyka nagle sie podzieliła na kolory.
    Nie jestem zlosliwy. I nie czepiam się. Rozumiem, ze to sie stosuje w ASG i na milsimach?
    A w ogóle, chlopaki idą w dobrym kierunku. Trzymam za nich kciuki.
  6. # 6
    Autor cytatu: WohamRozumiem, ze to sie stosuje w ASG i na milsimach?
    Wśród fachowców (a przynajmniej w "literaturze fachowej") takie nazewnictwo też już się przyjęło (przynajmniej w Polsce).
    •  
      ADi
    • 2011-05-03
    # 7
    Jak by nie patrzeć to już od dość dawna.

    A jak już drążymy ten temat...
    @Woham: Jest w FR jakieś powszechnie używane rozróżnienie na poszczególne taktyki?
  7. # 8
    Chodzi o wojsko, czy środowiska asg, bądż inne tego typu???
    jezeli chodzi o te drugie, to tego nie wiem
    natomiast, w wojsku do kazdych, rodzaju wojsk, formacji, itd, jest przypisana wlasna taktyka. która z kolei dzieli sie na taktyke obrony, ataku, zwiadu, logistyki, itd.
    tak naprzyklad, powiedzmy: lotnictwo. ma swoją taktyke i strategię. Taktyka w samym lotnictwie rózni sie w zalezności od zadania. Czy to lotnictwo szturmowe, czy bombowe, czy misliwi, itd. Tak jest w kazdym rodzaju wojsk i formacji
    Ale to temat chyba na inny watek
    •  
      ADi
    • 2011-05-04
    # 9
    Chodziło mi o wojsko. Taktyka ASGejowa mnie całkowicie w tym wypadku całkowicie nie obchodzi. :)
  8. # 10
    Nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami chciałbym zaprezentować wam film rekrutacyjny. Link: http://vimeo.com/23178863
    Jaka jest wasza opinia o tym? ;)

    Pozdrawiam!
  9. # 11
    Początek git, tylko pamiętajcie żeby większy odstęp był bo za blisko jesteście na taką małą grupę, no i zimowy atak na otwartym terenie byłby zbyt hardkorowy jak na ostrą amunicje byłaby akcja :)
  10. # 12
    Autor cytatu: RogalNie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami chciałbym zaprezentować wam film rekrutacyjny. Link: http://vimeo.com/23178863
    Jaka jest wasza opinia o tym? ;)

    Pozdrawiam!


    jest nie zle!!!
    nawet dobrze. Tylko trzeba jeszcze pracować i pracować. Duzo pracy przed wami. Ale idziecie w dobrym kierunku
  11. # 13
    Filmik ... niezgorszy.
    Macie dobre zdjęcia - więc nie dało się tego spieprzyć :)
    •  
      bari
    • 2011-05-04
    # 14
    Noooo.. Zdjęcia są świetne.
  12. # 15
    Ciekawy pomysł ze zdjęciami, fajne zdjęcie, troszku patetyczne, ale generalnie jak na reklamówkę "dżojn as" przyjemne :)
  13. # 16
    Pozdrowienia z 9 Maja i do boju chłopaki! Szkolić się szkolić! Potencjał jest ;)

    Wujek Sergei prawdę wam powie :P
    • cyp
    • 2012-12-11
    # 17
    Mógłby mi ktoś powiedzieć co to za prześcieradła mają chłopaki na filmiku jak biegną w śniegu?
  14. # 18
    Mniemam że zimowe ponczo BW.
  15. # 19
    Nieaktualne, temat do zamknięcia - Husar z byłego wdw specnaz, teraz 312 pluton wdw