• Kategorie

Подобные

Podobne

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
  2. # 2
    Bardzo ciekawy dokument, pokazuje realia tej wojny od podszewki :).. (jakby ktoś chciałby sobie ściągną to wystarczy na pasku pobierz zmienic na iPOD/Sony PSP, waży jakies 198 mb)
  3. # 3
    No to jeszcze coś z Izmaszu:
    link
  4. # 4
    Dziś trafiłem na takie coś:
    LINK
  5. # 5
    Bardzo ciekawy film z przeglądu kompanii przed wyjazdem w teren gdzie pokazany jest ekwipunek i pakowanie go przed akcją:
    http://3xxl3.com/index.php?newsid=1211
    Widać konkretnie co się brało na akcję np. po 3-4 flary świetlne każdy, amunicja do AGS rozłożona na kilka osób, amunicja do PK luzem zamiast w magazynkach, po dwie manierki, paczki z amunicją luzem, granaty z zapalnikami osobno, radiostacja R-107M, staniki na magazynki, plecaki inne niż RD-54 itd Ciekawe jeszcze co było w plecakach poza tym co wyłożone bo były i tak wypchane czymś wcześniej.
    Najbardziej powala zachowanie się dowódców którzy biorą przestrzelane i ustawione przez żołnierzy celowniki optyczne i ze znawstwem kręcą wszystkimi gałkami rozstrajając je a jeden nawet później przez niego ogląda sobie buty :-) Z tego co wiem to celownik jest świętą rzeczą i nikomu nie wolno się do niego dotknąć poza opiekunem danej broni.
    Ogólnie fajny filmik dla Razwiedki jako pomysł do przedstawienia na jakimś zlocie pod tytułem "Przegląd wyposażenia przed akcją".
  6. # 6
    Świetny filmik, dzięki!
  7. # 7
    Dobre, dobre.

    Stare obyczaje, nosić plecak wypchany po brzegi z kamizelką balistyczną :P
  8. # 8
    Im więcej razy oglądam ten film tym więcej drobiazgów rozpoznaję i dużo rzeczy zwraca moją uwagę. To o co często były spory (jednolitość wyposażenia) tu znajduje rozwiązanie. Np. większość ma brązowe magazynki bakielitowe a conajmniej u jednego widać śliwkowe nowszego typu, staniki są co najmniej dwóch typów, maniorki są conajmniej dwóch typów, widziałem plecaki RD-54 i większe plecaki turystyczne z sznurowanymi bokami (do zmniejszania sznurkami pojemności plecaka) ale bez tych sznurków czyli powiekszone do maksimum, operator PK ma jeden magazynek przy broni a resztę amunicji zamiast w dodatkowych magazynkach to luzem w taśmach aby mniej miejsca zajmowały w plecaku, amunicja w taśmach do Korda lub Utiosa rozdzielona na kilku żołnierzy itd. Wielu rzeczy jeszcze nie rozpoznałem z uwagi na słabą jakość filmu. Np. jakieś płaskie pudełko z którego dowódca wyciąga jeszcze bardziej płaskie - czekolada czy naboje do snajperki? Małe pudełko z rączką magazynek do PK czy pojemnik na jakiś celownik? Wielkie urządzenie to radar, celownik do wyrzutni rakiet Fagot czy te ichnie urządzenie do wykrywania zbliżającego się przeciwnika (zapomniałem jego nazwę)? I wiele innych. Jak by ktoś wypatrzył jakieś ciekawostki niech je opisze dla pozostałych - jest to jeden z nielicznych tak dokładnych i zarazem autentycznych filmów że warto go dokładniej przeanalizować.
  9. # 9
    To co ja wypatrzyłem:
    - wszyscy są w gorkach, pod to mają ubrane zimówki (tudzież same podpinki)
    - bluzy gorek wsadzone w spodnie
    - czikomy w różnych kolorach, zielone, sprane/piaskowe,
    - prócz czikomów są samoróbki, przyuważyłem jedną z ładownic od RD i jedną, chyba szytą z samego RD (nie widać wcięć na poszczególne komory)
    - AKS74 z śliwkowymi okładzinami i drewniane
    - jeden z oficerów ma sweterek z wielbłąda (nie ma podpinki z futrzanym kołnierzem)
    - naliczyłem 4 rodzaje plecaków, są to: RD, turystyczny z 3 kieszonkami zewnętrznymi i z dwiema, nawet mieszok się trafił (jak idą do transporterów to kamera podąża za gościem)
    - na początku jak pakują się na transportery (zaraz jak kamera zejdzie z gościa z mieszokiem) to widać jak jeden z żołnierzy ma na pasie apteczkę (te które snail sprzedawał)
    - magazynków śliwkowych widziałem więcej - u jednego leżały w stosie (widać w rogu ekranu jak gość chowa granaty) u innego były już włożone w czikoma
    - granaty noszą bez zapalników
    - mają w cholerę rac sygnalizacyjnych
    - dość sporo kałaszy ma opaskę uciskową na kolbie
  10. # 10
    Bardzo dobrze :-) Chciałem też to dodać ale mnie ubiegłeś. Kto doda więcej?
  11. # 11
    Za takimi plecakami, pół Rosji przekopałem na forach. I nic. To jest dopiero rarytas. Dniem ze swiecą nie znajdziesz w tych czasach.
    No chyba że zle szukałem...
  12. # 12
    Nie wiem który masz na myśli. RD-54 chodzą na Allegro po 150-350zł. Te turystyczne sznurowane po bokach też bywają na Allegro. Jeden ostatnio był wystawiany 4 czy 5 razy pod rząd i chyba nadal nie zszedł a cena jego spadła już do 40zł. Ja kupiłem zwykły ruski turystyczny z 1987r nie wiązany po bokach za 30zł. Mieszoki chodzą po 20-35zł.
  13. # 13
    Widywałem podobne radzieckie plecaki turystyczne niedawno jeszcze do kupienia w Polsce.
    Sam posiadam 2 różne typy - jeden zbliżony konstrukcją do mieszoka, drugi wyglądu jak szuka Woham, tylko trochę inne materiały.
    Na filmie widać także celownik noktowizyjny NSPU.
    Jeden z żołnierzy posiada radiostację R-392, jest niezbyt widoczna, poznałem po torbie oraz leżących obok niej 3 akumulatorach. Później widać jak wyżej wspomniał MW-750 - R-107M.
    Widoczne manierki to plastikowe kupowane masowo przez żołnierzy w sklepach sportowo-turystycznych o pojemności 1,7 litra. Sądzę, że u nas mało kto je ma, może warto poszukać i zakupić większą partię dla grupy - widziałem do kupienia jakiś czas temu na molotok.ru.
    4:30 żołnierz ma nóż finkę.
    Każdy na drogę na pancerzu zakłada kamizelkę 6B2.
  14. # 14
    1. idąc do wozu jeden niesie ładną walizkę z krzyżykiem a na pasie ma ładownicę sanitarną ale bez krzyżyka
    2. hełmy zakładaja na uszanki gdyż ruskie fasunki hełmów są niezbyt dobre (rwą sie sznurki, ciężko tę plątaninę sznurków naciągnąć itp)
    3. wsiadajac do wozów wielu na plecakach ma przywiązane kalosze?
    4. ostatni wóz na pancerzu ma baniaki z wodą i kuchnię polową?
    5. na wystawie sprzętu obok maniorek stoi prawie wszędzie mała przezroczysta butelka - wódka?
    6. granaty typu F1 i RGD
    7. klamry pasa błyszczące - to do kłótni o kolor klamer
    8. nie mają szelek brązowych tylko zielone i to nie wszyscy
    9. dalej nie wiem co to za płaskie papierowe pudełko z którego dowódca wysuwa jeszcze bardziej płaskie- naboje snajperskie?
    10. saperki wkładane do pokrowców od dołu - do tematu o saperkach
    11. jeden ma nóż typu finka, może to NRS ale słabo widać
    12. przy radiostacji R-107M stoją akumulatory - ciekawe czy zapasowe czy też główne ale jeszcze nie włożone do radioli?
    13. u jednego z plecaka wystaje antenka - ma jakieś małe radio ale jakie?
    14. niektórzy mają przytroczone śpiwory
    15. dowódcy noszą pasy oficerskie choć póćniej zakładają na nie staniki i biorą AK
    16. ciekawe co to za rury na plecach dwóch wsiadających do wozów - jakieś RPG czy rury do Fagota?
    17. grupa ma conajmniej 2 PK, 2 granatniki automatyczne Plamia, Korda lub Utiosa, kilka granatników podwieszanych pod AK
    18. Dalej nie wiem co to za urzadzenie elektroniczne na przeglądzie: radar, łączność satelitarna, celownik do wyrzutni rakiet Fagot czy urządzenie do wykrywania zbliżającego się przeciwnika Realii
    19. na wystawie leży dużo drobnego szpeju który z uwagi na słabą jakość filmu trudno rozpoznać
  15. # 15
    Autor cytatu: MW-7503. wsiadajac do wozów wielu na plecakach ma przywiązane kalosze?
    To raczej walonki.
  16. # 16
    Autor cytatu: MW-750Nie wiem który masz na myśli. RD-54 chodzą na Allegro po 150-350zł. Te turystyczne sznurowane po bokach też bywają na Allegro. Jeden ostatnio był wystawiany 4 czy 5 razy pod rząd i chyba nadal nie zszedł a cena jego spadła już do 40zł. Ja kupiłem zwykły ruski turystyczny z 1987r nie wiązany po bokach za 30zł. Mieszoki chodzą po 20-35zł.


    Tu akkurat, sie mylisz. na allegro sa z dwoma kieszeniami, a tu z trzema, a tego cieżko juz dostać. RD-54 mnie nie interesuje. W Rosji na forach uzywany mozna kupić po 100-150 zeta. Mi chodzi właśnie o plecaki "turystyczne"
  17. # 17
    Z trzema kieszeniami też bywają. Mam kilka fotek z takimi plecakami wyjęte z aukcji ale niestety numery tych aukcji nie są już aktywne i nie można się skontaktować ze sprzedajacym. Nie jest to tak że wchodzisz na Allegro i od razu kupujesz. Na niektóre rzeczy z mojej kolekcji czekałem kilka lat przegladajac prawie codziennie Allegro - ale trafiłem i mam.
  18. # 18
    Autor cytatu: MW-750Z trzema kieszeniami też bywają. Mam kilka fotek z takimi plecakami wyjęte z aukcji ale niestety numery tych aukcji nie są już aktywne i nie można się skontaktować ze sprzedajacym. Nie jest to tak że wchodzisz na Allegro i od razu kupujesz. Na niektóre rzeczy z mojej kolekcji czekałem kilka lat przegladajac prawie codziennie Allegro - ale trafiłem i mam.


    Bywają, ale rzadko. Jak bys trafił przypadkiem na taki- daj znać. Bedę strasznie wdzięczny!!!!
  19. # 19
    Po tym filmie i ja chętnie wezmę jakiś sznurowany a odsprzedam innego niesznurowanego turystyka którego mam. W każdym bądź razie będę pamiętał o tobie.
  20. # 20
    Autor cytatu: MW-750Po tym filmie i ja chętnie wezmę jakiś sznurowany a odsprzedam innego niesznurowanego turystyka którego mam. W każdym bądź razie będę pamiętał o tobie.

    Ja to chce dla swojej GRH. Dla chlopakow. Ale jak trafie ja kilka, to rozumiem, ze tez mam brac Cie pod uwagę?! To równiez bedę pamietał.
    W wojsku mogłem takich nabrać po pachy. jak zes teraz tego żałuję!!!!
  21. # 21
    Oczywiście że pamiętać. Znów wygrzebałem ciekawostkę w necie - tym razem fotka. Nie jest to z tego filmu ale o podobnej tematyce:
    http://nikolaykot.files.wordpress.com/2010/04/afghan34.jpg?w=682&h=433
    Jakość może nie lepsza za to widać że każdy ma po 2 grube flary świetlne, 3 race sygnalizacyjne i dwie świece dymne kolorowe.
    •  
      ADi
    • 2010-12-02
    # 22
    Znalazłem jakiś stary reportaż z Afganu (w paru częściach):
    http://www.youtube.com/watch?v=MJOBq827SH0
  22. # 23
    Autor cytatu: MW-750Oczywiście że pamiętać. Znów wygrzebałem ciekawostkę w necie - tym razem fotka. Nie jest to z tego filmu ale o podobnej tematyce:
    http://nikolaykot.files.wordpress.com/2010/04/afghan34.jpg?w=682&h=433
    Jakość może nie lepsza za to widać że każdy ma po 2 grube flary świetlne, 3 race sygnalizacyjne i dwie świece dymne kolorowe.


    MW-750 Na koniec lutego bede miał plecaki dla grupy (takie jak na zdjeciu)
    Jest to RR ( рюкзак разведчика). Przeszlo rok szukałem czegos takiego.
    Jak bedziesz zainteresowany, napisz na PW. Cena 60 Euro + wysylka krajowa
    /lh/photo/bQKckddcpefYCG_xOzrsjw?feat=embedwebsite
  23. # 24
    Prawie identyczny plecak polski http://allegro.pl/plecak-wzss-warszawa-antyk-jedyny-na-allegro-i1441043763.html za jedyne 30zł, ale poczekam i wyczaję taki radziecki w podobnej cenie - czasami bywają. Szkoda mi tych 60 Euro + wysyłka. No chyba że faktycznie ma pieczęcie z napisami "riukzak razwiedczika" bo we wszystkich które do tej pory pokazywały sie na Allegro była pieczęć "riukzak turisticzieskij"....

    Kolejny stary plecaczek za jedyne 10 zł http://allegro.pl/plecak-i1439435009.html - podobny był na tym filmiku z przeglądu u jednego z żołnierzy.
    PS.
    A czy ktoś ściągnął sobie ten filmik? Niestety strona wygasła i nie mogę go nigdzie trafić.
  24. # 25
    woham, taki plecak mialem juz dawno i poszedl chyba do austrii ;) w polsce nie bylo chetnych.
  25. # 26
    Mam plecaki te sznurowane z filmiku. Nazywaja sie "Abakalowski" i "Jarowski"
    Owszem to plecali pod nazwa "turystyczne", ale byly również kupowane przez MO dla wojsk specjalnych.
    Fotki na priv, poniewaz mam problemy ze wstawianiem z Picasa. Czego do tych czas nie bylo.
  26. # 27
    Wprawdzie nie z 3 kieszeniami i nie sznurowany ale też oryginalny radziecki z 1989r za jedyne 19,90zł jako alternatywa do wszędzie widocznych mieszoków http://allegro.pl/show_item.php?item=1470291060

    dodano 10.03.2011r

    .... i dalej nie znalazł chętnego http://allegro.pl/show_item.php?item=1497397510

    dodano 16.03.2011r

    I kolejny tani plecaczek radziecki za jedyne 15zł http://allegro.pl/show_item.php?item=1507043593
  27. # 28
    Napisze osobno by podnieść temat do góry bo chyba nikt nie zaglada jak jest oznaczony jako przeczytany:

    dodano 19.03.2011r

    .... i dalej nie ma chętnych na niego http://allegro.pl/show_item.php?item=1516319896
  28. # 29
    @MW-750 nie uważasz że lepiej pisać o plecakach w temacie o plecakach?
  29. # 30
    Temat już raczej wymknął się spod kontroli i nic nie można z tym zrobić, bo zatraci się kontekst rozmowy ;)
    Jedyne co mogę zrobić, to "oznaczyć" go dodatkowym tagiem "plecak".