• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Nie ma jeszcze tematu o Morskiej Piechocie, a skoro WDW ma to i Morpiech musi mieć.

    Na start wypasione foty na znanym już blogu "onepamop":
    http://onepamop.livejournal.com/832092.html

    Zwracam uwagę na nowe mundury i (momentami) kamizelki. A także AK-74M i RPK-74M.
  2. # 2
    Gdzieś tam ktoś się "mundrzył" na temat używania hełmów - że wz 40 i 60 to już się nie używa....
    A tu chłopaki mają całą masę "40-ek", kilka chyba nawet II Wojennych.... I nie przejdzie tekst, że to "stare zdjęcie" bo mają na sobie mundury w świeżutkiej cyfrze :))
    •  
      ADi
    • 2011-06-29 *
    # 3
    Bardzo fajne zdjęcia.
    Bardziej spodziewałem się hełmów SSH-68M niż "40-ek". Pewnie mają jeszcze tłoczoną gwiazdę na daszku jak mój xD

    Co do samego sprzętu to i tak pewnie w razie "W" dostali by lepszy ,więc nie ma co się ekscytować zdjęciami z poligonu. ;)
    To tak jak by liczyć na to ,że naszych by wysyłali do Afg w "szelkach dusicielkach" bo elewy noszą takie na poligonach xD

    A tak btw.
    Co to za napis na hełmie?
    http://gallery.greedykidz.net/get/998038/morpehi_kasp_2011_compressed_ed-DSC_5938-2.jpg?g2_serialNumber=1

    EDIT:
    Co to za kamuflaż?
    http://gallery.greedykidz.net/get/997900/morpehi_kasp_2011_compressed_ed-DSC_6076.jpg?g2_serialNumber=1
  3. # 4


    Zapewne nazwisko.

    Poza tym na kilku fotkach widać AKSU - ktoś kiedyś sie pytał czy sa jeszcze używane.

    Najbardziej podoba mi się hełm artylerzysty z przetartym paskiem i dziurą z boku :-)
  4. # 5
  5. # 6
    Oj to raczej nie ta "ameba" (nie lubię tak nazywać tego kamo, może mylić).Bardziej kojarzy mi się z jakimś wczesnym VSRem.
    •  
      ADi
    • 2011-06-30
    # 7
    No właśnie nie bardzo. Sam wzór "łatek" jak by się nie zgadzał. :)
  6. # 8
    Wiadomo, że to nie jest _ta_ Ameba, ale ja prawdę mówiąc nie spotkałem się z inną nazwą dla tych dziwnych kamuflaży.
  7. # 9
    Trochę drobniejszy wzór i inne rozmieszczenie plam, to prawda, ale kolorystyka podobna, chyba że to wina zdjęcia.
  8. # 10
    @kazik:
    Słyszałem kiedyś określenie "Tajga". Choć nie jestem na 100% pewien czy to było właśnie to. Przypomina mi to trochę te rosyjskie woodlandy z początków lat 90tych (widoczne mn. na zdjęciach z puczu moskiewskiego 1993)
  9. # 11
    Autor cytatu: ADiCo do samego sprzętu to i tak pewnie w razie "W" dostali by lepszy ,więc nie ma co się ekscytować zdjęciami z poligonu. ;)

    Tak, tak.... bo każdy rosyjski żołnierz ma w szafce 5 idealnie dopasowanych hełmów (na poligon, na co dzień, na paradę, na wartę i na wojnę), a jeśli przypadkiem jeden zagubi, to słynny "ordnung" rosyjskiej armii natychmiast mu go odnajdzie!
    •  
      ADi
    • 2011-07-01 *
    # 12
    Całkowicie nie o to mi chodziło. xD Tylko o to ,że zostali by doposażeni (w nowszy sprzęt - choćby i biedne
    SSH-68M ;3 )przed wyjazdem np. do Czeczenii.
    Nie miałem na myśli pospolitego ruszenia :D

    No chyba ,że ktoś zajmuje się reko. tej konkretnej jednostki która poligonuje - no to spoko. Jest się z czego cieszyć :D