• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Jak w temacie- w kutnie w dniach 22-24 lipca odbędzie się zlot grup rekonstrukcyjnych. Jest to pełen przekrój przez historię- od starożytnych rzymian do wojsk współczesnych.

    Byłem rok temu i bardzo mi się podobało- przede wszystkim pod względem zabezpieczenia sanitarnego: dla dyspozycji rekonstruktorów oddano około 5 toi-toii, kontener prysznicowy (10 stanowisk) i umywalki (niestety z zamkniętym obiegiem wody, więc ust bym w nich nie płukał). Do tego był obiad (grochówka, fasolka po bretońsku, itd) i duża ilość napojów energetyzujących.

    Dodatkowo można starać się o zwrot kosztów dojazdu, choć nie wiem, czy jeszcze uda się coś uzyskać.

    Więcej szczegółów tu:
    http://www.odysejahistoryczna.org.pl/

    W tym roku 1 ROTA jedzie prawdopodobnie w pełnym składzie, mam nadzieję, że nie będziemy jedynymi ,,ruskami" na Odysei ;)

    Pozdrawiam!
  2. # 2
    Ale szczwane, obejrzałem galerię z tego roku :D
  3. # 3
    Ale faktycznie zlot reko, czy festyn z parówami jak Borne?
  4. # 4
    Ciężko mi odpowiedzieć- nigdy nie byłem w Bornem, więc nie do końca wiem, co masz na myśli.
  5. # 5
    Borne - jarmark dla gawiedzi z militarnymi bajerami, militaria są .. bo są, równie dobrze mogły by być kózki czy krówki.

    Zresztą - trudno znaleźć coś co nie jest jarmarkiem, skoro gmina musi na tym zarobić :)
  6. # 6
    •  
      ADi
    • 2011-07-05
    # 7
    Kolega rok temu był na tym w "cywilkach" i mówi ,że impreza genialna. Warta pojechania by choćby popatrzeć :D
  7. # 8
    Dzięki za info w sumie z Łodzi daleko nie mam pewnie się wybiorę jako widz.
  8. # 9
    Kamil:
    Jak wspomniano- kramy z militariami są, ale nie stanowią większości. Poza tym, to właśnie grupy reko są główną atrakcją i to one stanowią główny pkt programu. Zgodnie z tym, co opisał Potfur- zdecydowanie nie jest to Borne.
  9. # 10
    Grupy Razwiedrota i SGO Wilk zapraszją wszytkich rusofili i nie tylko na tegoroczną strefę militarną

    http://www.strefamilitarna.info/sm/zlot-2011-program.html

    Wystąpimy wspólnie jako punkt obserwacyjny 345 gw samodz pułku spad-pdes pod nazwą GRH "BAGRAM 345".

    Mają być też towarzysze z GRH MORPIECH.
  10. # 11
    Cześć!

    Jest mozliwośc skorzystać z Waszej gościny - bo rozumiem że Wasza grupa ma zarezerwowane stoisko?
    Moglibyśmy z Razwiedki przyjechac w kilka osób do kompletu.

    Proszę tylko o listę do stylizacji - jakie mundury, oporządzenie itp mamy zabrać ?
  11. # 12
    Najlepsze byłoby oporządzenie z tego przedziału- 1990-1999. My robimy się na mirotworców z pogranicza gruzińsko-osetyńskiego. Do tego będzie Anton, Massud i Łowca, Jako Spec GRU. Ugościmy Was, na ile możemy- póki co, mamy jeden pełny namiot (NS- 10 osób), więc albo dajcie znać, to spróbuję dla Was wywalczyć jeszcze jeden, albo musicie mieć własny.

    I teraz pytanie: będziecie chcieli się przyłączyć do naszej dioramy, czy stawiać swoją? Na naszym błok-poscie powinno być wystarczająco miejsca, żebyśmy się wszyscy pomieścili.
    Jednak, jeśli chcecie stawiać własną, to zdecydowanie polecam przyjazd jak najwcześniej- my będziemy w piątek około 3 nad ranem, bo po 12 zaczyna się walka o miejsca, a szkoda wylądować na podmokłych gruntach, w słońcu i daleko od siebie.
  12. # 13
    Robaki, to jak z Wami? Bo nie wiem, czy mam próbować się dogadać z organizatorem o kolejnego NS'a.
  13. # 14
    Czarny, nie wiem czy się dogadałeś już z Karolem czy nie, ale informuję że jedzie nas 4 i jesteśmy chętni na jakieś spanie :)
  14. # 15
    Są dwie opcje:

    - siedzimy razem na displayu a nocujemy na polu namiotowym (jest tam takie ? trzeba się jakoś zapisywać ?)

    - rozkładamy namiot u Was wieczorem żeby nie robić siary bo to "cywil" i rano składamy. To 5min.
    •  
      ADi
    • 2011-07-14 *
    # 16
    Autor cytatu: czarny001My robimy się na mirotworców z pogranicza gruzińsko-osetyńskiego.

    Jeśli uda mi się przybyć w sobotę to pewnie będę w gratach "Vostok 2008 Gruzja" więc chciałbym mieć zdjęcie z chłopakami w garnkach z MC. ;)

    Jak zresztą ze wszystkimi rusofilami ;D
  15. # 17
    Super, czyli robimy tak:
    Nie kojarzę, żeby tam było pole namiotowe, więc rozbijecie się z nami i ewentualnie złożony namiot, wsadzicie do naszego NSa na dzień.
    Kiedy przyjeżdżacie? Bo z racji sporej ilości osób, będziemy potrzebować pomocy przy robieniu posta.
  16. # 18
    Mam wrażenie że zaszło nieporozumienie. Robaki pisał do kryzysa80, a odpisał czarny. Oczywiście Razwiedka robi afgan i niestety nie nadajemy się na dioramę w klimacie Gruzji. Raczej cały czas myśleliśmy o dołączeniu się na wystawkę do ekipy Bagram. I tu jest właśnie pytanie do kryzysa, czy jest taka możliwość ;)

    Aha, no ale nocleg też by nam się przydał, więc jakby co chętnie skorzystamy z gościny 1 roty.
  17. # 19
    Ugościmy ugościmy :)
  18. # 20
    Heh- mimo wszystko, ugościmy w miarę możliwości. Czyli oprócz razwiedki, kto z ruskich będzie?
  19. # 21
    Hmm panowie zaszło nieporozumienie, faktycznie. Byliśmy na Strefie Militarnej, ale o Kutnie nie było mowy (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem).
    Nasz ekipa wytrzaskała się z kasy i urlopów, więc Kutno odpada.

    Może będziemy w okrojonym mocno składzie gościnnie w Bornem, ale jak już to tylko sobota-niedziela, i to z minimalnym szpejem, albo po prostu w cywilu z namiotem i tyle).
    Acha, no i reko czegoś poza afganem w naszym przypadku (ekipa leszczyńska) odpada- mamy tylko umundurowanie flora/vsr/tigr i jednego rdeka we florze. Możemy w tym pochodzić, ale to tyle. Część ekipy z Rawicza ma więcej szpeju, ale też zapewne na reko tego za mało.
    W tej kwestii pytajcie kolegi Einsteina. On tam szefuje :)

    Na dzień dzisiejszy nic w kwestii Bornego nie wiadomo konkretnie. Jedno jest pewne- w Kutnie nas nie będzie...
  20. # 22
    No to trochę się wyjaśniło.
    Chłopaki z razwiedki- czy będziecie w takim razie robić jakąś dioramę, czy coś? Jeśli tak, to o której przyjeżdżacie? Chodzi mi o to, żeby się rozłożyć w miarę blisko siebie.
  21. # 23
    Prawdopodobnie wracam jako pierwszy, więc napiszę co ode mnie:
    Zlot naprawdę świetny. Super organizacja, zaplecze i grupy. Wygląda na to, że dotąd jeździliśmy na nie te zloty co trzeba ;)
    Wielkie podziękowania dla 1Roty za gościnę. Chłopaki zrobili bardzo fajny display i jestem pod wrażeniem niektórych pomysłów i włożonego nakładu pracy.
    Poza tym nowe znajomości i kontakty jako dodatkowa atrakcja ;)
  22. # 24
    Panowie - wciąż jestem pod dużym wrażeniem tego zlotu: wspaniała, życzliwa atmosfera, doskonała lekcja historii z naprawdę różnych epok, niesamowicie ludzie.
    Panowie z 1 Roty - klasa sama w sobie. Również dziękuję za zaproszenie jak i przygarnięcie w swoje progi. Mam nadzieję, że nie dostarczyłem Wam jakichkolwiek zbędnych emocji. Zrobiliście kawał dobrej roboty.
    Wkrótce postaram się wrzucić nadające się do publikacji zdjęcia.
    Dziękuję wszystkim za obecność i wspólną zabawę, szczególnie mojej przyszywanej, afgańskiej żonie skłonnej poranić bose stópki na niewiernej ziemi dla spaceru po zlotowisku.
  23. # 25
    Wróciłem do domu o 7 rano :) Podróż pociągiem przez pół polski to niezapomniane wrażenia ale oczywiście zlot dostarczył ich więcej , i to oczywiście tych pozytywnych .
    Dla tych co niebyli to mówie - organizatorzy pomagają , a nie kombinują jak nie pomóc
    wyżywienie i noclegi są , zwracane koszty podróży są atmosfera zlotu jak najbardziej pozytywna
  24. # 26
    I po zlocie- dzięki wszystkim- mam nadzieję, że się podobało i nikt nie żałuje, że pojechał. Na przyszły rok musimy trochę rzeczy zmodernizować, ale jak to w reko- nigdy nie jest na tyle dobrze, żeby nie mogło być lepiej ;) Proszę tylko, o podzielenie się zdjęciami.

    Mam nadzieję, że zobaczymy się jak najszybciej :-)

    EDIT:
    Panowie z razwiedki- sprawdźcie, czy nikt nic u nas nie zostawił.
  25. # 27
    Podobało się i to bardzo! Zupełnie inna bajka niż zloty z udziałem pojazdów. Rzeczywiście zlot rekonstruktorów, a nie byle blachosmrodów pomalowanych na zielono. Całość na poziomie, dużo inscenizacji, nawet wieczorna zabawa było w klimatach, a na nastrojowe zakończenie dnia pokaz tańca z ogniem zamiast Feela, Dody i skoków na bungee w oparach pieczonych kiełbas.
    Zlot co prawda kameralny, miejsce może nie najszczęśliwsze dla zwiedzających bo jednak kawałek i od Łodzi i Wawy, w odwiedziny przyjechała raczej tylko lokalna gawiedź i maniacy.
    Chłopaki z 1 Roty i Antoniego - display pierwsza klasa, naprawdę na wysokim poziomie - Tak trzymać!!!
    Bardzo dziękuję za gościnę i miłą atmosferę - do następnego spotkania :)

    PS - czy zgadzacie się na umieszczanie zdjęć jakie mi.in. Wam robiliśmy na forach, facebookach, naszych klasach, picasach itp?
  26. # 28
    Jasne, tylko też poprzesyłajcie nam zdjęcia, żebyśmy mogli je poumieszczać u siebie!

    EDIT:
    Tu zdjęcia od nas. Wrzuciłem też zdjęcia od Massuda i wszystkie, jakie znalazłem w necie, żeby nie trzeba było później ich szukać.
  27. # 29
    Przypominam - mam pewną rzecz która została po zlocie, prawdopodobnie należy do Razwiedki, jak co to zgłaszać się do mnie.
    krzysztofszajna@gmail.com

    :)
  28. # 30
    jesli to kamizela BWD albo dwukolorowa afganka to moje ;D
    Tak powaznie to podeslij prosze na priva co to i dojedziemy juz w grupie zeby nie wywlekac publicznie jesli to jakies rzeczy osobiste. robaki@wp.pl

    w poniedzialek wrzuce swoje fotki.