• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    otóż teamowo na stalkerze będziemy robić za ruskich sołdatów (1983 rok), chcemy wprowadzić postać pani kapitan (bądź jakaś wyższa ranga) Dasza Sukowa - teraz pytanie
    jak niedużym kosztem uszyć, kupić, przerobić coś żeby naszą Daszeńkę ubrać.
    Zapewne spódnica za kolano i kozaki - niewielki problem - ale jaka bluza mundurowa ?

    dziewczę drobnej budowy, coś by sie dało uszyć - tylko na czym się wzorować - męski szpej nie jest problemem - z damskimi ciuchami już gorzej

    Ktoś ma jakieś pomysły czy inne "patenty" ?
    stylizacja musi być sensowna - nie musi być idealna ;-)
  2. # 2
    Za rozsądne pieniądze - kilkadziesiąt pln-ów można nabyć sukienki polowe radzieckie dla pań.
    Fajna sprawa, tylko rozmiarówka jest moim zdaniem nieco zaniżona jeśli chodzi o gabaryty i zawyżona na wzrost.
    Umieszczę jutro przykładowe fotki Żonki.
  3. # 3
    Do sukienek były odpowiednie bluzy, w kolorze i z obszyciem odpowiednim do rodzaju wojsk.
    W polu panie były rzadkością, a jeśli to w sortach mundurowych - tyle widziałem.

    Obawiam się, że w 83 to najbardziej odpowiedni będzie wz. 69 w wersji damskiej.

    To co napisałem to takie gdybanie, bo żadnych dowodów na to prócz kilku zaledwie zdjęć kobiet z afganu nie ma, a tam to są na ogół dziennikarki.
  4. # 4
    Do sukienek nie było żadnych bluz.
    Były marynarki i bluzy w komplecie ze spódnicami.
    Mundury dla kobiet są zapinane odwrotnie jak męskie.
    Zgadzam się z Robaki, że na ten okres pasuje sukienka polowa dla kobiety-oficera +beret khaki albo mundur polowy spódnica + bluza damska jak od wz. 69 dla szeregowych i sierżantów.
  5. # 5
    ktoś wie gdzie takową garderobę można dostać (albo coś podobnego do przeróbki) ?
    grzebię w necie i wz. 69 jedynie u Owcy we Frontowcu a i to duży rozmiar i niedostępny

    tych sukienek nie znalazłem w ogóle
  6. # 6
    Sukienki co jakiś czas bywaja ale to mundury wyjsciowe a nie polowe. Co do umundurowania to sporo się naszukałem aby znaleźć trochę zdjęć z Afgana na których widać kobiety w mundurach http://rusmil.net/forum/discussion/1669/1/kobiety-w-oddzialach-bojowych/#Item_17
  7. # 7
    PS.Zauważyłem że dużo zdjęć znalezionych na stronie Anny Smoliny jest już nie aktywnych. Jeżeli chcesz to mogę ci je przesłać na maila gdyz je sobie zapisałem.
  8. # 8
    Autor cytatu: MW-750Sukienki co jakiś czas bywaja ale to mundury wyjsciowe a nie polowe

    Skąd te informacje?
    Podkreślam, że sukienka to nie spódnica, odsyłam też do regulaminu 1973.
    Sukienka jest mundurem polowym.
  9. # 9
    fakt - sporo jest nieaktywnych - jeśli możesz chętnie poproszę na blacha<maupka>fatah.pl

    panowie a wysilając wyobraźnię
    Dasza ma być bardziej czymśw rodzaju oficera wywiadu itp. zesłana na posterunek graniczny z zoną - głónie będzie zajmowała sie przesłuchiwaniem i byciem "Sukową" - nie do końca więc chyba pasuje jej zwykły mundur - w końcu ona w boj nie chadza a jedynie męczy zatrzymanych i zbiera informacje
    taki rodzynek wśród sołdatów ma być(i zdziwienie stalkera jak trafi na przesłuchanie)
  10. # 10
    Generalnie na posterunkach i w bazach przy łączności pracowały kobiety w sukienkach polowych. Aczkolwiek było trochę kobiet pracujących w wywiadzie (ostatnio jedna taka, prawie już znaturalizowana, została "persona non grata", bo zapomniała powiedzieć, że w jednym z garnizonów była majorem GRU). Tyle że one chodziły w marynarkach i spódnicach.
  11. # 11
    Owca mam zamiar sie do Ciebie wybrać w poniedziałek i może z tą osobą - więc pomeczę Cię na żywo zapewne ;-)
  12. # 12
    Pamiętaj, że w poniedziałki od 13,00 (a tym razem muszę pojeździć po urzędach i mogę się spóźnić).
    Herbata z samowara z sokiem dostępna :)