• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Skoro już mamy oddzielny dział do gier komputerowych, to trzeba z niego skorzystać.

    W każdym razie niedawno miała miejsce premiera BF3 w związku z tym, pozwoliłem sobie utworzyć rusmilowy "pluton" na battlelogu:
    http://battlelog.battlefield.com/bf3/platoon/2832655240984313751/
    Zapraszam do dołączania móc grać chociaż w miarę znajomymi osobami ;)

    No i jeszcze parę słów o samej grze w kontekście ruskości.
    Z ruskich broni jest dosyć duży wybór, AK-74M, RPK-74M, AEK, AN-94, PKP, SWD, SKS (utaktyczniony), SW-98, AS Wał, Saiga, MP-443 i pewnie coś tam by jeszcze było o czym zapomniałem. Modele broni są wykonane całkiem dobrze, aczkolwiek mają wpadki (np. nieproporcjonalnie mały przycisk do zwalniania komory zamkowej w AK, czy też okładziny przednie w RPK).
    Oprócz typowego wyboru klasy i ew. broni w grze można też wybrać kamuflaż jaki chce się używać (kolejne warianty są odblokowywane razem z kolejnymi "poziomami", tak samo jak niektóre bronie). Kamuflaży jest naprawdę dużo i wyglądają raczej na dobrze odwzorowane.
    http://www.youtube.com/watch?v=FNnFTb2emvI - filmik z listą wszystkich (nie-DLCowatych) kamuflaży

    Wiadomo BF bez pojazdów to nie BF, ale tutaj też raczej nie ma na co narzekać - jest chyba tyle samo amerykańskich co ruskich - każdy z nich ma niby swojego odpowiednika po drugiej strony barykady. Większość pojazdów po obu stronach różni się jedynie kosmetycznie, co jest spowodowane chęcią zrównoważenia rozgrywki - zapewne fanów realizmu to zawiedzie, ale coś za coś.
    Gra jest dosyć "arcade'owa", to nie ARMA, ale mi to akurat odpowiada. Niestety aby zagrać dosyć komfortowo trzeba w miarę silnego sprzętu, a pakowanie się na serwery, gdzie jest więcej niż 32 graczy grozi lagami (max to 64 na PC).
  2. # 2
    Zapytam z głupia franc - ile toto kosztuje? (Tak, nie chce mi się szukać).
    Co to znaczy "silny sprzęt" ?
  3. # 3
    130-150zł, jak większość tytułów z gatunku "blockbuster"

    Nie znam się za dobrze na sprzęcie, więc nie jestem w stanie podać dokładnych wymagań. Ale potrzebne jest tak z 4GB RAM, minimum 2 rdzeniowy procesor (na 1 rdzeniowych nie zadziała) i obsługa DX10/11 (czyli tylko Vista lub Windows 7). Przy czym i tak najważniejsze co jest to karta graficzna, ale tutaj jest tak dużo modeli, że trudno mi powiedzieć od jakiego modelu wzwyż. Ja mam GF GTX460 i chodzi w porządku. Na tym samym sprzęcie Wiedzmin 2 chodzi dobrze na wysokich detalach (z wyjątkiem ubersamplingu), ale z drugiej strony Metro 2033 działa jak kupa (tzn. nie da się grać na maksymalnych detalach, co nie jest nieco żenujące porównując przestrzenie i grafikę do W2).
  4. # 4
    Polecam kupić sobie konsolę i olewać wymagania sprzętowe. Różnica w grafice jest nieduża, a komfort gry większy jak masz współczesny płaski telewizor.
  5. # 5
    Na konsoli jednak gra się nieco inaczej w FPSy (pad vs klawiatura i mysz).

    Z resztą obecna generacja konsol ma już parę lat i nie są w stanie osiągnąć takiego poziomu graficznego jak jest na komputerach.
    http://www.alltechnologynews.com/battlefield-3-the-graphic-console-setting-is-comparable-to-the-low-on-the-pc.html

    Pomijam tutaj kwestie "społeczności", gdzie PCtowa jest o wiele silniejsza w PL (dużo ludzi, dużo serwerów).
  6. # 6
    W necie są filmiki BF3 na PC i na PS3/XBOX. Można sobie porównać. Dla mnie nie warto wydawać ponad tysiaka na samą tylko kartę graficzną, skoro za mniej można mieć PS3.
    Co do grania, to z padem dla mnie jest dużo lepiej niż z myszką i klawiszami. Jedyne co trzeba, to nauczyć się obsługi, co zajęło mi kilka dni :P
  7. # 7
    @kazik - Win7 nie mam, DX10+ też, Wiedźmina też, Metro chodzi u mnie płynnie, kartę mam 512 - ergo: podziękował.
    @jawny83 - nie mam telewizora, komputer mam bo na nim pracuję, gram przy okazji (głównie w golden-oldies), więc za taką radę dziękuję, nie skorzystam.
    (choć kiedyś myślałem, co by kupić jakąś konsolę i grać w strzelanki z przerobionym kontrolerem na AK :D)

    PS. onlajnowo to bym sobie pograł w portala 2 :)
  8. # 8
    Hmm, kupiłbym sobie na ikspudło, ale z drugiej strony taki sobie ze mnie gracz multiplayerowy, to jest gram nieczęsto. A jakieś demo jest czy coś? Bo jakby mi się spodobało to może może...
  9. # 9
    Autor cytatu: KamilA jakieś demo jest czy coś?
    Była open-beta przez chyba dwa tygodnie jakiś czas temu (na PC, PS3 i xboxa). Obecnie raczej nie ma żadnego dema.

    Autor cytatu: jawny83Dla mnie nie warto wydawać ponad tysiaka na samą tylko kartę graficzną, skoro za mniej można mieć PS3.
    Bez przesady, za mniej niż tysiaka to masz GTX560. Co do filmików porównawczych - no na nich wersje konsolowe nie wyglądają źle (wyglądają wręcz dobrze), ale zwróć uwagę, że są one przeskalowane w dół i np. nie widać różnic w rozdzielczości, czy faktu, że na PC można wyciągnąć więcej niż 30FPSów.

    Co do grania na padzie - jasne, jestem pewien, że może to sprawiać przyjemność, ale akurat nie mi ;)
  10. # 10
    Ja kupiłem i mam ten słynny wśród posiadaczy BF3 problem:"Program przestał działać" uruchomić się nie da. Muszę czekać na jakiegoś patcha :[
  11. # 11
    Mnie też nie działa. Jak wypuszczą patcha i ruszy to z przyjemnością dołączę do grupy Kazika.

    pokestalker to ja :)
  12. # 12
    Działa mi już. Wysyłam prośbę o dołączenie pod nickiem "Wardziniak"
  13. # 13
    dołączam:)
  14. # 14
    Witamy :)
    • Rey
    • 2012-01-01 *
    # 15
    Panowie może ktoś gra w battelfilda3 na xbox live?
    mój gamer tag to Rey pl
  15. # 16
    PC FTW;)
  16. # 17
    Nick: Jamamluz : )
  17. # 18
    W razie jakby ktoś chciał pograć: Nathandrel (do piątku tylko serwery do 24 graczy bo mam kompa czerstwego, ale nowe części jadą ;))
  18. # 19
    A kto gra na PS3 panowie? :)

    nornica83