Niezalogowany (Zaloguj się)
 • Kategorie

 • Konkurs

  • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
 • Współpracujemy

  • Frontowiec.com

Vanilla 1.1.10 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

 1. # 1
  Jest w kraju wielu zbieraczy, rekonstruktorów i "samotnych strzelców" jeśli chodzi i ruskie fanty.

  Chciałbym się dowiedzieć czy są prócz "Razwiedki" inne grupy lub ludzie którzy zajmują się
  rekonstrukcją historyczną radzieckiego Afganistanu?

  Może są takie o których nie wiemy z różnych powodów?

  Nie chodzi mi o "stylizację" ASG i inne takie, tylko kolekcjonowanie i rekonstrukcję.
  Oczywiście to, że ktoś robi Afgan, a prócz tego się strzela ASG, zajmuje milsimem, surviwalem, walką wręcz,
  skacze na spadochronie, śpiewa, tańczy z gwiazdami itp. zupełnie mi nie przeszkadza :)
 2. # 2
  Ja sobie robię afgan, w moim małym domowym kąciku.
  Ale o tym, zapewne wiesz.
  Planuję też uderzyć do leszczyńskich chłopaków, jak będzie festyn w Gostyniu - jakoś daleko nie mam.
 3. # 3
  No właśnie o takie "smaczki" mi chodzi :) Co to są leszczyńskie chłopaki ?
  I o ilu grupach i samotnych zapaleńcach nic nie wiemy?
 4. # 4
  To są "leszczyńskie chłopaki" . Gostyń jest blisko Leszna.

  O domowych rekonstruktorach nic nie wiem.
  Ale też tematem się nie interesowałem.

  Zdefiniu jeszcze o którą stronę konfliktu chodzi. Bo "na co dzień", to pasuję bardziej do tej drugiej. Na reko muszę się golić :D
 5. # 5
  Autor cytatu: Potfur
  Zdefiniu jeszcze o którą stronę konfliktu chodzi. Bo "na co dzień", to pasuję bardziej do tej drugiej. Na reko muszę się golić :D

  a co to za rekonstrukcja gdy jest tylko jedna strona?
  Niezwyciężona armia NRD?
 6. # 6
  Oczywiście chodzi mi o stronę Radziecką w Afganie :)

  Kto to w Polsce robi niech się przyzna tu i teraz!
 7. # 7
  A ja spytam o rekonstruktorów Mudżahedinów
  są jacyś?
 8. # 8
  Autor cytatu: Potfur To są "leszczyńskie chłopaki" . Gostyń jest blisko Leszna.

  Generalnie grupa jest bardziej "rawicka" wywodząca się z ekipy ASG SGO "Wilk", do której dołączyli koledzy z Leszna. Ja sam jestem jednym z założycieli i kolekcjonerem od prawie 20 lat.
  Jeśli ktoś jest chętny zapraszamy do grupy rekonstrukcji GRH "Bagram 345", na pewno pojawimy się w tym roku w Podrzeczu i prawdopodobnie na zlocie współczesnych grup rekonstrukcji w Świnoujściu w Forcie Gerhard.
 9. # 9
  Chłopaki z Rawicza naprawdę czują klimat, a poziomem wiedzy i kulturą osobistą zyskują sporą rzeszę fanów (..i fanek).
  Wrażenie jakie na mnie zrobili zaowocowało utworzeniem GR 45 OGW na bazie mojej ekipy ASG.
 10. # 10
  [cite]Chciałbym się dowiedzieć czy są prócz "Razwiedki" inne grupy lub ludzie którzy zajmują się
  rekonstrukcją historyczną radzieckiego Afganistanu?


  W gronie kilku (jak na razie 6) osób jesteśmy na etapie tworzenia nowej GRH. Jej działalność będzie obejmować okres 1975-1991 (więc także Afgan). Co prawda nastawiamy się bardziej na Północną Grupę Wojsk Armii Radzieckiej stacjonującej w Polsce (czyli mundury wz. 69), ale w statucie jest zapis mówiący o działalności sekcji tematycznych (ze wskazaniem właśnie na konflikt w Afganistanie). Będzie to stowarzyszenie działające w oparciu o przepisy ustawy Prawo o stowarzyszeniach, czyli posiadające prawną rejestrację. Rejestracja jest wskazana, ponieważ daje większe możliwości bardziej profesjonalnego działania na gruncie rekonstrukcji historycznej. Np. gdyby członkowie grupy zechcieli wystąpić o pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji historycznych bądź kolekcjonerskich (udzielamy pomocy prawnej w tym zakresie), to należąc do tego typu stowarzyszenia spełniają warunek posiadania tzw. "ważnej przyczyny" o której mowa w art. 10 ustawy o broni i amunicji.

  http://armiaradziecka.manifo.com/

  Strona jest na razie wersją roboczą i z czasem będzie rozbudowywana i bardziej profesjonalna. Nie opublikowaliśmy jeszcze statutu, ponieważ zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że organ rejestrujący wprowadzi określone poprawki. Uczynimy to po rejestracji (za ok. 2 miesiące).

  Pozdrawiam.
 11. # 11
  Jako wielki fan waszych impresji bardzo się cieszę że będziecie mieć więcej ludziów do swoich fotek ;)
 12. # 12
  Autor cytatu: KamilJako wielki fan waszych impresji bardzo się cieszę że będziecie mieć więcej ludziów do swoich fotek ;)


  Hehe, bardzo nam miło :) Tych ludków i dotychczas byłoby więcej na fotach, ale że są rozrzuceni po kraju, to nieraz ciężko zebrać do kupy.
 13. # 13
  A gdzie stacjonuje "trzon" grupy i gdzie się zbieracie ?
 14. # 14
  Autor cytatu: robakiA gdzie stacjonuje "trzon" grupy i gdzie się zbieracie ?


  Na razie głównie Górny Śląsk, ale są też ludzie z Dolnego Śląska i Małopolski (Andrychów). Temat już kiełkował z rok temu (rzucił go Konrad z tegoż forum podczas wizyty u mnie). Ale na poważnie wzięliśmy się za ten temat tydzień temu dzięki inicjatywie i zaangażowaniu jednego z naszych członków (na razie na rus.mil. go nie ma, ale myślę, że niebawem nadrobi swą dotychczasową absencję :) ). Moim zdaniem nie będzie to liczna grupa. Sam wiesz, że powojenna Armia Radziecka (w przeciwieństwie do WWO) to dość niszowy temat. No ale działamy, bo cóż nam zostało :)

  Pozdrawiam.
 15. # 15
  Coz, ciekawie sie zapowiada, tym bardziej ze sam jestem z Gornego Slaska a nic nie wiem o takiej inicjatywie???
  Dlatego tez stworzylem ten watek :)
  zeby upowszechnic informacje.
  Rozumiem ze w wielu grupach rekrutacja jest tematem wewnetrznym i nie temu ma sluzyc ten temat. Chodzi mi o ujawnienie sie ''ilu nas naprawde jest'' hehe
 16. # 16
  Autor cytatu: robakiCoz, ciekawie sie zapowiada, tym bardziej ze sam jestem z Gornego Slaska a nic nie wiem o takiej inicjatywie???
  Dlatego tez stworzylem ten watek :)
  zeby upowszechnic informacje.
  Rozumiem ze w wielu grupach rekrutacja jest tematem wewnetrznym i nie temu ma sluzyc ten temat. Chodzi mi o ujawnienie sie ''ilu nas naprawde jest'' hehe


  Karol, to nie jest żadna tajemnica-jest nas obecnie sześciu: trzech z Bielska-Białej, jeden z Andrychowa i dwóch z Dolnego Śląska. Fakt, nie było głośno z prostej przyczyny: tak na poważnie to temat ruszyliśmy kilka dni temu. Samo pisanie regulaminu zajęło 2 dni (oczywiście z przerwami), albowiem weź pod uwagę, że w tym przypadku regulamin musi spełniać przesłanki zawarte w przepisach. Czyli siłą rzeczy-nie może być ogólnikowy. Za ok. 2 tygodnie sprawa trafi do organu rejestrującego i wtedy będzie można myśleć poważniej. Oczywiście plany są ambitniejsze niż tylko rejestracja. Albowiem już pomału myślimy nad zakupem koszernego środka jeżdżącego (prawdopodobnie UAZ). Po wtóre: nawiązaliśmy kontakt z b. żołnierzami i oficerami Armii Radzieckiej, którzy podpowiadają nam głównie w sprawach detali umundurowania i wyposażenia. Jeden z kolegów w niedługim czasie zamierza wystąpić o pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji historycznych. Tak więc ta robota posuwa się naprzód, a że stosunkowo powoli-to chyba normalne w takim niszowym dość temacie :)

  Pozdrawiam.
 17. # 17
  Ładnie widać jakie regiony dominują.
  Moje rodzinne strony, to jakaś posucha afganowa.
 18. # 18
  Autor cytatu: WołkBędzie to stowarzyszenie działające w oparciu o przepisy ustawy Prawo o stowarzyszeniach, czyli posiadające prawną rejestrację. Rejestracja jest wskazana, ponieważ daje większe możliwości bardziej profesjonalnego działania na gruncie rekonstrukcji historycznej

  Jaki rodzaj stowarzyszenia chcecie założyć - zwykłe czy z KRS?
  Na stronie czytałem, że zwykłe, to i tak oznacza konieczność posiadania dodatkowo REGON i NIP, prowadzenie księgowości i składania deklaracji CIT-8, a i tak utrzymywać się może tylko ze składek członków, żadnych dotacji itp.
 19. # 19
  Autor cytatu: EinsteinJaki rodzaj stowarzyszenia chcecie założyć - zwykłe czy z KRS?


  Zwykłe. KRS to może pieśń przyszłości, gdyby było nas więcej (min. 15 osób).

  Autor cytatu: EinsteinNa stronie czytałem, że zwykłe, to i tak oznacza konieczność posiadania dodatkowo REGON i NIP, prowadzenie księgowości i składania deklaracji CIT-8, a i tak utrzymywać się może tylko ze składek członków, żadnych dotacji itp.


  Nie ma problemu. Zwłaszcza, że nie przewidujemy składek. Tak więc rejestracja nic nie kosztuje (pomijam papierki raz na czas), a ma pewne plusy. Ot, choćby wspomniana powyżej możliwość starania się o pozwolenie na broń do celów rekonstrukcji lub kolekcjonerskich. Gwoli jasności-nie zakładamy stowarzyszenia tylko po to! Ja np. w ogóle nie zamierzam występować o pozwolenie, ponieważ już jedno posiadam i na razie wystarczy :) Tych plusów by się jeszcze nazbierało.

  Pozdrawiam.
 20. # 20
  Czy zeby byc w tym stowarzyszeniu trzeba by jezdzic na jakies spotkania czy cos? Mnie najbardziej interesuje pozwolenie na bron kolekcjonerska, ale rowniez sama rekonstrukcja.
 21. # 21
  Autor cytatu: BerdozonCzy zeby byc w tym stowarzyszeniu trzeba by jezdzic na jakies spotkania czy cos? Mnie najbardziej interesuje pozwolenie na bron kolekcjonerska, ale rowniez sama rekonstrukcja.


  Po mojemu rekonstrukcja = wyjazdy na zloty/pokazy/impresje etc. Zbieranie do szafy to nie reko. Ale to moje zdanie jako nie-członka stowarzyszenia ;)
 22. # 22
  Oczywiście Kamil ma całkowitą rację :) Berdozon pyta czy "trzeba?" Odpowiem: "wypada na zlotach się pokazywać". Natomiast jest sprawą oczywistą, że komuś może termin nie pasować itp. Każdy z nas pracuje bądź uczy się i to normalne, że wszystkim się nie dogodzi z konkretnym terminem.

  Natomiast cel grupy to przede wszystkim rekonstrukcja w czym siłą rzeczy mieści się także działalność kolekcjonerska, bowiem żeby rekonstruować, to przede wszystkim trzeba zgromadzić niezbędny sprzęt. Natomiast stowarzyszenie nie będzie quasi-fikcyjną organizacją służącą do zdobywania tylko i wyłącznie pozwolenia. Jeżeli natomiast ktoś interesuje się rekonstrukcją, chce na tym gruncie działać oraz posiada mundur określony w regulaminie Armii Radzieckiej z 1974 r. to oczywiście zapraszamy.

  Pozdrawiam.
 23. # 23
  Nie chodzilo mi o zloty, gdyz na takowe przyjeżdzałbym jak najczęsciej i z wielką chęcią. Chodziło mi o jakies takie spotkania np co miesięczne. Takie zwykłe organizacyjne.
  Ale na razie to tylko zamysł z mojej strony. Powodzenia i mam nadzieję spotkac Was na jakims zlocie.
  Pozrawiam
 24. # 24
  Jeżeli idzie o jakieś regularne zebrania, to przyznam, że takich pomysłów nie było i raczej byłyby one wręcz nierealne ze względu chociażby na odległości. Poza tym w przepisach nie ma obowiązku odbywania przez stowarzyszenie zwykłe jakichś cyklicznych nasiadówek :)

  Pozdrawiam.