• Kategorie

  • Konkurs

    • rusmil.net Konkurs fotograficzny rusmil.net - termin nadsyłania: 02.10.2011
  • Współpracujemy

    • Frontowiec.com
  1. # 1
    Witam!
    Czy ktoś wie, co to za tłumik płomienia? To jakaś wersja treningowa?

    Załączniki:

    • t_umik.jpg
  2. # 2
    To urządzenie wylotowe pozwalający na normalne funkcjonowanie broni podczas strzelania "ślepą amunicją", która ze względu na mniejszą ilość prochu nie pozwala na poprawne funkcjonowanie broni (suwadło nie wykona pełnego ruchu do tyłu, czyli nie wyrzuci łuski, ani nie pobierze kolejnego naboju).
  3. # 3
    To tak, żeby uzupełnić wątek wrzucam kilka fotek, które znalazłem w międzyczasie:

    http://i50.tinypic.com/jrr1j9.jpg
    http://i49.tinypic.com/ohirq.jpg
    http://i45.tinypic.com/11jcjz8.jpg
  4. # 4
    Jak pomyślałem tak zrobiłem!

    Zwymiarowałem z nielicznych dostępnych zdjęć ten tłumik, wykonałem rysunek, zaniosłem do tokarza (mój mentor :) ) i oto co dziś ujrzały moje oczy:

    Załączniki:

    • 20120525_193014.jpg
  5. # 5
    Łoł, ładna robota! Pierwszy raz widzę replikę takiego urządzenia wylotowego.
  6. # 6
    Gratulacje przekaże znajomemu tokarzowi :) Z pewnością to nie pierwszy projekt, który mu zaniosę :)
    •  
      ADi
    • 2012-05-26 *
    # 7
    @Delinom:
    Czy mógłbyś być tak miły i wysłać mi wymiary na meila? Chciałbym sam spróbować taki zrobić. Choć dostęp do narzędziowni i maszyn CNC pewnie w dużym stopniu ułatwi wykonanie. :D

    Jedyne co mnie zastanawia to faktura oryginału.Ciekawe w jaki sposób są one matowione. ;)
  7. # 8
    Wykonanie jest naprawdę fajne, ale osobiście mam wątpliwości, czy jest sens wykonywać akurat tą część na CNC. Wydaje mi się, że koszt wykonania przewyższy koszt zakupu oryginału. Co prawda w Polsce popularne są raczej inne modele tego adaptera (krótsze), ale gdzieś/kiedyś/jakoś widziałem je na sprzedaż za raczej drobne kwoty (w granicach 10-20$).
  8. # 9
    Ciekawe w jaki sposób są one matowione. ;)


    Wydaje mi się, że to już kwestia właściwości. Aluminium jest metalem wykazującym się pasywnością, czyli samoczynną ochroną przed korozją. Matowi się od tlenku glinu, który wydziela się pod wpływem tlenu w atmosferze i szczelnie pokrywa daną część. W przeciwnym wypadku, bardzo szybko robiły się wżery itp.

    Edit: Tak strzeliłem szybko o tym aluminium, a niekoniecznie te tłumiki są z aluminium :) Mój jest i mam nadzieję, że z czasem zrobi się właśnie tak matowy jak oryginał :)
  9. # 10
    @delin0m - a powiedz mi, czy ów odrzutnik jest pusty w środku (kulka wyleci) czy w jakiś sposób jest blokowana?
    Prawdziwek ma - co zresztą widać na zdjęciu zamieszonym przez ciebie (to nad pieskiem)
  10. # 11
    Kulka wyleci, można normalnie strzelać. Potfur, mógłbyś mniej zawile skonstruować swoją wypowiedź? Bo nie za bardzo wiem co chciałeś przekazać :)

    A propos, w serialu Burzowe Wrota zwróćcie uwagę jakie tłumiki mają w scenach batalistycznych :)
  11. # 12
    Już - chodzi o to że prawdziwy odrzutnik ma w poprzek otworu wylotowego "przeszkadzajkę", której kształt widać na zdjęciu zamieszonym przez ciebie - konkretnie zdjęcie na białym tle, nad zdjęciem z pieskiem.
    I o to pytałem.

    Szkoda że twój nie ma.
  12. # 13
    No widzicie, jakbyscie mi w pore powiedzieli to bym to uwzglednil. Niestety nie zauwazylem tego. Ale zawsze mozna zrobic ulepszona wersje :)
  13. # 14


    To ślepaki czy naboje szkolne? Nie wiem jak wygląda ślepak 5,45 - ale w 7,62 w ślepaku przód łuski jest zaciśnięty w stożek a takie czubki białe są w nabojach szkolnych.
  14. # 15
    To są ślepaki. Plastikowy "pocisk" ulega spaleniu w lufie, chociaż jakieś "resztki" mogą pewnie z niej wylecieć. Na nasadkę do ślepaków w wojsku mówiło się "wtułka"
  15. # 16
    Autor cytatu: iwanniegroznyNa nasadkę do ślepaków w wojsku mówiło się "wtułka"


    Co to oznacza po rosyjsku?
  16. # 17
  17. # 18
    A czy ktoś widział moze dokładniejsze zdjęcia tego tłumika?

    http://h8.abload.de/img/6d151d3atsut.jpg


    Jeśli ktoś jest chętny, planuję zlecić wykonanie kilku takich tłumików płomienia jak wyżej do AK-105, jak i kilka do AK-74 tego typu: http://img843.imageshack.us/img843/6168/15696112.jpg


    Potrzebuję jednak dokładniejszych zdjęć lub wymiarów. Materiałem będzie stal.

    Chętni mogą zgłaszać się do mnie na maila. Cena będzie w okolicach 50-60 zł.
  18. # 19
    Tylko takie :D Rzadko spotykany ten tłumik płomienia

    Załączniki:

    • 578728_384198611624326_891100989_n.jpg
  19. # 20
    Dzieki Sołtys, ciekawy jest ten chwyt Magpula :)

    Dziwne jest to, że montują ten tłumik zarówno na AK-105 jak i na AK-74...
  20. # 21
    Autor cytatu: Sergei

    Sam jesteś rzadko spotykany... Zwykły DTK-01-Mil z Tuły. Uczymy się rosyjskiego chłopcy i szperamy po ruskim internecie.


    Co nie oznacza, że ten tłumik jest często spotykany. Dzięki za podanie nazwy, teraz jak to ująłeś, przejdę do szperania ruskiego internetu :)
  21. # 22
    Delin0m puściłem ci mejla.
  22. # 23
    Dzieki yonyonson z pewnością się przyda :)
  23. # 24
    Ma ktoś może jakiś pomysł wykonania trwałej oksydy podobnej do tej na tłumikach? Ktoś może świadczy usługi oksydowania drobnych elementów w Krakowie (niska cena :) )?
    •  
      Maza
    • 2012-06-19
    # 25
    Znajomy wykonał na kilku częściach w mojej replice taką oksydę na wzór radzieckiej/rosyjskiej. Na WMASG ma nick Wojdat.
  24. # 26
    Witam na znanym blogu znalazłem wykonany przez kogoś rysunek techniczny tłumika używanego przez FSB itd.

    http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/325024_294928243884697_512831371_o.jpg
  25. # 27
    W 95% skończone:

    Załączniki:

    • 20120802_155648.jpg
  26. # 28
    Ładna robota!
  27. # 29
    Świetne są! Piszę się na jedną sztukę.
  28. # 30
    Ok, odezwij się na maila, tam podam szczegóły. Załapałeś się na ostatniego:)

    Jak widać jedyne, czego brakuje to stoczenie fragmentu z zewnątrz od strony lufy i farby. Materiał - aluminium.


    A tutaj dwie opcje montażu :)

    Załączniki:

    • 20120802_193616.jpg